Archiwum - luty 2008

Twardy klasykJazzwhisky, 23:02 28.02.2008
    Nigdy nie byłem fanem D&D, Drizzta czy wykorzystywania gotowych postaci w swoich grach. Tak samo nigdy nie przekonałem się do demka Drizzt Do'Urden by Twardy, choć trzeba przyznać - dla wielu jest to jeden z najbardziej klasycznych projektów spod RM.
    Historia jest prosta. Król Bruenor został porwany, a straże wymordowane. I tylko jedna osoba może ruszyć w poszukiwanie sprawców - jest nią oczywiście nasz tytułowy bohater Drizzt.
    Demko jest krótkie - mieszanka grafik, ładnie dobrana muzyka oraz stosy literówek czekają na rozlicznych śmiałków. Bez polskich znaków, z kilkoma denerwującymi bugami, za to z namiastką CMSa i zagadką do rozwiązania. Jak dla mnie - na granicy grywalności.
Gry:
- Drizzt Do'Urden (by Twardy)
komentarze:
27
Za chwilę dalszy ciąg programuJazzwhisky, 07:20 23.02.2008
    Leniwe uzupełnienie materiałów. Różnorodne ripy od YoHa, ciąg dalszy grafik z serii M&M od Amadika oraz duperele ode mnie. Wszystko poniżej.

Zasoby:
- 2 facesety z Codename: Kids Next Door: Operation S.O.D.A. (RIP by YoH)
- 2 picture z Codename: Kids Next Door: Operation S.O.D.A. (RIP by YoH)
- 3 picture z Mega Twins (RIP by Jazzwhisky)
- 6 panoram z Might and Magic 8: Day of the Destroyer (RIP by Amadik)
- 2 facesety z Pinky and the Brain: The Master Plan (RIP by YoH)
- 15 panoram ze Street Fighter Alpha (RIP by Jazzwhisky)

    A tak btw, bo widać, że ostatnio niektórzy mają wenę ;) - wciąż zbieramy materiały do 8 nr Tokei. Prawdopodobnie czas oczekiwania na najnowszy numer jak zwykle się przeciągnie, ale każdy z Was ma okazję na jego skrócenie. Gdyby coś, please odzywajcie się na e-mail/GG.
komentarze:
46
Być jak Indiana JonesJazzwhisky, 06:31 17.02.2008
    Pierwsza wersja Sven Mortais: Revelation by Caesum (aka pmkkoch) pojawiła sie jeszcze w grudniu zeszłego roku. Ilość błędów i przeszkadzajek była jednak na tyle denerwująca, że trudno było mówić o przyzwoitej rozgrywce... Na nasze szczęście, ostatnimi czasy staje się coraz powszechniejszym, że autor decyduje się wkrótce załatać to, co należy. Kilka dni temu, projekt ukazał się w wersji poprawionej. Część uciążliwych błędów zniknęła, wciąż jednak posiadacze angielskiej wersji RM do uruchomienia gry potrzebować będą kilku zmian w nazwach plików RTP.
    Pomijając wstydne kwestie techniczne - mogę się mylić, ale jak sięgam pamięcią, nie przypominam podobnej polskiej gry spod RM. Odpalając tytuł wcielamy się w rolę tutułowej postaci - archeologa i poszukiwacza skarbów - Svena. Produkcja jest mieszanką gry przygodowej i zręcznościówki, zawiera także elementy logiczne. Mamy zatem wspinaczkę, skoki nad przepaściami, minigry, kombinowanie i trochę dialogów oraz wszechobecne walki.
    Podzielony na poziomy projekt jest całkiem spory (ponad 200 map, jednak większość odwiedzimy najwyżej dwa razy), a śmiercionośne pułapki i pędzący na oślep w naszym kierunku przeciwnicy czyhają ze wszystkich stron. Po szerszy, autorski opis wraz z downloadem (~6,5MB) zapraszam tutaj. Wytrwałym życzę powodzenia.
P.S. Reski już za kilka dni, przy okazji - jeśli ktoś jeszcze nie wpadł - pojawił się (wykonany przez Ludziksa) trailer Redhelorna by k-lafior. Zdaje się, że zobaczyć możecie go wyłącznie tu.
komentarze:
27
Świat Quegis: Mocz Asury tzn. MocYoH, 20:07 13.02.2008
    Wczoraj na Gospodzie pojawiła się pełna wersja gry: Świat Quegis: Moc Asury by Sozan. Gra jest zrobiona w RPG Maker XP i parę osób narzeka, że im "klatkuje", dla nich autor udostępnił wersję RIP, która powinna chodzić płynnie.
    Teraz o samej grze. Z fabuły nie będę zdradzać więcej niż autor. Głównym bohaterem jest niejaki Frances von Maverick, syn dowódcy Złotych Legionów. Frances mieszka w mieście Grad's'hy znajdującym się w Hiralii. Chłopca nawiedzają dziwne sny, które rozumieć zaczyna dopiero gdy spotka go tragedia.
    Gra udostępnia umiejętność gotowania. Dzięki niej będziemy mogli przyrządzać różne potrawy. Raz na jakiś czas będziemy musieli też się napić, zjeść coś i przespać się, bo właśnie te trzy potrzeby ma nasz bohater. Poza tym w grze płynie czas, a od pewnego momentu będziemy mogli ustalać aktualną drużynę. Możemy również rozdawać punkty statystyk głównemu bohaterowi, które... zwiększą jego statystyki =).
    Grafika to przeważnie XP-kowe RTP, a musiczka pochodzi m.in. z Final Fantasy 1 i obu części Golden Sun (przynajmniej jeśli dobrze odczytałem skróty =P).
No to tyle, sie cholera rozpisałem xD no to link dla zainteresowanych... : KLIK
    ... i kilka screenów:
    Pozdro.
komentarze:
22
Swoi i Nasi~Ludzix, 19:34 05.02.2008
    Dobry wieczór, muzyka:

Zasoby:
- music Modern4 (ORIG by Ludzix)
- music Scene1 (ORIG by Ludzix)
- music Scene2 (ORIG by Ludzix)
- music Scene3 (ORIG by Ludzix)

    Widzę, że apel poskutkował - już nie przysyłacie nam żadnych backdropów w formacie 2k :)
komentarze:
21
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Manga Carta
4. Septerra Core: Dream About The Past
5. Komnata
6. Wrota Arkany 2
7. Asgun
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» 2k3 Problem z Title
» Retrobiblioteka
» [2k3] Paleta 256 kolorów do importu
» Poszukiwany Grafik Map
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [VX Ace] Projekt Cebula
» Kimyona Yama [2k3][Download]
» [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime
Kościak and Friends! by Preki
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2010
ocena
6.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.