Archiwum - kwiecień 2007

Qmai, czyli...?Jazzwhisky, 02:32 24.04.2007
    Na początku był Qmai World 1 by Gaido i forum Inner World of Final Fantasy. Tymczasem nie tak dawno, także za pośrednictwem naszego skromnego boardu, światło dzienne ujrzał drugi epizod gry. Całość prezentuje się całkiem nieźle, lepiej (zwłaszcza mapowo/graficznie) od pierwszej odsłony projektu, zawiera przy tym prawie 200 map i kontynuuje wcześniej przedstawioną historię. Co prawda mieszanka grafik i błędy ortograficzne nie wychodzą Qmai World na dobre, ale mocną stroną tytułu jest przyjemnie przedstawiana fabuła i tzw. drobne elementy urozmaicające rozgrywkę ;).
    Tak czy inaczej - po oba epizody i informacje na temat nadchodzącej części trzeciej zapraszam do odpowiedniego tematu na naszym forum. I znów: powodzenia w walce z pierwszym przeciwnikiem!komentarze:
18
Respect the Wind~Ludzix, 19:30 22.04.2007
    Szybki news z resami, które ostatnio zripowałem i informacją, że na TA Code-off mamy już głosowanie. Zaczynamy!

Zasoby:
- 6 monsterów z Actraiser Mobile (RIP by Ludzix)
- 1 panorama z Alpha Wing 2 (RIP by Ludzix)
- 1 picture z Alpha Wing 2 (RIP by Ludzix)
- 2 battle z Ancient Empires 2 (RIP by Ludzix)
- 1 spriteset z Ancient Empires 2 (RIP by Ludzix)
- 3 panoramy z Dragon Island (RIP by Ludzix)
- 1 picture z Dragon Island (RIP by Ludzix)
- 1 panorama z Pro Golf 2007 (RIP by Ludzix)
- 5 panoram z Project Gotham Racing (RIP by Ludzix)
- music Hope4 (ORIG by Ludzix)

    Miłego dnia =)
komentarze:
13
Easy RiderJazzwhisky, 12:21 15.04.2007
    OK, mieliśmy w tym miesiącu kilka scenowych newsów z rzędu, pora na szybko uzupełnić je o porcję nowych resów. A jako dodatek - Demo Zasłony, horroru w RM by Inkwizytor. Tytuł, wagowo wciąż dość ciężki (33MB), prezentuje się całkiem ładnie jeśli chodzi o grafikę, mapy czy odpowiedni klimat. Niestety - jest także stosunkowo krótki, pełny zupełnie pustych lokacji i pozbawiony interaktywnych spotkań (tylko kilka dialogów na ponad 70 mapach!). Grze nie pomagają także banalne technicznie walki czy menu. Ciekawostką zaś jest spadający (sic!) z czasem poziom trudności spotkań z wrogami. Spójrzcie na screeny - polecam spróbować swoich sił, ale bez zakupionych zawczasu apteczek i odnalezionego noża trudno będzie Wam pokonać pierwszego przeciwnika! :)
    Tymczasem dzisiejsze zasoby przygotowali: Inkwizytor (orig!), Kingdom Fire, Tomander, Gokufan, Kikut (orig!), Qualrath oraz ja.

Zasoby:
- 1 charset Animowane Znaki (ORIG by Inkwizytor)
- 30 panoram z Fatal Fury Special (RIP by Jazzwhisky)
- 1 charset Golemy+ (ORIG by Kikut)
- 1 faceset z Harry Potter and Prisoner of Azkaban (RIP by Kingdom Fire)
- 1 charset z Pokémon Diamond\Pearl (RIP by Tomander)
- 5 panoram ze Star Wars: Jedi Power Battles (RIP by Qualrath)
- 1 spriteset ze Star Wars: Jedi Power Battles (RIP by Qualrath)
- 3 facesety ze Street Fighter 2 (RIP by Gokufan)

Gry:
- Zasłona (by Inkwizytor)

    I tyle! Recenzje już tuż tuż, następnym razem także kontynuacja naszego niemal zapomnianego Kursu RM. A na dalekim, majowo-czerwcowym horyzoncie: więcej tutoriali, zasobów i gier oraz kolejne, nowe działy na stronie. Do następnego!

P.S. Minął rok od powstania naszego Forum. Hooray?
komentarze:
31
Pikacz znowu atakuje!Gokufan, 20:13 09.04.2007
    Znowu Pokémony... RPG Maker XP jest popularny wśród Pokémaniaków, powstaje w nim mnóstwo projektów. Byłoby więc miło gdyby jakiś został ukończony. Mam nadzieję że ten wyjdzie, ponieważ widzę że autor przyłożył się do projektu. Adammac opublikował niedawno nową betę swojej gry pt. Pokémon Orange Islands. Jak możecie zgadnąć akcja rozgrywa się na Wyspach Pomarańczowych, miejscu z pierwszych sezonów anime Pokémon.
    Tym razem to jednak coś nowego - nasz bohater po ukończeniu ligi Pokémon zostaje wezwany przez profesora Oaka ze względu na wystepujące coraz częściej w całym świecie anomalie pogodowe. Profesor każe mu płynąć na Wyspy Pomarańczowe, aby porozmawiał z profesor Ivy, która może znaleźć jakiś sposób na powstrzymanie zmian.
    Grafika i muzyka projektu pochodzą z gier Pokémon, są nawet fajnie wykorzystane. Beta jest dość długa, projekt ma ok. 170 map! Ogólnie zachęcam do zapoznania się z grą; wszelkie informacje znajdziecie tutaj. Zachęcić może także waga projektu, jedyne 15MB! Poniżej cztery screeny.komentarze:
32
ScrewdriverMichu, 23:38 06.04.2007
    Pora późna, spędziłem kilka ostatnich godzin na dopieszczaniu tekstów i samego Tokei. Mógłbym walnąć wspaniałą przemowę, ale wszystko co najważniejsze zawarłem we wstępniaku zina. Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do komentowania tego (i poprzedniego) newsa.

Wersja ONLINE

Wersja OFFLINE
komentarze:
19
"Mamo, boję się Rhomika!"Jazzwhisky, 21:25 06.04.2007
    Proste zręcznościówki, a zwłaszcza klony Pac Mana mają także u nas swoją zacną historię. Po Pac Manie SimooNa czy Kristal Smash! Koli przyszedł czas na kolejną grę tego typu w naszym downloadzie. Jest nią... Rhomik autorstwa k-lafiora - przyjemny, przypominający zwłaszcza sławetne Chocobo Panic projekt spod RM 2003. 16 poziomów w dopracowanej, niezwykle różnorodnej scenerii oraz tysiące błyszczących kryształków do zebrania. Grywalność wysoka, efekty dźwiękowe - przyjemne i czasem niszczące. Poziom trudności niektórych plansz może doprowadzić do frustracji, ale pewnie to i lepiej - Rhomik staje się przez to grą na więcej niż jedno krótkie posiedzenie. Przejrzyjcie screeny i ściągajcie korzystając z linku poniżej, bo gra (pełna wersja, tylko 1,2MB!) spokojnie trzyma poziom starszych produkcji tego typu :).
Gry:
- Rhomik by k-lafior
komentarze:
7
Next Game!Gokufan, 09:31 02.04.2007
    Hello! Parę dni temu Ravine założył na rmxp.pl temat o swojej grze Elements: War for Ashera, dodając jednocześnie nowe demko. Gra opowiada o Lirael, młodej adeptce magii uczącej się w Akademii swego przyszywanego wuja, Arkana. Na lekcji przepowiadania przyszłości ma straszną wizję, po której mdleje. Arkan poznając treść widzenia podąża do Magus Town, każąc swemu bratu, Łukanowi wyruszyć za nim, gdy tylko dziewczyna odzyska siły. Czy Lirael tam dotrze?
    Grafika to RTP z dodatkami, muzyka zaś jest niestandardowa (kilka muzyczek z RTP). Zauważyłem w grze sporo błędów, np. wyszedłem ze szkoły i wejść ponownie już nie mogłem, przez co zabawę musiałem zaczynać od nowa. Zapraszam do ściągnięcia demka, które znajduje się TU. Na koniec, jak zwykle cztery screeny:komentarze:
7
As Seen in 3D~Ludzix, 19:24 01.04.2007
     Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy news prezentujący grę, i od razu rzucono mnie na głęboką wodę - będzie bowiem traktował o Japan Wariorrs 3D, projekcie 7-Małego-7 tworzonym przy wsparciu Dragomira. Właśnie Dragomirowi udało się przeszczepić silniczek Mode7 z emulatorów SNESa do RM i od razu podzielił się tym z Małym ("znalazłem sposób na 3D w 2D!!1"). Jest to tylko wersja "bardzo alpha", pełna - jak zwykle, gdy zaangażowany jest Dragomir - bugów i niedoróbek, dlatego na początek postanowiono wykorzystać ją do wskrzeszenia kultowej już gry - Japan Wariorrs. Starzy wyjadacze kojarzą pewnie czwarty screen, który przez pewien czas krążył jako test technologii (zwróćcie uwagę, że widać również boczne ściany, co w zwykłym edytorze map jest niemożliwe; na szczęście Mały obiecuje, że projekt będzie odbezpieczony).

     Mógłbym się jeszcze długo rozpisywać o zawiłościach w nazywaniu eventów etc., ale zamiast tego popatrzcie lepiej na screeny =) Przypomnę: to wersja bardzo alpha, więc niech nie zdziwi was np. nieruchoma panorama nieba.
     To nie koniec dobrych wiadomości - pierwszy numer reaktywowanego Tokei pojawi się na dniach, najprawdopodobniej już w następnym newsie.
komentarze:
25
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Komnata
4. Wrota Arkany 2
5. Asgun
6. Manga Carta
7. Septerra Core: Dream About The Past
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» rysunki i szkice
» [VX] Kejbyl V
» Problem z rpgmakermv
» Pół Wieku Poezji Później
» Heroes of M&M 3: Horn of the Abyss
» Autumn
» Faceset Drzewa [RMMV]
» 2k3 Problem z Title
» Retrobiblioteka
Life Zero by Gutts
wersja
Demo,
RM 2003
rok wydania
2004
ocena
6.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.