Archiwum - sierpień 2009

VendettaJazzwhisky, 15:42 26.08.2009
    Czasami jeden kamień wywołuje lawinę - i tak chyba stało się w przypadku "powrotu" RMXP na strony Tsukuru Archive. Gdy w zeszłym roku arevulopapo wspólnie z Mertruve zgłosili swój projekt Super Mario: Druga Strona Medalu do konkursu na Twierdzy (który zresztą w zabawnych okolicznościach wygrali) nie napisaliśmy o nim właściwie z jednego powodu. Obaj autorzy ukryli się bowiem pod nickiem Nazgul King myląc niektórych, innych wprawiając zaś w zakłopotanie. Kilka tygodni temu autorzy jednak ostatecznie się ujawnili - a my, korzystając z okazji, postanowiliśmy posunąć się o mały krok naprzód.
    Gdy, w swej odwiecznej pogoni za punktami, Mario niszczy spokojną wioskę i bestialsko morduje ojca naszego bohatera, młody Goomba nie ma innego wyjścia - poprzysięga zemstę i rusza w pogoń za złoczyńcą. Nim jednak będzie gotów do konfrontacji, przyjdzie mu zwiedzić niejedną planszę i zdobyć niejednego towarzysza broni.
    SM:DSM łączy w sobie wiele przeciwieństw - błyskotliwy dowcip i nieco nazbyt infantylne dialogi; doskonałą, w przeważającej mierze oryginalną oprawę audiowizualną i przytłaczającą prostotę walk oraz niezmienny poziom większości rozgrywki. Mimo wad, gra jest jednak niewątpliwie warta poświęcenia kilkudziesięciu minut potrzebnych do jej ukończenia. Polecam, 13MB - od dziś w downloadzie TA.
Gry:
- Super Mario: Druga Strona Medalu (by arevulopapo & Mertruve)

P.S. Sry za przydługi wstęp, jednak jest jeszcze coś na koniec. By gra działała bez potrzeby posiadania RTP uzupełnialiśmy pliki wspólnie - szło to opornie, na 100% można ją ukończyć, jednak nie jestem pewien czy gdzieś nie ukryła się jakaś niespodzianka. Gdyby zatem ktoś zdołał coś odkryć - please, zgłaszajcie ew. problemy.
komentarze:
19
We Don't Need Another HeroJazzwhisky, 18:37 22.08.2009
    Hey, dziś kilka spraw - przede wszystkim, kilka dni temu rozpoczęła się trzecia edycja Globalnej Wojny czyli multiedytorowego konkursu dla amatorskich i niezależnych twórców gier. Ponieważ TA nie zdecydowało się na jego pełną współorganizację, po wszelkie szczegóły na temat uczestnictwa i dalsze pytania zapraszam Was na Twierdzę, której pełen powrót szykuje się w ciągu najbliższych dni.
    A ponadto, od dziś na TA znaleźć możecie poprawioną wersję Platinum Moon w wykonaniu Sarge'a o której pisaliśmy już w lutym tego roku, w bazie zasobów ląduje także garść nadesłanych ostatnio i zaległych resów. Szczegóły poniżej, zaś jeszcze w tym miesiącu - ciąg dalszy natarcia RMXP (i nie tylko!). Do zobaczenia wkrótce po weekendzie.

Zasoby:
- 1 charset Bruce Lee (ORIG by Broli989)
- 5 facesetów z Heroes of Might and Magic 2: The Succession Wars (RIP by MrJack)
- 1 charset Pac Man (ORIG by Broli989)
- 1 spriteset z Pass (RIP by Jazzwhisky)
- 4 panoramy ze Space Hulk (RIP by Jazzwhisky)
- 1 spriteset Strzałki (ORIG by Broli989)

P.S. Błagalny apel: jeśli wyraźnie o czymś zapomniałem (a na głowie mam ostatnio nadzwyczaj sporo) - zwróćcie mi uwagę, please.
komentarze:
11
Aleja GwiazdJazzwhisky, 21:56 14.08.2009
    Niepowtarzalny klimat sierpniowych wieczorów z pewnością nie sprzyja spełnianiu obowiązków, pora jednak na zaległą aktualizację - różnorodne ripy od Adziola, Czmiela, Foxera, MrJacka oraz ode mnie. A jako letni bonus - HoodWood autorstwa Mertruve, o którym pisaliśmy przy okazji premiery w 2007 roku.

Zasoby:
- 1 chipset z China Warrior (RIP by Foxer)
- 1 charset z Gothic 3: The Beginning (RIP by Czmiel)
- 12 panoram z Heroes of Might and Magic 2: The Succession Wars (RIP by MrJack)
- 83 picture z Heroes of Might and Magic 2: The Succession Wars (RIP by MrJack)
- 1 chipset z Prison Break (RIP by Adziol)
- 1 spriteset z Prison Break (RIP by Adziol)
- 4 panoramy ze Special Forces (RIP by Jazzwhisky)
- 1 spriteset ze Special Forces (RIP by Jazzwhisky)
- 5 panoram z Ultima Underworld: The Stygian Abyss (RIP by Jazzwhisky)

Gry:
- HoodWood (by Mertruve)
komentarze:
28
Przybysz z MatplanetyJazzwhisky, 16:33 08.08.2009
    Trzeba przyznać, że przez ostatnie miesiące nie mieliśmy okazji na opisywanie żadnych gier spod znaku RMXP. Tymczasem nieco ponad dobę temu, korzystając ze zwycięstwa w konkursie na siedmiodniową grę forum Zamthiru (gratulacje!), swoją premierę zaliczył dopracowywany do ostatnich chwil Kwadrat autorstwa sabikku. Pomysł w dobrym stylu łączy w sobie elementy logiczne i zręcznościowe, oferując przy tym w pełni oryginalną oprawę audiowizualną i kilkanaście plansz o gwałtownie rosnącym poziomie trudności. Screeny jak zawsze poniżej, zapraszam zatem do ściągania (13MB, ale nie wymaga żadnych dodatkowych plików) i komentarzy. A więcej - na naszym forum.
Gry:
- Kwadrat (by sabikku)

P.S. Btw, jak informowałem, z zasobami powinno wszystko być już OK, jednak na przekopanie się przez zaległe pliki potrzebuję jeszcze kilku dni.
komentarze:
17
Zombies Ate My NeighborsJazzwhisky, 08:22 05.08.2009
    Kilka zdań wyjaśnienia - niestety stało się to, na co wskazywała wyjątkowa ostatnio niestabilność serwera, na którym znajduje się TA. Sajt został odcięty od świata na ponad dwa dni, utraciliśmy możliwość jakiegokolwiek kontaktu, a także część danych (głównie Zasoby) z ostatnich tygodni.
    Aktualnie jesteśmy już po przenosinach do nowej lokalizacji, spora część plików została przywrócona, jednak przez kilka najbliższych dni możecie napotykać na problemy z dostępem do niektórych tekstów lub grafik. Sry za jakiekolwiek kłopoty, więcej informacji następnym razem (jeszcze w tym tygodniu), wtedy też zapowiadane wcześniej uzupełnienia. A na szybko - garść przygotowanych wcześniej materiałów - oryginalne midi od Mertruve oraz ripy od Amadika i ode mnie.

Zasoby:
- 13 panoram z Descent (RIP by Jazzwhisky)
- 334 picture z Might and Magic 6: The Mandate of Heaven (RIP by Amadik)
- 7 facesetów z Romance of the Three Kingdoms 4: Wall of Fire (RIP by Jazzwhisky)
- music Modern12 (ORIG by Mertruve)
- music Modern13 (ORIG by Mertruve)

EDIT (15:53 05.08.2009): Jeśli niczego nie przegapiłem - wszystkie materiały powinny być już w pełni dostępne. =)
komentarze:
5
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Qmai World 1
2. Manga Carta
3. Gromada
4. Asgun
5. Komnata
6. Septerra Core: Dream About The Past
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Retrobiblioteka
» [VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia
» Anvocun [XP]
» [RPGVXACE]Team
» Historie zmyślone: Tulaśny terror [VXAce]
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» PInroz podbija YouTube!!!
» [VX Ace] Projekt Cebula
Blue Star Story by TrackSoft
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.