Archiwum - marzec 2008

Honey, I Shrunk the KidsJazzwhisky, 20:36 30.03.2008
    Garstka nowych i zapomnianych wcześniej resków - różnorodne grafiki systemowe od Mentosa oraz monstery i gameover od Kingdom Fire. A jako bonus - prosty tutorial Innosa o ripowaniu grafik pod VBA oraz tapeta z Linkiem w stylu TA. Oczywiście wszystko poniżej.

Zasoby:
- 1 system2 Black&Orange (EDIT by Mentos)
- 1 charset z Chrono Trigger (RIP by Mentos)
- 1 gameover CPS 1/2 (RIP by Kingdom Fire)
- 1 system Orange (EDIT by Mentos)
- 2 monstery Pingwin (ORIG by Kingdom Fire)
- 3 monstery Wojownik (ORIG by Kingdom Fire)

Tutoriale:
- Ripowanie w VBA - OAM/Map Viewer (by Innos)

Inne:
- Tapeta TA 2008 - 1024x768|1280x1024 (by Smighty)

P.S. Przed kilkunastoma godzinami ruszyła trzecia edycja Tsukuru Archive Code-Off. Po szczegóły zapraszam na nasze (przechodzące akurat zmiany) forum!
komentarze:
8
Uwaga, sensacja, rewelacja!Mertruve, 16:09 24.03.2008
    Damsko-męska akrobacja!
W stylu Niu Łej, San Fransisko,
Zaczynamy białe disko!

    Inaczej mówiąc - pierwsze soundy.

Zasoby:
- 8 soundów Crashes (by Mertruve)
- 11 soundów Doors (by Mertruve)
- 7 soundów Firearms (by Mertruve)
- 8 soundów Footsteps (by Mertruve)
- 7 soundów Melee (by Mertruve)
- 13 soundów Menu, Cursors (by Mertruve)
- 6 soundów Objects (by Mertruve)
- 10 soundów Spells (by Mertruve)
- 4 soundy Switches (by Mertruve)
komentarze:
69
Lans nowym avemGokufan, 23:02 22.03.2008
    Yay! To ja Gokufan, zmieniłem avatara :). Avek z Sasuke nigdy mi się nie podobał, a co do pana Kakarotto, cóż wystarczy spojrzeć na moją ksywkę. Dziś resy, lista poniżej, to tyle.

Zasoby:
- 25 monsterów z Dragon Ball Super Gokuden: Kakusei-Hen (RIP by Gokufan)
- 1 charset Kill Emo (ORIG by Foxer)
- 1 faceset z Mega Man's Soccer (RIP by Kingdom Fire)
- 7 facesetów z Shining Force 2 (RIP by Kingdom Fire)
- 8 frame z Star Wars: Knights of the Old Republic 1/2 (EDIT by Lloyd)

bonus (04:20 23.03.2008 by Jazzwhisky)

    Odpuściłem drugiego informacyjnego newsa, wszystko ładnie widać - dorzucam tylko kilka grafik Mentosa i polecam odwiedzenie RM-miasteczkowego tematu na forum (trudne początki >.>). Wkrótce także trzecia edycja Tsukuru Archive Code-Off, info pojawi się oczywiście na stronie.

Zasoby:
- 1 charset z Bahamut Lagoon (RIP by Mentos)
- 2 facesety z Magic Knight Rayearth (RIP by Mentos)
- 1 charset z Terranigma (RIP by Mentos)
komentarze:
26
Fight For Your Right To PartyJazzwhisky, 12:08 16.03.2008
    Hey, dziś tylko krótka notka z informacjami. Kvachu pięknie zaprezentował co trzeba - ja uzupełnię to tylko o suche szczegóły.
    Pierwsza sprawa - projekty odłożyliśmy na jutro, gry uzupełnione zostały za to o wszystkie dostępne nam materiały. Okienko z nowościami wskazuje sześć ostatnich aktualizacji. Zapraszam do dalszego uzupełniania - będziemy to robić na własną rękę, ale i każdy z Was (a już zwłaszcza autorzy!) może podesłać materiały - umieścimy je wg naszych możliwości natychmiast, a tym samym link do nich pojawi się na każdej z podstron TA. Wszelki kontakt oczywiście w dziale Redakcja.
    Sprawa druga - miesięczne top-listy. Wyświetlają one trend z ostatnich 30 dni - wszystko na podstawie waszych ocen i popularności. Gry zliczają kliknięcia (ale tylko pojedyncze! xD) już od samego startu, projekty zaś, uzupełnione o garść testowych danych sprzed kilku dni, jeszcze stoją w miejscu. Całość odświeża się w cyklu dobowym - najnowsze zmiany możecie śledzić zaglądając na TA tuż po (edit: strefy czasowe rox) pierwszej w nocy. ;)
    Jeszcze słówko na temat waszych ocen gier - wystartowały one z poziomu 50%, a ich zmiany odbywają się poprzez kliknięcia w +/- na podstronach odpowiednich produkcji. Z czasem punktacja powinna się znacznie zróżnicować - siła pojedynczego głosu jest dość wysoka.
    I tak czy inaczej - zachęcam do głosowań i uzupełniania baz gier i projektów. Raz - macie możliwość "wypchnięcia" linków do ulubionych produkcji na stronę główną; Dwa (!) - okazję by podrzucić nowym użytkownikom RM najlepsze kawałki. Myślę, że naszym wspólnym celem jest by ci, którzy stykają się z Makerem po raz pierwszy, trafiali na to co najlepsze w naszym hobby. Zapraszam więc do zdrowej rywalizacji i promowania tych "naj" - ilość głosów i wasz zapał w pierwszym dniu napawa niezwykłym optymizmem. ^^

P.S. Wciąż testujemy, uzupełniamy i poprawiamy błędy. Stąd - w ciągu dwóch-trzech dni powinien pojawić się jeszcze jeden news z informacjami. Btw, dzięki za słowa różnorodnej krytyki. Sry za nieco nieskładny tekst - zasypiam!
komentarze:
60
Drugie urodziny!kvachu, 05:27 15.03.2008
Tak więc Tsukuru Archive obchodzi już swoje drugie urodziny i tym razem to ja mam zaszczyt dać tego jubileuszowego newsa. Jak widać TA przechodzi totalną metamorfozę. Największa to ta której nie da się nie zauważyć, a jest to oczywiście nowy layout i wykonał go dla nas Smighty za co mu serdecznie dziękujemy =). Wielkie podziękowania należą się też oczywiście dla orco za oskryptowanie całego TA, dziękować =).
Jak widać z prawej strony loga, dodaliśmy linki do stron ściśle powiązanych z TA, lecz nie są to w żadnym wypadku podstrony czy działy TA! Na dzień dzisiejszy są to linki do stron Gaido, Inqa, k-lafiora, Tokei i moich dwóch gdzie jeden to galeria screenshotów na Super Nintendo. Tak jak w pierwszym newsie TA Michu napisał, że z czasem będziemy się rozwijać zaczynamy też trochę wychodzić poza klimaty RM czego przykładem jest właśnie ta galeria. Dla uspokojenia was dodam tylko, że nie zamierzamy przestawać wspierać polską scenę RM, bo ową galerię tworzyłem właśnie tylko na potrzeby RM. Po prostu czasem nie wiedziałem co ripować i postanowiłem, że zrobię sobie sajt gdzie będę miał obrazki z każdej gry i zawsze będę miał co ripnąć i w taki sam sposób galeria może posłużyć i wam.
Dalsze zmiany na stronie to dodane po prawej stronie działy "Nowości w grach i projektach", "TOP 10 Gry" i "TOP 10 Projekty".
Strona nie jest jeszcze wykończona w stu procentach, bo pozostały jeszcze drobne szczegóły do zrobienia i dzięki temu, że jest to nowy lay to możliwe nawet, że nie zauważycie nawet co zostało zmienione/dorobione. W razie czego nasz tata Jazz poinformuje w osobnym newsie o ważniejszych zmianach/doróbkach =).

No cóż, na przestrzeni tych dwóch lat mogę chyba śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy sukces, ale nie MY jako redakcja, ale MY jako Ci wszyscy którzy coś wnieśli do TA, lub byli stale z nami w taki czy inny sposób. No moim zdaniem(i chyba nie tylko moim) duże podziękowania należą się też Dragon Emperorowi bo to dzięki jego Lune TA miało udany i dość zabezpieczony start. Oczywiście dziękujemy też tym wszystkim co dodali swoją cegiełkę by budować to już potężne archiwum.

Wystarczy tego paplania bo za czuły się stałem normalnie. Jako, że mi przypadło w zaszczycie przygotowania tego newsa to też postarałem się o jakąś trochę większą ilość zasobów.
Dzisiejsze zasoby pochodzą z dwóch gier, a mianowicie z obu części Shin Megami Tensei na PSX. Najwięcej jest monsterów(1000+) i dość sporo panoram choć nie są one standardowe, jednak są one bardzo ładne i kto będzie chciał ich użyć to znajdzie sposób na ich zastosowanie =). Mamy już monstery z Shin Megami Tensei od wyżej wymienionego Dragon Emperora lecz na SNESa. Są trochę mniejsze i jest ich mniej (ale oczywiście są wszystkie! W moich są po prostu animacje tych monsterów+NPC i dlatego wyszło trochę więcej).

A więc:

Shin Megami Tensei I (PSX)
- Panoramy (106)
- Monstery (551)
- Spritesety (3)

Shin Megami Tensei II (PSX)
- Panoramy (353)
- Monstery (599)
- Spritesety (5)

Ok, co za dużo to nie zdrowo, a więc już kończę z tym newsem =).
No to papa do następnego, a powinien być niedługo... cu!
komentarze:
76
Ready To GoJazzwhisky, 22:43 10.03.2008
    Jedziemy dalej. Będę się wyjątkowo streszczał, wszystko ładnie poniżej - sry za niektóre reski, które czekały na dodanie nawet kilka tygodni.

Zasoby:
- 3 facesety z DemiKids: Dark Version (RIP by YoH)
- 12 backdropów z Kingdom Hearts: Chain of Memories (RIP by Qualrath)
- 3 facesety z Kingdom Hearts: Chain of Memories (RIP by Qualrath)
- 25 monsterów z Kingdom Hearts: Chain of Memories (RIP by Qualrath)
- 1 charset Klejnoty (ORIG by LasTTurN)
- 1 charset z Lunar Legend (RIP by YoH)
- 3 facesety z Lunar Legend (RIP by YoH)
- 4 monstery z Maple Story (RIP by YoH)
- 357 picture z Might and Magic 8: Day of the Destroyer (RIP by Amadik)
- 1 panorama Niebo nocą (ORIG by YoH)
- 2 charsety Rynek (MIX by LasTTurN)
- 7 monsterów Son Goku (ORIG by Kingdom Fire & Pisay)

P.S. Dosłownie za kilka dni TA świętować będzie swoje drugie urodziny. Bądźcie tu 15 marca.
komentarze:
42
Przerażający Lord HełmGokufan, 21:11 09.03.2008
    Yay, tym razem reski i... uwaga! Dwie gry! Z resków dziś pare monsterków, spritesetów, faceset i charset. Nie chce mi się dokładnie pisać, poza tym liste macie poniżej. A jakie gry? Dragon Hell by Luke (strona zespołu i nasz news sprzed kilku miesięcy) oraz demo Rhomik 2: Przygoda by k-lafior (strona autora, news ze screenami kawałek niżej). Cóż, to tyle!

Zasoby:
- 52 monstery z Dragon Ball Super Gokuden: Totsugeki-Hen (RIP by Gokufan)
- 1 monster z Dragon Egg (RIP by Gokufan)
- 2 spritesety z Dragon Egg (RIP by Gokufan)
- 1 charset Horror (ORIG by Kikut)
- 1 spriteset z Lego Knights' Kingdom (RIP by Kingdom Fire)
- 1 faceset z Snowboard Kids (RIP by Kingdom Fire)

Gry:
- Dragon Hell by Luke
- Rhomik 2: Przygoda by k-lafior

    Niech śmoc będzie z wami.
komentarze:
16
GS i XIIIQualrath, 15:13 08.03.2008
Witam!
    I znów Amadik wraz ze swoimi archiwami przyczynił się do wzrostu liczby gier na TA. Dzięki niemu możemy teraz cieszyć się demem gry Ultimate Galactic Saga.
    Sam niewiele wiedziałem na temat tej gierki, ale jako że Jazz oświecił mnie w paru kwestiach, myślę, iż nie zaszkodzi przedstawić tu kilku faktów. Twórcą tego cuda jest Lupus. Jest to trzecie demo Galactic Sagi (dwa wcześniejsze znajdują się na TA), wydane w roku 2005. Technicznie różni się od poprzedniego demka diametralnie, dla porównania obejrzyjcie screeny z Galactic Saga: New Dimension lub najlepiej zagrajcie w nią (o, tutaj).
    Schyłek trzeciego tysiąclecia. Ludzie skolonizowali odległe planety, kolonie odcięły się od Ziemi i przeżywały okres spokojnego rozwoju, jednak od dłuższego czasu zanosi się na większy konflikt. To tak w telegraficznym skrócie. W świecie gry wcielimy się w postaci łowcy nagród Flasha i jego pomocnika, robota MARK-9.
    Do dema wprowadza nas cudna animacja statku wlatującego do hangaru, co już zachęca do zagłębienia się w świat gry. Produkcja ma co prawda swoje wady, ale warto zagrać choćby dla klimatu i samej tematyki gry, nietypowej dla RM. W sam raz, jeśli ktoś chce odpocząć od Qmai Worldów, Another Worldów lub innych Drizztów (Nie żebym miał coś przeciwko nim, naturalnie).




    No i jeszcze jedna sprawa. Oj, długi ten nius... Chciałem, żeby zdarzenie to miało jakąś większą pompę, chciałem wykombinować jakąś gierkę albo chociaż film, ale (jak powszechnie wiadomo) jestem niesamowicie leniwy. W każdym razie, przechodzę do sedna. Niniejszym prezentuję Wam twór mej próżności, Trzynastą Serię Kart RM MtG. W serii jest 13 kart, co daje sumę 100 obrazków w ogóle wydanych do tej pory. Chciałbym wszystkim Wam podziękować za przychylne komentarze i zachęty, nie podejrzewałem w najśmielszych rozmyślaniach, że to zajdzie tak daleko. ^^"

Gry:
- Ultimate Galactic Saga (by Lupus)

Inne:
- M:TG RM Cards Seria 13 (by Qualrath)
komentarze:
37
"Mamo, nadal boję się Rhomika!"Gokufan, 18:13 07.03.2008
    Oj tak, z pewnością Rhomiki zdobywają świat. Dowodem na to może być demko Rhomik 2: Przygoda by k-lafior. Do dyspozycji mamy na razie dwa tryby: Przygoda (5 rozdziałów) i znane z poprzedniej części Kryształki (4 poziomy). Minigry niestety nie są w ogóle dostępne w demie. Grafika i muzyka oczywiście niestandardowe, grywalność wysoka :D. Zachęcić do ściągnięcia może również waga dema (tylko 2MB). Cóż, nie pozostaje nic jak zassać i pograć. Po więcej informacji oraz download wejdźcie na stronę k-lafiora. Na koniec jak zwykle cztery screeny:



komentarze:
24
King Bruce Lee Karate Mistrz~Ludzix, 21:33 06.03.2008
    Dzisiaj garść midików w sam raz na intro Redhelorna, dwa utworki o matce z dzieckiem zamarzających na bruku, jeden (stary, dzisiaj wygrzebałem go z dysku) na prolog i wreszcie jeden klimatyczny. Endżojt:

Zasoby:
- music Epic1 (ORIG by Ludzix)
- music Epic2 (ORIG by Ludzix)
- music Epic3 (ORIG by Ludzix)
- music Horror1 (ORIG by Ludzix)
- music Sadness2 (ORIG by Ludzix)
- music Sadness3 (ORIG by Ludzix)
- music Story5 (ORIG by Ludzix)

    Na bramce stoję, nikogo się nie boję.
komentarze:
17
Yukie the Demon SlayerGokufan, 15:07 01.03.2008
    Yukie the Demon Slayer to nowa zręcznościówka na RM2k3 autorstwa Ska'cia. Opowiada o Yukie, dziewczynie z wszczepionym sercem demona, pracującej w organizacji "Agrethan". Ma za zadanie zabijać inne demony.
    W grze wypełniamy różne misje dla organizacji, mamy do dyspozycji Katanę i 4 specjalne techniki by łatwiej pokonywało się wrogów. Grafika i muzyka są niestandardowe, gra waży ok. 1 MB. Po więcej informacji i download wejdźcie TUTAJ. Na koniec jak zwykle cztery screeny:



komentarze:
77
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Asgun
2. Gromada
3. Komnata
4. Qmai World 1
5. Kruk
6. Tale of Exile: Akt I
7. Manga Carta
8. Wzór
9. Wrota Arkany 2
10. GRA2
» [RMXP] Nowy titlescreen do mojej gry
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [MV]LifeLoop
» [PŁATNE] [RPG MAKER MV] Potrzebna pomoc z Java Script
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» [XP]Gif...
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Pół Wieku Poezji Później
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
Perfect World by Amadik
wersja
Pełna,
RM 2003
rok wydania
2010
ocena
8.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.