Archiwum - czerwiec 2010

Pixel art is awesome!Jazzwhisky, 13:09 26.06.2010
    W ostatnim tygodniu działo się tak wiele, że nieco trudno się w tym wszystkim połapać. Dziś kilka spraw wartych przybliżenia, a w pierwszej kolejności - pozostało niespełna 36h do zakończenia zapisów przed rozpoczęciem III Sezonu Ligi Mapperów, który w tej edycji obejmuje także Puchar Ligi, czyli rywalizację przygotowaną z myślą o użytkownikach RMXP i RMVX. Wszystko czego potrzebujecie do wzięcia udziału w imprezie - tutaj, zachęcam szczególnie, choć już ilość początkowych zgłoszeń pobiła rekordy z poprzednich edycji konkursu! :)
    Ponadto, polecam równie gorąco - w naszej bazie gier wylądował Wzór autorstwa Colombosa, prosta i przyjemna gra logiczna spod RMXP, o której pisaliśmy dokładniej w marcu.

    Na koniec, słowo się rzekło, garść informacji na temat nowości z forum. Na początek - rzućcie okiem na wstępne demo Magicznej Wieży autorstwa Rahaela, cukierkowego połączenia shootera i platformówki spod RMVX (!), któremu zabrakło tylko opracowania formalnego.
    Poza tym, pozostając w tej samej wersji Makera i kontynuując baśniowy cykl od braci Grimm - zwróćcie uwagę na Czerwonego Kapturka w wykonaniu Karsznickusa, straszliwie nierównej produkcji z pogranicza RPG, w której główną rolę odgrywają minigry i momentami ciężki dialog.
    I już zupełnie finalnie, coś dla prawdziwych koneserów - czyli pełna wersja Miasteczka Nowoczesnego 3 by Mateusz SSJ8. Klasyczne RPG w RMXP, niezwykle charakterystyczny styl, zwariowana mieszanka postaci i efekt, który musicie ocenić już sami.
komentarze:
12
Zasoby
» 1 Chipset Mario RPG (ORIG)
Sabikku, 15:35 24.06.2010
Zasoby
» 1 Charset Mario RPG (MIX)
Sabikku, 15:35 24.06.2010
Little Red-Bleeding HoodJazzwhisky, 08:17 23.06.2010
    Końca konkursowych mini-produkcji nie widać - od dziś w naszej bazie gier znaleźć możecie Little Red-Bleeding Hood w wykonaniu GameBoya, krótką przygodówkę spod RMXP z pogranicza horroru.
    Niepokojąca atmosfera tajemniczego domu, kilka zagadek oraz baśniowa tematyka w tle. Do tego język angielski gry, ładnie skompletowana oprawa graficzno-dźwiękowa, garść bardziej drażniących niż niebezpiecznych bugów i łącznie - kilka do kilkunastu minut rozgrywki. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji - zapraszam do ściągania. A więcej na temat produkcji - oczywiście w odpowiednim temacie na GRMA.
P.S. Wczoraj na forum wystartowały zapisy do III Sezonu Ligi Mapperów. Więcej szczegółów w weekend, dziś zapraszam tylko do konkursowego wątku głównego.
komentarze:
0
Mr. Monk and the Little Red Riding HoodJazzwhisky, 05:10 19.06.2010
    Tegoroczna seria krótkich, prostych i przyjemnych produkcji spod RMXP trwa. Tym razem, od dziś także w naszym downloadzie - Czerwony Kapturek autorstwa Sabikku - konkursowa, oparta o banalny pomysł i realia baśni braci Grimm, gra logiczna.
    Całość to niecałe dwadzieścia plansz wymagających główkowania, zbierania kluczy i przejścia po wszystkich oznaczonych polach leśnej drogi. W oryginalnej oprawie audiowizualnej, z autozapisem pokonanych etapów, namiastką fabuły i bez wymogu posiadania RTP. Polecam gorąco, więcej - także (od kilku godzin) na naszym forum.
P.S. Jeśli traficie na (edit: już poprawiony) bug na planszy 18 - do kontynuacji wystarczy powrót do ekranu tytułowego i ponowne wczytanie etapu. ;)
komentarze:
7
Zasoby
» Music Franko - Level 1 (COVER)
Preki, 02:50 19.06.2010
Zasoby
» 8 Soundów Animals2 (RIP)
Jazzwhisky, 01:50 19.06.2010
Zasoby
» 5 Soundów Weather (RIP)
Jazzwhisky, 05:26 18.06.2010
Zasoby
» Music GameOver2 (ORIG)
pakitos, 02:39 16.06.2010
One More TimeJazzwhisky, 02:24 15.06.2010
    Znów dosyć krótko i coraz bardziej wakacyjnie, przede wszystkim - od kilku dni na stronie możecie znaleźć formularze dodawania własnych newsów. Zachęcam gorąco do ich wykorzystywania - jeśli tylko chcielibyście napisać kilka zdań o najnowszej grze, nadchodzącym konkursie, innym wydarzeniu czy stronie związanej z RM (itd. itp.) - odwagi, każda bezinteresowna aktywność liczy się na plus, od dziś właściwie już wszystko w waszych rękach!
    A ponadto - rzućcie okiem na dwa, opublikowane jeszcze pod koniec maja (i niestety niezwykle niedopracowane), dema erpegów spod znaku RM2003. Opartą o ABS i system misji - Wojnę z Orcami by Wojtex oraz prezentującą bardziej klasyczne podejście (choć nie w części fabularnej!) - Niezwykłą Przygodę w wykonaniu Rave'a. Zachęcam do wsparcia obu autorów - jeśli nie bezpośrednia pomoc, to być może same wasze uwagi sprawią, że pełne wersje obu produkcji staną się znacznie lepsze. ;)
komentarze:
8
Zasoby
» Music Adventure 4 (ORIG)
Inq, 12:18 10.06.2010
Headlong 2010Jazzwhisky, 23:59 06.06.2010
    Szybko i krótko, przede wszystkim - od dziś w naszym downloadzie znaleźć możecie pełną wersję Dragon Adventure by Sabikku, krótkiej gry akcji, o której wspominaliśmy w zeszłym miesiącu (więcej szczegółów - tutaj). A przy okazji - głównie z myślą o tych, którzy jeszcze nie do końca wiedzą co i jak - zapraszam do uzupełnionego działu programów, w którym pojawiły się odnośniki do oficjalnych stron downloadu dla RPG Makerów XP i VX.

P.S. Obiecywane formularze dla newsów - w ciągu tego tygodnia.
komentarze:
11
Sanguinarianizm!Jazzwhisky, 10:16 02.06.2010
    To, że informacje o niektórych produkcjach pojawiają się na naszym forum kilka miesięcy po swojej oficjalnej premierze nie jest żadną przeszkodą by o nich wspomnieć, a nawet - wprost przeciwnie. Tak właśnie stało się z demem Pragnienia Krwi autorstwa Ekharta, opartym o tematykę wampiryzmu RPG spod znaku RMXP.
    Cudem przeżyty zamach na życie bohatera jest dopiero wstępem do odkrycia, że nie jest on zwykłym człowiekiem. Dotychczasowe cele zmieniają się bardzo szybko - a wkrótce jedynym pragnieniem pozostaje zachowanie ludzkiego życia i powrót do normalności.
    W absolutnej pigułce - nieco poszatkowana linia fabularna, trzymające poziom dialogi oraz doskonale opracowany CMS i system kontaktów z postaciami. Do tego garść prostych walk, mieszana oprawa audiowizualna w oparciu o RTP oraz momentami ciężki język i balansujący na krawędzi dobrego smaku klimat. Całość dema to 35MB, jeśli dotychczas nie mieliście okazji zauważyć produkcji - wskakujcie po download oraz więcej informacji do tego tematu na Gospodzie.


komentarze:
2
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Qmai World 1
2. Manga Carta
3. Gromada
4. Komnata
5. Septerra Core: Dream About The Past
6. Asgun
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» [VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia
» Anvocun [XP]
» [RPGVXACE]Team
» Historie zmyślone: Tulaśny terror [VXAce]
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» PInroz podbija YouTube!!!
» [VX Ace] Projekt Cebula
» Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera
Blue Star Story by TrackSoft
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.