Archiwum - marzec 2007

White & Nerdy~Ludzix, 06:45 28.03.2007
    Nie będę się rozpisywać o tym, jak ten czas upływa, Cukuruz rośnie w siłę etc. bo to chyba wiecie. Wszyscy wiecie też, że ogłosiliśmy wyniki TASC. Nie znacie jednak składu dzisiejszego newsa - i tu Was mamy! A zatem, nie przedłużając, wywalmy wszystko na wierzch:

Zasoby:
- 1 faceset z Ancient Empires (RIP by Ludzix)
- 1 faceset z Ancient Empires 2 (RIP by Ludzix)
- 7 monsterów z Ancient Empires 2 (RIP by Ludzix)
- 1 title z Ancient Empires 2 (RIP by Ludzix)
- 1 faceset z Desperate Housewives (RIP by Ludzix)
- 1 faceset z Drakengard (RIP by Ludzix)
- 17 monsterów z Drakengard (RIP by Ludzix)
- 2 panoramy z Drakengard (RIP by Ludzix)
- 1 faceset ze Stranded (RIP by Ludzix)
- music Hero1 (ORIG by Michu)
- music Hope3 (ORIG by Ludzix)
- music Inn2 (ORIG by Michu)
- music Oriental1 (ORIG by Ludzix)
- music Sadness1 (ORIG by Ludzix)
- music Shop1 (ORIG by Michu)
- music Story1 (ORIG by Michu)

    Cóż powiedzieć: endżojt XD!
komentarze:
9
Smoki to zdradliwe istoty!Gokufan, 17:31 26.03.2007
    Siema! Dzisiaj została dodana na Twierdzę gra pod tytułem Tam, gdzie żyją smoki autorstwa M@cieja. Gra opowiada o Komu, włóczędze, który idzie do wioski by zdobyć jedzenie. Przypadkiem dowiaduje się, że smokom została ukradziona cenna rzecz, a one z zemsty chcą zniszczyć tę wyspę. Czy Komu uda się uratować wyspę?
    Gra jest robiona w XP, grafiki i muzyka to RTP, ale nawet nieźle użyte. Przyznam że gra jest całkiem dobra, polecam ;). Link do gry TUTAJ. Poniżej jak zwykle cztery screeny:komentarze:
15
Stay Puft Marshmallow ManJazzwhisky, 12:31 15.03.2007
    Minął Rok! Sporo jest rzeczy, o których chciałbym teraz napisać. Niestety, biorąc pod uwagę objętość tej aktualizacji ograniczyć się będę starał do absolutnego skrótu...
    Niemal 12 miesięcy temu (brakuje kilku godzin) po zgoła zaskakujacym początku Michu obwieścił w swoim pierwszym newsie początek Tsukuru Archive, nowego, kolejnego już na polskiej scenie sajtu poświęconego RM. Od początku mieliśmy nadzieję na stworzenie czegoś niezwykłego, czegoś co nie rozsypie się po kilku miesiącach, a zdoła znaleźć swoje stałe miejsce na scenowej mapie RM. Przez ten rok, mimo trudnych poczatków, strona przeszła przez szereg mniejszych i większych zmian, stając się przy okazji największym polskim zbiorem grafik dla RM. Ważniejszym jednak jest, iż udało nam się stworzyć sajt zbierający dobre oceny u odwiedzających, udało nam się znacznie powiększyć ekipę i nakłonić dziesiątki osób do umieszczania swoich materiałów właśnie tutaj.
    Pierwsze urodziny, więc patrząc na to wszystko, dla nas powód do świętowania i wzajemnych gratulacji. To co teraz obserwujecie to jednak jeszcze nie koniec naszych transformacji. Do celu czeka nas jeszcze całkiem sporo drogi...

    A co przynosi dzisiejsza aktualizacja? Są to przede wszystkim: druga część rewelacyjnego tutoriala DE, trzy nowe gry spod RPG Makera 2003 oraz otwarcie nowego działu zasobów - Music. Do tutoriala i jedynie oryginalnej (!) muzyki zapraszam już teraz na stronach TA. Jeśli zaś chodzi o gry, to znów obędzie się bez screenów - każda z produkcji posiada bowiem poświęcony sobie autorski sajt. I tak, w związku z powyższym, zapraszam na stronę zwariowanego Burka i Lipy Foxera, witrynę zaskakująco dobrego, a chyba mniej znanego Life Zero by Gutts oraz sajt dosłownie kilka dni temu poprawionej wersji Wyspy dla Dwojga Reavena (jeden z najstarszych stażem i wiekiem scenowiczów oraz kawałek naprawdę dobrego RPG).
    Ponadto oczywiście resy. Prócz wspomnianego działu music, którego skromne otwarcie następuje dzięki wzmożonej ostatnimi dniami pracy Ludziksa, w archiwum ląduje całkiem sporo grafik. Są to (długa wyliczanka) klasyczne już origi od DE (Fatima!), rip i orig od Inkwizytora, facesety i monstery od Kingdom Fire, Dragon Ballowe (i nie tylko) grafiki od Gokufana, oryginalny spriteset od Kikuta, battle charset od Qualratha, systemy od Raidena oraz całkiem sporo różnorodnych ripów (niektóre niezwykle stare) ode mnie.
    A jako bonus - Anvil Studio w najnowszej wersji. Proste narzędzie do pracy z plikami midi - czekamy na efekty waszej pracy! ;)

Zasoby:
- 2 chipsety z Advance Wars 2 (RIP by Jazzwhisky)
- 2 systemy Brown&Green (EDIT by Raiden)
- 3 gameovery CPS 1/2 (RIP by Jazzwhisky)
- 2 title CPS1/2 Pack (RIP by Jazzwhisky)
- 8 monsterów DE Pack (ORIG by DE)
- 5 facesetów z Dragon Ball Z: Goku Hishouden (RIP by Gokufan)
- 2 frame z Dragon Ball Z: Goku Hishouden\Goku Gekitouden (EDIT by Gokufan)
- 1 charset z Dragon Warrior Monsters 2: Cobi's Journey (RIP by Gokufan)
- 1 charset Fatima (ORIG by DE)
- 1 chipset Fatima (ORIG by DE)
- 4 facesety z Harry Potter and Prisoner of Azkaban (RIP by Kingdom Fire)
- 1 spriteset z Harry Potter and Prisoner of Azkaban (RIP by Kingdom Fire)
- 6 facesetów z Harvest Moon: Friends of the Mineral Town (RIP by Jazzwhisky)
- 1 spriteset z Harvest Moon: Friends of the Mineral Town (RIP by Jazzwhisky)
- 1 spriteset Ikonki (ORIG by DE)
- 1 chipset z KKnD (RIP by Inkwizytor)
- 1 charset kursory (ORIG by Inkwizytor)
- 6 facesetów z Mario Party Advance (RIP by Jazzwhisky)
- 2 spritesety z Mario Party Advance (RIP by Jazzwhisky)
- 5 monsterów z Mega Man Battle Network 6: Cybeast Gregar (RIP by Kingdom Fire)
- 1 battle charset z Mega Man X (RIP by Qualrath)
- 11 monsterów z Naruto RPG: Uketsugareshi Hi no Ishi (RIP by Kingdom Fire)
- 93 monstery z Pokémon Ruby Version (RIP by Jazzwhisky)
- 1 spriteset Roślinki (ORIG by Kikut)
- 1 charset Sieg Warheit (ORIG by DE)
- 3 panoramy ze Street Fighter 2: The World Warrior (RIP by Jazzwhisky)
- music Church1 (ORIG by Ludzix)
- music Fanfare1 (ORIG by Ludzix)
- music Forest1 (ORIG by Ludzix)
- music Hope1 (ORIG by Ludzix)
- music Hope2 (ORIG by Ludzix)
- music Inn1 (ORIG by Ludzix)
- music Secret1 (ORIG by Ludzix)
- music Title1 (ORIG by Ludzix)

Programy:
- Anvil Studio 2007.02.02

Gry:
- Burek i Lipa (by Foxer)
- Life Zero (by Gutts)
- Wyspa dla Dwojga (by Reaven)

Tutoriale:
- Rysowanie sprite'a NPC do gry RPG - część 2 (by DE)

    I coś co zostawiłem na koniec. Podziękowania. Przez rok zebrała się całkiem spora grupka ludzi której winni jesteśmy ukłon. Dzięki więc niezmierne dla Dragon Emperora, który jak nikt inny ułatwił nam start w sieci i jak widać, wciąż bezinteresownie nas wspiera. Dzięki dla Dudka i jego redakcji za Przystań, dzięki dla Gandisamy za drugą Gildię (i świetny banner), dzięki dla Orco, ShaQa i Tymona za pracę włożoną w graficzną i techniczną oprawę strony. Dzięki dla tych wszystkich, którzy w widoczny sposób przyczynili się do rozwoju strony - ich listę zawsze znajdziecie tutaj. Ale dzięki także dla tych, których tam nie ma. Tych, którzy wspierali nas 'duchowo'; przesyłali głosy wsparcia, pomysły, zrywali ze scenowymi stereotypami, wytykali nam błędy i niedociągnięcia. Fajnie, że wielu z Was z czasem stała się trwałą częscią naszego składu. Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających! :)

P.S. Trochę boję się prosić o urodzinowe wpisy do komentarzy wszystkich, którzy dotrwali do końca... Zaproszę więc tradycyjnie na Forum (TASC!) i dodam, że w ciągu najbliższych tygodni powinniście spodziewać się kolejnej, drobnej nowości - zabraliśmy się wreszcie za recenzje.
komentarze:
22
FatlipMichu, 22:16 10.03.2007
    Zbierało mi się dość długo na tego newsa. Niestety teraz wielu z nas odczuwa wiosenne przesilenie (tak się tłumaczy absolutne nieróbstwo) i pewien zastój na scenie powstaje. Na szczęście na niedługo - pod koniec marca wyjdzie nowe numer Tokei =].
    Jeżeli chodzi o nowości na stronie. Dodaję trochę editów z moich, upadłych już, projektów. Poza tym ripy monsterów z przebojowych gier na automaty i GBA. Jak pewnie zauważyliście, do życia powołaliśmy kolejną część zasobów 2k3 - System 2. Pozostało jedynie Battle Weapon.
    Na koniec dodam tylko, że dokładnie 15 marca Tsukuru Archive będzie miało roczek! Z tej okazji przyszykowaliśmy naprawdę mocny news, który pojawi się właśnie jubileuszowego dnia.

Zasoby:
- 1 system 2 z Black Matrix Zero (RIP by Michu)
- 1 charset Kick Your Brother (EDIT by Michu)
- 1 charset Lloyd (ORIG by krulik)
- 1 charset Łowca z kijaszkiem (EDIT by Kicek)
- 2 charsety Złodzieje (ORIG by Michu)
- 109 monsterów z Fire Emblem (RIP by Michu)
- 13 monsterów z Samurai Showdown (RIP by Michu)
- 1 panorama Advance Wars Water (ORIG by Michu)
- 2 panoramy Sklepy (EDIT by Michu)
- 2 picture Ancient MSG Box (EDIT by Michu)
- 2 picture Ramka na walkę (EDIT by Michu)
- 10 spriteów Cyfry w stylu KT (ORIG by Michu)
komentarze:
13
Ku nowemu światu...Gokufan, 10:36 04.03.2007
    Kilka dni temu na Twierdzę zostało dodane demo gry Klątwa Nowej Ziemi. Autorem gry jest Pazera. Gra opowiada o angielskich kolonistach, którzy wyruszają by odkryć nowy świat. Gdy natrafiają wreszcie na jakąś wyspę, ktoś rzuca na nich klątwę przywołującą potwory. Po trzech latach główny bohater, Will postanawia wyruszyć w nową podróż, ponieważ hiszpanie ciągle coś odkrywają. Czy wyprawa odniesie sukces?
    Demo nie waży dużo, bo 7 MB. Grafika to niestandardowe zasoby, a muzyka to RTP z 2k i XP. Po więcej informacji i grę zapraszam tutaj. Poniżej cztery screeny.komentarze:
12
He's Back And Concave!~Ludzix, 22:26 02.03.2007
    Eee... Przepraszam. Nie wrzucałem nic przez dobry miesiąc z powodu: 1) wyjazdu, 2) spalenia zasilacza i tygodniowych problemów z nowym. Na szczęście całość już się jakoś ustabilizowała (przynajmniej do następnej awarii :)) i zabieram się ostro do roboty. A że w tym miesiącu mamy urodziny, mam nadzieję, że będzie jej sporo również z Waszej strony*.

Zasoby:
- 1 panorama z Ancient Empires (RIP by Ludzix)
- 72 monstery z Pokémon Crystal (RIP by Qualrath)
- 1 panorama z Rainbow Six: Lockdown (RIP by Ludzix)
- 4 picture z Rainbow Six: Lockdown (RIP by Ludzix)
- 5 monsterów z Shaman King Master of Spirits 2 (RIP by Kingdom Fire)
- 4 panoramy z SimFishing (RIP by Ludzix)
- 1 system Woody (EDIT by Ludzix)

Porady i Skrypty:
- Zaawansowany caterpillar by Ludzix

*) Przekaz w formie uproszczonej: brać się do ripowania, lenie! I TY możesz pomóc polskiej scenie bez zbędnych formalności i pytań o przetłumaczone wersje makera :).
komentarze:
9
TASC: PowrótJazzwhisky, 23:44 01.03.2007
    Powrót TASC, czyli Tsukuru Archive Sprite Contest, był nieunikniony. I trudno wyobrazić sobie do tego lepszy moment niż nasze pierwsze urodziny. Ale do rzeczy.
    Po niedługich naradach doszliśmy do wniosku, że konkurs powinien mieć raczej charakter zabawy niż rywalizacji. Stąd m.in., biorąc pod uwagę nikłe zainteresowanie przy poprzednim podejściu, do udziału zapraszamy wszystkich chętnych. Z współzawodnictwa w konkursie wykluczeni zostają jedynie ściśli organizatorzy (czyli Michu, Ludzix i ja). Chętnych zapaleńców pikselkowania zapraszam do zapisów w odpowiednim temacie na Forum. Rejestracja uczestników potrwa do 14 marca (włącznie), a dnia następnego, w rocznicę powstania TA nastąpi oficjalne rozpoczęcie Contestu i ogłoszenie szczegółowych zasad konkursu.
    W związku z (także próbnym) charakterem wydarzenia, nagrody będą miały raczej charakter symboliczny. Jeśli jednak TASC wypali możecie spodziewać się jego kontynuacji w przyszłości.
    Kolejne wiadomości i zasoby - już wkrótce.

P.S. Tymczasem dobiegł końca inny scenowy konkurs. W twierdzowej "Grze na podstawie gry" zwyciężył M@ciek ze swoim piętnastominutowym projektem spod RM XP: Crash Bandicoot RPG. Gratulacje :).
komentarze:
8
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Qmai World 1
2. Manga Carta
3. Gromada
4. Asgun
5. Komnata
6. Septerra Core: Dream About The Past
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Retrobiblioteka
» [VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia
» Anvocun [XP]
» [RPGVXACE]Team
» Historie zmyślone: Tulaśny terror [VXAce]
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» PInroz podbija YouTube!!!
» [VX Ace] Projekt Cebula
Blue Star Story by TrackSoft
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.