Archiwum - grudzień 2015

Zasoby
» Music Parody
Charlie Vermin, 12:16 31.12.2015
Zasoby
Charlie Vermin, 14:34 30.12.2015
Średnia hawajska dla każdegoJazzwhisky, 17:23 27.12.2015
    Grudniowy maraton zbliża się powoli do finału, ale to zdecydowanie jeszcze nie koniec sensacji. Przede wszystkim, już jutro startuje konkursowe podsumowanie roku, czyli wybór najlepszych gier podczas Golden Forków 2015. Tymczasem jeszcze dziś - powrót do źródeł, czyli jeden z klasycznych stylowo tytułów spod RM2003, wydany zresztą na początku tego roku.
    Brak Weny 2: Zastępstwo w wykonaniu Prekiego to inspirowana oryginałem, luźna kontynuacja przygodowej gry akcji opartej technicznie na znanym systemie autorstwa Ska'Cia. W standardowym pakiecie otrzymujemy: urozmaiconą rozgrywkę, wykrzywioną wizję rzeczywistości, postaci z otoczenia autora, sporo ciężkiego humoru i ulicznego języka oraz prawdziwy galimatias fabularny z mieszaniną przeskoków, bugów i innych śmiertelnych zagrożeń. Zapisujcie stan gry często, więcej informacji na temat produkcji znajdziecie tradycyjnie na GRMA, zaś sam tytuł czeka do zasysania w naszym downloadzie.


komentarze:
6
Powrót do AkmaronuAdrapnikram, 18:16 18.12.2015
    Po ukończeniu Krwi Zdrajcy, ravenone powrócił do świata Arkany. Wrota Arkany: Geneza (RMXP), bo tak nazywa się czwarta część serii, rozgrywa się 10 lat przed akcją znaną z pierwszej części oraz jest ulokowana na tym samym kontynencie - Akmaronie. Gra zachowuje podobny klimat co poprzednie odsłony, jednak poziom trudności mocno zmalał. Poza tym widać, że autor się rozwija, ponieważ Geneza jest najlepiej wykonana zarówno pod względem mechanicznym (nie licząc walk) jak i graficznym.
    Produkcja opowiada historię Zielonej Kompanii, do której należy złodziej Cahil - główna postać gry. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie przygody spotkają Zieloną Kompanię, to zapraszam na forum.


komentarze:
7
Wściekłe pięści Mii KanPreki, 00:57 15.12.2015
    A nawet niekoniecznie pięści, gdyż bohaterce gry Legenda Legendarnej Pięści autorstwa Mikan zdarza się używać także innych ciosów. Produkcja (RM2003) nawiązuje do bijatyk typu beat'em up, popularnych na automatach arcade na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pod kątem fabuły to banał typu "nakop wszystkim złym i idź naprzód", mimo to będzie w stanie zaskoczyć pozytywnie gracza. Gra jest do pobrania poprzez linki umieszczone w temacie na forum.


komentarze:
6
Ciemno i głucho. Wszędzie.Adrapnikram, 19:15 11.12.2015
    Jeśli jesteście osobami, które lubią horrory oraz creepypasty, to zapewne znana jest wam postać Jane: The Killer. Właśnie na historii tej creepypasty opiera się gra CrashuRa pt. Dawnville. Tytuł to wykonany w RMVXA horror z elementami przygodowymi. Opowiada on o dziewczynie, której przyśniła się kobieta, prosząca o to, aby ta wyruszyła do Dawnville - miasteczka, w którym Jane, o przydomku "The Killer", urządziła krwawą masakrę.
    Produkcja sama w sobie nie powala, jednak mimo panujących w niej ciemności, potrafi wciągnąć na te kilka godzin. Jeśli chcecie sami sprawdzić czy i Was przyciągnie - zapraszam po więcej informacji na forum i do downloadu. Warto nadmienić iż gra ta uzyskała 1 miejsce (!) w zeszłorocznych Golden Forkach. A CrashuRowi gratuluję ukończonej gry i sukcesu na GF-ach.


komentarze:
3
Cannibal holocaustNoruj, 00:01 08.12.2015
    Gry tworzone na zachodnią modłę mają wielu zwolenników i odbiorców, także w RPG Makerze. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas, ktoś raczy nas produkcją, w której widać wyraźną inspirację zachodnimi produkcjami. Kolejną z takich perełek, jest z pewnością niedawno wydane demo Dark Dawn (RMVX), autorstwa Diablo.
    Akcja DD osadzona jest w świecie Arphen, a my - jako młody żołnierz Curtis - musimy stawić czoło przerażającym kanibalom, którzy oblegają wyspę Marakajów. Czeka was około 2 godziny zabawy, specyficzne (ale mające wielu zwolenników) walki ABS, klasyczne zadania poboczne i masa zwiedzania. Fani cięższego klimatu fantasy będą zadowoleni, reszta też nie powinna zgrzytać zębami. Więcej w temacie gry.


komentarze:
6
(Final) Last FantasyAdrapnikram, 21:57 04.12.2015
    Graliście kiedyś w takie klasyki jak Final Fantasy? Czy chcecie zagrać w tą grę jeszcze raz tylko, że z inną fabułą? Jeśli wasze odpowiedzi na obydwa pytania brzmi tak, to Last Fantasy (RMVXA) to tytuł absolutnie dla Was. Jeśli jednak nie graliście, to mimo wszystko gra powinna się Wam spodobać.
    Gra autorstwa Sefiro jest jego (dodajmy, że udanym) zeszłorocznym debiutem na polskiej scenie RM. Produkcja zawiera w sobie wiele nawiązań do serii FF, tj. niektóre imiona postaci, czy ścieżkę dźwiękową. Całość jest okraszona ciekawą historią czterech bohaterów. Gra się dość przyjemnie i szybko, a poziom nie jest zbyt wymagający. Szkoda tylko, że rozgrywka jest dość krótka (około 3h) i zawiera podstawowe mapy, ale da się przeżyć. Jeszcze raz polecam wszystkim i gratuluję autorowi dobrej gry (temat na forum, najnowsza wersja - tutaj). Czekamy na więcej.


komentarze:
7
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Asgun
2. Gromada
3. Qmai World 1
4. Komnata
5. Kruk
6. Tale of Exile: Akt I
7. Wzór
8. Manga Carta
9. Wrota Arkany 2
10. Wrota Arkany 3
» [MV]LifeLoop
» [RMXP] Nowy titlescreen do mojej gry
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [PŁATNE] [RPG MAKER MV] Potrzebna pomoc z Java Script
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» [XP]Gif...
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Pół Wieku Poezji Później
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
Czasoprzestrzeń by TiTek
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.