WzórJazzwhisky, 02:31 23.03.2010
    Małe potrafi być fajne - w przypadku RMXP udowodniło to w ostatnich miesiącach już kilka osób. W zeszłym tygodniu do grona takich produkcji dołączył Wzór autorstwa Colombosa - oparta na (istniejącym już) banalnym pomyśle, gra logiczna. Całość rozgrywki sprowadza się do obserwacji planszy i matematycznego odwzorowania istniejącego układu. Wszystko w prostej, oryginalnej oprawie powstałej na wzór tytułu znanego z telefonów komórkowych. Screeny poniżej, zaś krótki opis wraz z downloadem m.in. na naszym forum.

Realne może i tak, ale raczej niewygodne :). Próbowałem kiedyś robić w gosu, miałem wszystkie rozmiary plansz, miniaturke, edytor itd... Ale padłem na generowaniu wskazówkowych liczb po bokach :).
Sabikku, 17:42 28.03.2010

Tzn. no nie ma mowy o zrobieniu czegoś o nie-niskim poziomie trudności na planszy 10x10. Wciąż jednak byłaby to fajna minigra - zwłaszcza dla tych, którzy picrossa nie znają.
Poza tym, jak dla mnie plansza może nawet się przesuwać (jak np. na DS), byleby na koniec każdego poziomu pokazała się miniaturka całości. No i RMXP ma ponoć możliwość regulowania rozdzielczości/rozmiaru okna - tylko nie wiem na ile jest to realne i wygodne.
Jazzwhisky, 20:54 27.03.2010

A wiesz Jazzwhisky, że zacząłem robić właśnie Picrossa, ale nie wiem czy ma to sens przy planszy 9x9 ;_; (głównie przez prostokątne wymiary okna gry). Teoretycznie dałoby się to zwiększyć do może 12x12, ale tworzenie opisów z cyfr nie mogłoby być już na zasadzie pojedynczych tilków tylko np. obrazków całych kolumn.
Colombos, 20:23 27.03.2010

No ja też po przejściu kilkudziesięciu plansz rozumiem już dlaczego pomysł nigdy nie osiągnie cienia popularności takiego Picrossa czy Sudoku - ze względu na prosty algorytm rozwiązania, zabawa wkrótce robi się zupełnie wtórna. No i rzuciłem okiem na oryginał, w sumie szkoda, że okrojono go o te kilka elementów (np. punktację).
Jazzwhisky, 15:43 27.03.2010

Choć to tylko przeniesienie z gry komórkowej, jest wciąż dobrą i wciągającą grą. Nie dałbym jej miana najlepszej, ale poziom trzyma wysoki.

X: Przecież w dużo nie grałeś, bo albo ci się cięło, albo czekało na rozpakowanie i się nie doczekało :). 'Rpg' nadal oceniasz po opisie.
Sabikku, 14:34 27.03.2010

Najlepsza gra w RMXP w PL. Może tylko ten jeszcze jeden duży RPG jej dorównuje.
X-Tech, 12:04 23.03.2010

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Asgun
2. Gromada
3. Komnata
4. Qmai World 1
5. Manga Carta
6. Tale of Exile: Akt I
7. Kruk
8. Wrota Arkany 2
9. Wzór
10. Wrota Arkany 3
» [MV]LifeLoop
» [PŁATNE] [RPG MAKER MV] Potrzebna pomoc z Java Script
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» [XP]Gif...
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Pół Wieku Poezji Później
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
» [XP]Zwiększenie Prędkości
» [RMXP] Marakesha
Perfect World by Amadik
wersja
Pełna,
RM 2003
rok wydania
2010
ocena
8.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.