Archiwum - luty 2009

Wróżka: Siła 2, Moc 4Jazzwhisky, 11:27 27.02.2009
    Miały być materiały, jednak raz - wybaczcie, jestem wręcz niemożliwie pochłonięty zajęciami w świecie zewnętrznym; dwa - kolejne RM-projekty czekają na choćby wzmiankę na ich temat. Zatem wybuchowego początku roku ciąg dalszy.
    Tym razem kilka zdań nt. wydanego (wbrew zapowiedziom) kilka dni temu poszerzonego dema platformówki Mind Witch: Koneko by Ska'ciu. Charakterystyczny humor i nieco psychodeliczny pomysł - z bronią w ręku i nieco niewygodną obsługą możemy przedrzeć się przez kilka pierwszych plansz projektu. I choć MW:K ma sporo technicznych mankamentów, uderza wizualną prostotą, a poziom trudności rośnie bardzo szybko, to gra daje całkiem sporo surowej przyjemności. Dlatego polecam sprawdzić - więcej o grze znajdziecie na naszym forum, download najnowszej wersji - dokładnie tutaj.
P.S. Koniecznie zapiszcie grę po ukończeniu czwartej planszy. =)
komentarze:
11
8 Bit QuestJazzwhisky, 07:19 20.02.2009
    Chyba najważniejszym elementem wszelakich niekomercyjnych produkcji rynku gier jest nowatorski pomysł. I choć 8 Bit Quest autorstwa X-Techa zdecydowanie opiera się na jednym z najbardziej wyeksploatowanych, znanych wśród graczy pomysłów, to sposób jego rozwinięcia jest czymś szczęśliwie niespotykanym.
    Całość gry można opisać w kilku hasłach. Rdzeniem jest niewątpliwie seria różnorodnych plansz rodem z popularnego Pac-Mana, lecz to wyłącznie początek. Grę wzbogacają pełne bonusów, przeciwników i niespodzianek poziomy, wzrok przyciąga niezwykła retro-oprawa audiowizualna, bawi arcade'owy klimat rozgrywki. Całość uzupełnia dodatkowo wątła, acz pozytywnie zwariowana linia fabularna. Co ważne - elementy zgrabnie trzymają się razem, a projekt cechuje rzadko spotykana dbałość o szczegóły.
    Po więcej informacji o projekcie (z ogromną listą wyeliminowanych już bugów) zapraszam na nasze forum. Najnowszą wersję gry ściągniecie bezpośrednio z naszej bazy wybierając link poniżej.
Gry:
- 8 Bit Quest (by X-Tech)

P.S. Następnym razem - materiały.
komentarze:
11
Platinum MoonJazzwhisky, 05:20 16.02.2009
    Luty 2009 upłynie nam prawdopodobnie pod znakiem kontynuacji wysypu RM gier z przełomu roku. Dziś kilka szybkich słów o nowo wydanym demie Platinum Moon by Sarge - efekcie kilkumiesięcznych, przerwanych niestety prac zespołu Triangle Quest.
    Scenariusz PM obraca się wokół postaci Dargana i jego przyjaciela Palimesa, elitarnych członków akademii wojowników w Canadii. Kadeci wysłani na patrol do pobliskiej jaskini nie przeczuwają, że to dopiero początek większych kłopotów. Kłopotów, które dotyczyć będą czegoś więcej niż kiedykolwiek mogliby sobie wyobrażać...
    Patrząc sucho na konstrukcję elementów dema, prezentuje się ono dosyć przeciętnie. Mieszanka popularnych grafik i dźwięków, standardowe rozwiązania systemowe RM2000 i niewyszukane lokacje czy przeciwnicy. Przepełniająca skromność projektu narzuca myśl, że autor poświęcił zdecydowaną większość swej uwagi budowaniu scenariusza. Jednak jak mu to wyszło, sprawdzić musicie już sami.
    Więcej informacji znajdziecie oczywiście na stronie zespołu Triangle Quest. Grę (4,5MB) możecie ściągnąć bezpośrednio z naszej bazy, korzystając z linku poniżej.

Gry:
- Platinum Moon (by Sarge)
komentarze:
7
Pierwsza KrewJazzwhisky, 18:34 10.02.2009
    Jednym ze styczniowych tytułów spod RMXP, które nie zdołały załapać się na ostatnie Golden Forki, a warte są co najmniej kilku (choćby spóźnionych) słów, jest Ostatnia Łza by Fear. Kilkumegabajtowe demo opowiada bez szczególnego wstępu historię Faro, młodego złodziejaszka o dobrym sercu. Po uratowaniu zaatakowanej przez koboldy czarodziejki Kate, bohater otrzymuje obietnicę sowitego wynagrodzenia. Rozpoczyna się jego droga do siedziby zakonu Śnieżnej Gwiazdy i początek przygody, której wcale nie chciał...
    Choć oprawa wizualna Ostatniej Łzy w przeważającej części opiera się na RTP, to największą wadą dema jest prawdopodobnie zdecydowany przerost formy nad treścią. Naiwna warstwa fabularna i niewyszukane, pełne literówek dialogi kontrastują ze stertą (nieco niedopracowanych) elementów technicznych. Na szczęście warstwa dźwiękowa i bardzo luźny gameplay wywołują pozytywne odczucia. Zatem, jeśli tylko kochacie ABS i potraficie przymknąć oko na to i owo, demo oferuje sporo całkiem przyzwoitej zabawy. Zresztą, sprawdźcie sami. Wszystko, czego potrzebujecie - znajdziecie tutaj.komentarze:
29
Bloody Rune of FateJazzwhisky, 02:27 06.02.2009
    Trochę zaległości do odrobienia jeszcze przede mną, tym razem jednak garść nowych zasobów - jak zawsze oryginalne midy od Inqa oraz ripy od Qualratha i ode mnie. Z góry sry, że to jeszcze nie wszystko, ale z autentycznego braku czasu postanowiłem dodawać zasoby partiami.

Zasoby:
- 5 Battle Charsetów z Final Fantasy (RIP by Qualrath)
- 1 battle z Last Resort (RIP by Jazzwhisky)
- 5 gameoverów Neo Geo Pack (RIP by Jazzwhisky)
- 2 battle z Quiz & Dragons (RIP by Jazzwhisky)
- 1 spriteset z Quiz & Dragons (RIP by Jazzwhisky)
- music Final1 (ORIG by Inq)
- music Oriental3 (ORIG by Inq)
- music Story10 (ORIG by Inq)

    Btw - zapraszam na nasze forum, gdzie kilka dni temu, na drodze do ideału, niespodziewanie pojawił się AkwaHorror 2 w wykonaniu Akwarelka (aktualnie wersja poprawiona). Historię powstawania tego nieco nietypowego projektu poznacie czytając ten temat jak i wątek dotyczący pierwszej części produkcji. Szczegóły odkrywajcie już sami - odważnych zachęcam do zabawy i komentowania! :)
komentarze:
8
Horyzont zdarzeńJazzwhisky, 20:38 02.02.2009
    Będę starał się streszczać. Miały być zaległe resy, miały być różne informacje ze światka polskiego RM, miałem się nie rozchorować i wrócić co najmniej kilkanaście dni temu, natychmiast nadrobić co trzeba i wrócić na należyty tor pracy... Styczniowe zaległości są jednak zwyczajnie zbyt wielkie. Zaczynam zatem od formalności. Ubiegły miesiąc przebiegał pod znakiem Golden Forków nie tylko w przypadku RM2k3. Swoje laury otrzymali też twórcy dem i zapowiedzi w wersji XP Makera. Całość imprezy w tej części odbyła się na forum rmxp.pl i choć część ocenianych prac miała swe premiery już na początku stycznia 2009 (sic!), to ze względu na nieco inną formułę konkursu, zostały one włączone do rywalizacji o tytuł najlepszych RM-projektów ubiegłego roku.

    I tak po zażartej walce, miejsce pierwsze w kategorii Zapowiedzi zdobył The Werewolf w wykonaniu Dana. Szczegóły poznacie w odpowiednim temacie i stronie autora projektu.
    Miejsce drugie wśród Zapowiedzi przypadło projektowi The Thing autorstwa Rezydenta. Więcej w konkursowym temacie produkcji.
    Wreszcie, miejsce trzecie zdobyła zapowiedź The Story of Talavar by DarkCloud. Informacji o tej prezentacji szukajcie nie tylko w zgłoszeniowym temacie konkursu lecz także w specjalnym dziale forum Zamthir.

    Podobnie ostra rywalizacja wyłoniła zwycięzców kategorii Dema. Miejsce pierwsze zdobył Upadły Anioł autorstwa neo rpgomaniaka. Wszystko wraz z downloadem znajdziecie oczywiście w konkursowym temacie projektu.
    Miejsce na podium ponownie wywalczył The Werewolf by Dan. Linki do zdobywcy drugiego miejsca w kategorii Dema znalazły się już powyżej.
    Na koniec, miejsce trzecie w kategorii przypadło demu Progress of the Great Apocalypse w wykonaniu Creatora. Więcej, jak w poprzednich przypadkach, w konkursowym temacie projektu.

    Wyszło tego dość sporo, a to dopiero początek. I choć szczegółowe opisy styczniowych dem, które wzięły udział w GF2k8 mijają się już praktycznie z celem (komplet tytułów - tutaj) to pojawiły się już pierwsze pokonkursowe projekty warte wzmianki. Zatem kontynuacja - już wkrótce.

P.S. Konkurs w kategorii Pełne Wersje RMXP nie odbył się!
komentarze:
15
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Asgun
2. Gromada
3. Komnata
4. Qmai World 1
5. Manga Carta
6. Tale of Exile: Akt I
7. Wrota Arkany 2
8. Kruk
9. Wzór
10. Wrota Arkany 3
» [MV]LifeLoop
» [PŁATNE] [RPG MAKER MV] Potrzebna pomoc z Java Script
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» [XP]Gif...
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Pół Wieku Poezji Później
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
» [XP]Zwiększenie Prędkości
» [RMXP] Marakesha
Perfect World by Amadik
wersja
Pełna,
RM 2003
rok wydania
2010
ocena
8.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.