Archiwum - sierpień 2010

A.D. 1410Jazzwhisky, 17:38 30.08.2010
    Niektórzy wykazują już pierwsze wyraźne oznaki przesycenia, inni zaś - nadal pracują w swoich zaciszach domowych na kolejnymi minigrami. W sierpniu w tej kategorii pojawiły się m.in. konkursowe Pola Grunwaldu, prosta i przyjemna gra logiczna spod RMXP autorstwa Colombosa.
    Łącząc elementy Sapera, garść pomysłowych dodatków i historyczną oprawę tytuł potrafi przykuwać do końca rozgrywki - zwłaszcza jeśli dorzucić do tego schludną oprawę graficzną i sprawdzone motywy muzyczne. Gra zawiera co prawda kilka drobnych bugów, ale w każdym przypadku opcja autosave powinna wyciągnąć Was z problemu. Całość nie jest też szczególnie długa ani nazbyt wymagająca, ale polecam w charakterze relaksującego przerywnika - prawie od miesiąca na GRMA, a od dziś także bezpośrednio w naszym downloadzie gier.


komentarze:
26
NajsilniejszyJazzwhisky, 13:44 26.08.2010
    Z potężną obsuwą, ale wreszcie jestem - by znów zaproponować Wam powrót do jednej z wczesnosierpniowych premier, a dokładniej - Najsilniejszego, czyli niedokończonej RPG-produkcji spod RM2k3 autorstwa niezmordowanego X-Techa.
    Bohater poszukujący wspomnień i odpowiedzi, na drodze usłanej setkami wrogów i hektolitrami krwi. Całość to przede wszystkim nieprawdopodobna mieszanka grafik, dźwięków i muzyki oraz rozbudowany ABS z mnóstwem różnorodnych przedmiotów, broni i przeciwników. Do tego oczywiście charakterystycznie autorska mieszanka stylów, huraganowe zwroty akcji i słodki bałagan niedopracowanych możliwości. Przykrymi bonusami są liczne bugi czy momentami groteskowe dialogi, ale z pewnością sednem gry jest część zręcznościowa - o której wadach i zaletach musicie (jak zwykle) przekonać się już sami.
P.S. Sierpień obfitował w sporo większych lub mniejszych premier (i chyba idą kolejne!), dlatego przypominam - jeśli znajdujecie w sobie choć trochę motywacji i chęci - każdy użytkownik ma możliwość dodawania własnych newsów, rzućcie tylko okiem na forum, o których z ostatnio wydanych tytułów jeszcze nic nie wspominaliśmy.
komentarze:
3
Cicuta virosaJazzwhisky, 16:54 12.08.2010
    Wakacyjny klimat powoli się ulatnia, ale nic to - początek sierpnia przyniósł sporo wydarzeń, zarówno jeśli chodzi o gry jak i inicjatywy innego typu. W pierwszej kolejności - przed kilkudziesięcioma godzinami ostatecznie zakończyła się rywalizacja w rekordowej, III edycji Ligi Mapperów. W sześciu kolejkach zmagań trzydziestu uczestników nadesłało ponad 100 map, a zwycięzcami, w kolejności zajmowanych miejsc, zostali - Amadik, Foxer oraz Nightcrawler. Swoją pierwszą odsłonę miał też Puchar Ligi Mapperów, jego zwycięzcą, po wyrównanej walce w dwóch rundach, został Colombos. Pełną tabelę rezultatów Ligi i Pucharu obejrzeć możecie w tym temacie, gratulacje i ukłony dla uczestników, do zobaczenia w kolejnych imprezach organizowanych na GRMA.

    A ponadto - jeśli tylko macie trochę niezagospodarowanego czasu - rzućcie okiem na kilka mniej lub bardziej niepoważnych premier z początku aktualnego miesiąca. Na początek - łączące elementy przygodówki i RPG demo spod znaku RMXP - Star Wars: Way of The Jedi autorstwa Noruja. Popularny świat, garść krótkich, prostych misji z padawanem Enderem w roli głównej i niezwykły system starć oraz momentami zaskakujący dialog.
    Następnie - zawadzić możecie o pełną wersję Szajby (RM2k3) w wykonaniu X-Techa, czyli zupełnie zwariowane przygody Bogdana plus minigry, nieprzyzwoity dowcip i charakterystyczny dla autora styl prowadzenia historii.
    I na koniec - nie pomińcie też bardzo wstępnego dema Alex IRC Quest, czyli efektu wspólnej pracy Gamera2002, Sabikku i Prekiego. Tym razem - klasyczne podejście do RPG spod RM2k3 z walkami w oparciu o ABS i dowcipem w rolach głównych.

P.S. Ciąg dalszy - z początkiem przyszłego tygodnia.
komentarze:
3
Zasoby
» 8 Panoram z Gekirindan (RIP)
Jazzwhisky, 19:57 06.08.2010
Zasoby
» 1 Charset Biedronka (ORIG)
Gedharm, 16:45 06.08.2010
Rycerze ZodiakuJazzwhisky, 10:50 02.08.2010
    Mimo że RPG Maker jest niczym stworzony dla gier fanowskich, zwłaszcza ostatnimi czasy nie pojawia się zbyt wiele produkcji tego typu. Lipcową gwiazdką na niebie stało się zatem Saint Seiya Den by michalw, krótkie demo wprowadzające do świata popularnego niegdyś anime.
    Gra czerpie z adaptacji Toei pełnymi garściami - scenariusz, muzyka, najeżone animacjami walki, a nawet - oparte na panoramach powierzchnie map. Razi może charakterystyczna dla produkcji fanowskich niespójność elementów czy liczne literówki (całość - w języku angielskim!), demo poprowadzone jest też w formie interaktywnego opowiadania - ale miłośnicy popularnej serii powinni być nawet bardziej niż zadowoleni. Od dwóch tygodni na GRMA, od dziś - także bezpośrednio w naszym downloadzie.


komentarze:
26
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Manga Carta
4. Septerra Core: Dream About The Past
5. Komnata
6. Wrota Arkany 2
7. Asgun
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» 2k3 Problem z Title
» Retrobiblioteka
» [2k3] Paleta 256 kolorów do importu
» Poszukiwany Grafik Map
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [VX Ace] Projekt Cebula
» Kimyona Yama [2k3][Download]
» [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime
Kościak and Friends! by Preki
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2010
ocena
6.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.