Archiwum - maj 2010

Zasoby
» Music Twierdza Krzyżowiec (COVER)
Inq, 18:04 22.05.2010
Zasoby
» 1 System 2 NP System (ORIG)
Rave, 15:43 20.05.2010
Majowy miszmaszJazzwhisky, 15:39 20.05.2010
    Mijają lata od kiedy zaczęliśmy na TA opisywać premiery najnowszych produkcji. Prezentowaliśmy przede wszystkim te najlepsze, wszystko w kontekście nominacji do corocznych Golden Forków. Ostatnie modyfikacje na TA oraz spora ilość publikacji niedokończonych prac i różnorodnych minigier są jednak okazją na drobną zmianę tego stanu. Dlatego od dziś, prócz szerszych, opatrzonych screenami prezentacji, wypatrujcie także zestawień - wszystko w błyskawicznym skrócie, specjalnie jeśli nie jesteście stałymi bywalcami GRMA lub jeśli po prostu przegapiliście pomniejsze premiery. Więcej informacji o grach, ale i nieco mniej newsów w pełnym wymiarze; jak to się sprawdzi - przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

    Na pierwszy ogień - chronologicznie, czwórka premier z ostatnich tygodni. Z ostatniego dnia kwietnia - trailer/demo Elfen Lied the Game by Ska'ciu, czyli próba przeniesienia popularnego anime na grunt RM2k3. Niezwykle krótka rozgrywka w trybie ABS, dużo własnej grafiki - absolutny wstęp do tego, co oferować ma pełna wersja gry. Po szczegóły i download - zapraszam tutaj.
    Dalej, Zagadka Skał autorstwa X-Techa - kolejny, nieco zwariowany RPG spod RM2k3 opublikowany niedawno, ale powstały kilka lat temu. Szczegóły bałaganu, który niewątpliwie znajduje swoich amatorów, znajdziecie pod tym linkiem, samego downloadu szukajcie zaś w ostatnim wpisie autora.
    Rzućcie też okiem na Dragon Adventure by Sabikku, konkursową mieszankę gry akcji i RPG spod znaku RMXP. Krótka, nieco niedopracowana, ale i momentami wymagająca rozgrywka - wszystko czego Wam trzeba znajdziecie m.in. w tym temacie na GRMA.
    Wreszcie na koniec - Ancient Riddle w wykonaniu Thieffera, podzielona na plansze gra logiczna, przeniesiona w ramy RPG Makera XP. Prosta rozgrywka i niebanalne łamigłówki w oparciu o mieszankę oryginalnych grafik czekają na Was m.in. - tutaj.

P.S. Jako kontynuacja pomysłu - w najbliższym czasie na stronie powinny pojawić się formularze zgłoszeń własnych newsów i proponowanych wydarzeń/premier do opisania.
komentarze:
3
Zasoby
» Music Boss2 (ORIG)
GameBoy, 20:18 15.05.2010
ShtampJazzwhisky, 15:49 15.05.2010
    Możliwość stworzenia własnego świata, chęć opowiedzenia własnej historii - te cele chyba najczęściej motywują twórców związanych z RM. Niestety, osiągnięcie swych zamiarów nie zawsze oznacza sukces i zwycięstwo, a zdarza się, że skupienie uwagi na jednym z elementów gry działa na szkodę pozostałych składników produkcji. Podobnie jak brak talentu do wszystkiego, nie jest to rzadkie zjawisko - i właśnie do powyższego opisu zdaje się pasować Shtamp autorstwa Noruja, wydany w zeszłym tygodniu RPG spod znaku RMXP.
    Gdy młody mag Nird dowiaduje się, że jego mistrz i przybrany ojciec porywa najbliższą mu przyjaciółkę, nie pozostaje nic, jak tylko szukać pomocy w najbliższym miasteczku. Szybko okazuje się jednak, że to bohater musi udzielać pomocy innym, rozwikłać niejedną tajemnicę, a także samodzielnie wyruszyć w pościg za swoim byłym nauczycielem...
    Oprawa graficzna w oparciu o RTP, klimatyczna, choć nieco niespójna ścieżka dźwiękowa, prosty system walk na wzór taktyczny oraz sporo eksploracji i atmosfery zachodnich RPG. Niestety - w grze czeka na Was także sporo mniejszych lub większych bugów, stosy literówek i nieco rozlazłe kwestie dialogowe. W każdym razie, zwłaszcza jeśli kochacie tułaczki po nieznanych światach i z łatwością znajdujecie w sobie motywację do wytrwałej gry, polecam sprawdzić - screeny poniżej, więcej na temat projektu m.in. na naszym forum. Pełna wersja gry to nieco ponad 100MB do ściągnięcia.


komentarze:
1
Zasoby
» 10 Panoram z Joe & Mac Returns (RIP)
Jazzwhisky, 13:24 06.05.2010
Gry
» Recenzja Fantasy
arques_martin, 11:44 04.05.2010
Gry
» Recenzja Wiedźmina
arques_martin, 11:36 04.05.2010
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Komnata
4. Wrota Arkany 2
5. Asgun
6. Manga Carta
7. Septerra Core: Dream About The Past
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» rysunki i szkice
» [VX] Kejbyl V
» Problem z rpgmakermv
» Pół Wieku Poezji Później
» Heroes of M&M 3: Horn of the Abyss
» Autumn
» Faceset Drzewa [RMMV]
» 2k3 Problem z Title
» Retrobiblioteka
Life Zero by Gutts
wersja
Demo,
RM 2003
rok wydania
2004
ocena
6.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.