Archiwum - luty 2007

Next please! :>~Kikut, 22:50 24.02.2007
    Pastall 2, kolejna gierka na polskim bazarze, której autorem jest Kubon. Jest to korekta poprzedniej wersji (kryształy, nowe poziomy). W grze gramy jakby statkiem kosmicznym uciekając przed patrolującymi wrogimi ruskimi statkami. Naszym zadaniem jest zbieranie kryształów i wydostanie się z mapy.Najbardziej drażniącym elementem jest chyba muzyka, występujące cały czas utwory Green Day i Fear Factory zmuszają do wyciszenia głośników. Nad całą grą spędziłem około 20 minut. Po więcej informacji zapraszam tutaj (dział RM Projects).komentarze:
18
InsomniaJazzwhisky, 12:42 21.02.2007
    I znów zebrało się na uzupełnienia. Facesety i monstery napływają do Tsukuru Archive szerokim strumieniem - dziś za sprawą Hystera, Kingdom Fire, Tomasha, Gokufana oraz Qualratha nasz zbiór ulega zwiększeniu o kilkadziesiąt nowych plików. A jako bonus - prosta porada graficzna od Kikuta.

Zasoby:
- 5 facesetów z Dragon Ball GT: Transformation (RIP by Gokufan)
- 1 faceset z Mega Man Battle Network 4.5: Real Operation (RIP by Kingdom Fire)
- 2 facesety z Mega Man Battle Network 6: Cybeast Gregar (RIP by Kingdom Fire)
- 17 monsterów z Mega Man X (RIP by Qualrath)
- 1 faceset z Naruto RPG: Uketsugareshi Hi no Ishi (RIP by Gokufan)
- 38 monsterów z Pokémon Crystal (RIP by Qualrath)
- 2 facesety z Super Robot Taisen: Original Generation 2 (RIP by Hyster)
- 14 monsterów z Super Robot Taisen: Original Generation 2 (RIP by Hyster)
- 2 facesety z Tekken Advance (RIP by Kingdom Fire&Tomash)

Porady i Skrypty:
- Łączone charsety by Kikut

    Na następny raz postaram się wreszcie dokończyć kilka rozpoczętych przeze mnie (niekiedy bardzo dawno temu) paczek ripów. Na dodanie czekają nie tylko grafiki - być może uda mi się nawet rzucić uzupełnienia do każdego z działów.

P.S. Yup, warto wspomnieć - Twierdza powróciła (przynajmniej na razie) w stanie nadającym się do przeglądania. Zresztą spójrzcie na ten (skądinąd niezwykle znajomy) adres - koniec z PWII. Ale nowych resów się nie spodziewajcie! ;D
komentarze:
6
Reaktywacja rm'owego zinu - TokeiMichu, 09:13 17.02.2007
    Długo zastanawiałem się nad możliwością wskrzeszenia Tokei. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw stwierdziłem, że czas najwyższy spróbować. Nie będę ukrywał, że duży wpływ na moją decyzję miało małe, choć mam nadzieję, że zapowiadające większe zmiany, ożywienie na polskiej scenie. Jeśli nie wiecie co to takiego (Tokei, nie ożywienie), zapraszam do lektury:

Temat na forum z zinami offline i online

    Tę wiadomość napisałem z prostej przyczyny - Tokei nigdy nie cierpiało na nadmiar tekstów. Dlatego jeżeli chciałbyś/chciałabyś napisać coś, co w większy lub mniejszy sposób wiąże się ze sceną - śmiało!

Wymagania:

- tematyka 2k/2k3 (chociaż jeżeli napiszecie coś naprawdę ciekawego o XP, zamieścimy)
- długość (nie mniej niż 2500 znaków - nie będziemy tego ściśle przestrzegać, ale postarajcie się nie pisać krótkich notek)
- poprawność (składnia, gramatyka, interpunkcja - i tak będziemy poprawiać, ale im mniej na to poświęcimy czasu, tym szybciej wyjdzie numer)

Termin składania prac upływa za miesiąc, czyli 17 marca 2007.

    Dodatkowo, jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie zinu, chcielibyście zareklamować tam swój projekt, stronę albo zaprezentować prace graficzne - piszcie!

Kontakt:
GG:
4330173
Mail:
michurpg@interia.pl
tokei@interia.pl
(pod te adresy wysyłajcie też swoje prace)

    Ta wiadomość znajduje się również pod adresem http://tokei.tsukuru.pl - jeżeli możecie, roześlijcie ten link po znajomych.
komentarze:
7
No Speak No SlaveMichu, 11:11 13.02.2007
    Po wydaniu dema Enkidiany stwierdziłem, że czas nadrobić braki aktywności na stronie. Odpaliłem więc pierwszą lepszą grę i wyniki mojej zabawy przedstawiam poniżej. Większość to uzupełnienia do istniejących już działów:

Zasoby:
- 10 charsetów z Black Matrix Zero (RIP by Michu)
- 71 facesetów z Black Matrix Zero (RIP by Michu)
- 2 gameovery z Black Matrix Zero (RIP by Michu)
- 1 panorama z Black Matrix Zero (RIP by Michu)
- 36 picture z Black Matrix Zero (RIP by Michu)
komentarze:
10
At lastJazzwhisky, 08:47 11.02.2007
    Dziś uzupełnienia. Zebrało się tego całkiem sporo, zwłaszcza, że w zeszłym tygodniu zapomniałem dodać części gotowych resów. Stąd - cały wachlarz zasobów - przeważają ripy (by Grimroth, Kingdom Fire, Stanior, Gokufan and me!), lecz trafia się także trochę oryginalnych perełek (by Kikut and Raiden). Same najlepsze - mam nadzieję, że tym razem nie pominąłem niczego.
    Prócz grafik - trzy części najpopularniejszej polskiej gry na RM - Czasoprzestrzeni. Nie jest to nowość, a ponieważ wszystko czego możecie potrzebować (no, może poza naszą recenzją ;)) znajdziecie na stronie TiTka, pomijam screeny. Dodam tylko, że pierwsze dwie części zostały odchudzone o (bez obaw!) zupełnie zbędne pliki, co pozwoliło zaoszczędzić w sumie ponad 10MB (sic!) miejsca i nieco waszego przyszłego czasu poświęconego na ściąganie obu gier. ^^

Zasoby:
- 3 title CPS1/2 Pack (RIP by Jazzwhisky)
- 2 facesety z Farland Story (RIP by Gokufan)
- 1 spriteset z Final Fantasy 9 (RIP by Grimroth)
- 12 panoram z Flight of Amazon Queen (RIP by Stanior)
- 5 panoram z Igor: Objective Uikokahonia (RIP by Stanior)
- 2 facesety z Kingdom Hearts: Chain of Memories (RIP by Kingdom Fire)
- 9 monsterów z Kingdom Hearts: Chain of Memories (RIP by Kingdom Fire)
- 3 charsety Orki (ORIG by Kikut)
- 1 charset z Pokémon Diamond\Jade (RIP by Gokufan)
- 1 charset z Robopon: Sun Version (RIP by Gokufan)
- 11 panoram z The Secret of Monkey Island (RIP by Stanior)
- 1 charset Wojownicy (ORIG by Raiden)

Gry:
- Czasoprzestrzeń (by TiTek)
- Czasoprzestrzeń 2 (by TiTek)
- Czasoprzestrzeń 3 (by TiTek)

    Trochę tekstów na stronie uległo niewielkim modyfikacjom. Angielska (hopefully!) wersja strony powinna być już w pełni dostępna. Do następnego.
komentarze:
6
Back In BlackMichu, 22:14 06.02.2007
    Dzięki Staniorowi udało nam się odnaleźć kilka gier uznanych już za zaginione. Dzisiaj prezentuję pierwszą z nich - demo Final Fantasty wykonane przez Cecila. Gra pochodzi z 2003 roku. Sam w tamtym okresie uwielbiałem w nią grać i do dzisiaj darzę ją wielką sympatią, mimo iż wiele elementów wygląda bardzo przestarzale. Więc pomijają formalności - endżojit!
    A żeby zabić uczucie suchości:

Porady i Skrypty:
- Efekt Wody (by Michu)
komentarze:
11
PikaPika!Gokufan, 12:00 03.02.2007
    Witam! To mój pierwszy news na Tsukuru Archive, a już o Pokemonach :P. Prezentuję wam dziś betę gry Pokemon Paradise autorstwa Legendaries na RPG Makera XP. Akcja gry rozgrywa się w krainie Escarlata. Kierujemy Simonem, którego pierwszym pokemonem będzie Pikachu (czemu to zawsze musi być on!?). Grafika jest zripowana z GBA, muzyka zaś, to głównie MP3 autorstwa Nintendo (beta waży 77,7 MB po rozpakowaniu!). Autor nie dodał jeszcze łapania pokemonów, ponieważ "jeszcze nie wynalazł na to sposobu". Legendaries wydał betę 27 stycznia . Można w nią trochę pograć (mi naliczyło 30 minut gry), jest nawet kilku liderów i miast. W grze możemy znaleść pokemony z każdej generacji, nawet te z najnowszej gry Pokemon Pearl&Diamond (DS). Dobra, nie będę owijał w bawełnę :P - wszelkie informacje o grze i betę możecie znaleść tu. Poniżej przedstawiam cztery screeny:komentarze:
16
Wind of ChangeJazzwhisky, 10:48 01.02.2007
    Tak jak zapowiadaliśmy - kolejne nowości. Jakiś czas temu (jeszcze przed listopadem) rozmawiałem z Michem o wprowadzeniu do newsów komentarzy. Wtedy pomysł upadł, bo wolelismy skupić się na takich rzeczach jak forum i uzupełnianie strony zasobami. Nadeszły listopadowe zmiany, minęły kolejne miesiące. Tsukuru Archive nieco się rozrosło, zdobyło pewnego rodzaju zainteresowanie, zakorzeniło w świadomości wielu osób, jednym słowem - przyjęło. Odwiedziny odwiedzinami, jednak prawie 1000 odwołań do naszego downloadu gier, czy 200 tysięcy plików .png wyświetlanych miesięcznie o czymś świadczy.
    Redakcja liczy dwa razy więcej osób niż na naszym początku, baza zasobów wciąż rośnie, mamy więc w końcu podstawy, by zająć się czymś więcej niż kolejnymi uploadami grafik, tekstów, gier. Od dziś bowiem chcielibyśmy skupić się także na dostarczaniu Wam wszelakich newsów z naszego maleńkiego świata RM. Kontynuować dobrą tradycję Anakoreto, Tokei, czy dawnej Twierdzy i tych wszystkich pomniejszych sajtów, które upadły. Nowe gry, demka, projekty, stronki czy wydarzenia, a może i więcej - to wszystko o czym będziemy pisać, starając się nie przegapić niczego. Wreszcie rzeczywiście będzie co komentować...
    Ale to nie wszystko. Odnowiliśmy Forum, otworzyliśmy się na 'przeglądaczy'. Mamy nadzieję, że w jakiś sposób nowa forma serwisu skusi Was tam do jeszcze większej aktywności. Jest to bowiem miejsce gdzie znajdziecie: pomoc (nie tylko w sferze RM!), archiwa scenowe (kupa śmiechu!), przydatne linki (dosłownie: setki!), miejsce do przedstawienia Waszych Prac i komentowania prac innych. Być może spotkacie też nowych przyjaciół, z którymi znacznie łatwiej będzie o ukończenie Waszych Projektów ;).
    Tradycyjnie się rozchorowałem, nie dziś więc, lecz lada dzień powinna powrócić także angielska wersja strony. Myślę, że znacznie pełniejsza i bardziej przyjazna dla odwiedzających, ale o tym czytajcie już w tym drugim języku :).
    Pozostają dzisiejsze zasoby. Facesety z Summon Night od Tomasha, monstery z Wacky Races od Gokufana oraz ponownie facesety i zestaw panoram z Knights of the Round ode mnie.

Zasoby:
- 2 facesety z Knights of the Round (RIP by Jazzwhisky)
- 17 panoram z Knights of the Round (RIP by Jazzwhisky)
- 4 facesety z Summon Night: Swordcraft Story (RIP by Tomash)
- 8 monsterów z Wacky Races (RIP by Gokufan)

    Serdecznie zapraszam do pierwszego komentowania. Możecie równie dobrze traktować poniższy link jak swoistą odnawialną księgę gości.

P.S. Thx to orco :*. Again.
komentarze:
13
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Asgun
2. Gromada
3. Qmai World 1
4. Komnata
5. Kruk
6. Tale of Exile: Akt I
7. Wzór
8. Manga Carta
9. Wrota Arkany 2
10. Wrota Arkany 3
» [MV]LifeLoop
» [RMXP] Nowy titlescreen do mojej gry
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [PŁATNE] [RPG MAKER MV] Potrzebna pomoc z Java Script
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» [XP]Gif...
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Pół Wieku Poezji Później
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
Czasoprzestrzeń by TiTek
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.