Weekendowy Serwis informacyjny #3Jazzwhisky, 19:46 23.01.2016
    Już sobotni wieczór, zatem najwyższa pora na podsumowanie pomniejszych i zagranicznych wydarzeń trzeciego tygodnia roku. Przede wszystkim - na RMN wreszcie pojawiły się oficjalne rezultaty w plebiscycie Misao Awards 2015. Grą roku wybrana została Luxaren Allure autorstwa unity, a w pięciu innych kategoriach wygrała produkcja April was a Fool by Racheal & MakioKuta. Napiszcie koniecznie, jeśli znacie któryś z tych tytułów lepiej.

    Dalej, oficjalna angielska strona RM przyniosła nam przede wszystkim Bloxitivity Resource Pack dla RMMV. Ponadto, Degica uruchomiła ankietę dotyczącą oceny RM przez użytkowników na całym świecie. Zachęcam do zapełniania formularza swoimi odpowiedziami!
    A u nas - na dobry start dudekmen uruchomił blog poświęcony swojemu projektowi pt. Wivithia. Więcej szczegółów dotyczących tej produkcji znajdziecie jeszcze w temacie na Ultimie.

    I na koniec, zamiast kartki z kalendarza, coś osobistego. W tym tygodniu mija trzynaście lat od mojego RM-uaktywnienia i wejścia w skład redakcyjny nieśmiertelnej Twierdzy RPG Makera. Od tamtego momentu zmieniło się niemal wszystko, jednak jako weteran potwierdzam - wciąż żyjemy i potrafimy kopnąć, na pewno nie taką zgrają, ale za to nawet mocniej niż kiedyś. Przez te lata zdążyło zresztą wyrosnąć całe nowe pokolenie młodych twórców, którzy upodobali sobie RM i nadal toczą te same zaciekłe boje ze zmiennymi, przełącznikami czy skryptami. W ten dzień szczególnie zachęcam zatem do ujawniania się, także twórczego, społeczność potrzebuje świeżej krwi każdego dnia. :)Kurde... nigdy nie przypuszczałem, że Jazz siedzi na scenie "zaledwie" 4 lata dłużej niż ja. Niemalże za rok mi stuknie 10 wiosen spędzonych przy Makerze. Czas zasuwa, a ja tak mało gier zrobiłem, jednak mam nadzieję, że właśnie w lutym 2017, dokładnie w 10-tą rocznicę mojej działalności, zaprezentuję oficjalnie mój kolejny projekt.
Preki, 00:54 28.01.2016

Dla mnie tegoroczni zwycięzcy Misao to grube rozczarowanie. April was a Fool nie jest grą, tylko VN, natomiast w Luxaren Allure nie jestem w stanie grać z powodu tragicznie dobranej muzyki.

PS. Trochę spóźnione, ale co tam. Wszystkiego najlepszego z okazji (RM)urodzin. :)
Kleo, 16:26 27.01.2016

Chyba mocniej wejdę w rpgmaker.net
Tyle mocnych gier tam się ukazuje, angielski jest na wystarczającym poziomie, właściwie nie ma żadnych przeciwskazań
Noruj, 19:12 24.01.2016

Ja tam w nic nie wierzę tylko bazuję na dostępnych danych, niemniej - miałem na myśli ew. PRZYSZŁĄ sprzedaż. :)

A pytania zadajesz chyba w złym miejscu, niemniej bazując na mojej wiedzy i doświadczeniu - wielu wydawców podziela przekonanie, że po prostu rozwiązywanie takich problemów nie zwiększa poziomu sprzedaży produktu, a o nią przecież chodzi. Niestety, ładowanie zasobów, pieniędzy i czasu w produkt, który ma 10 lat, podczas gdy można wykorzystywać je na promowanie czegoś nowszego, generującego 10x większy przychód, to tylko scenariusz na sen bardzo naiwnego fana. Polityka Degici jest zresztą jasna od lat, ta ankieta raczej jej nie zmieni, chociaż są tam pola dotyczące supportu i imo warto je wykorzystać, np. by dać znać wydawcy (kolejny raz?), że coś jest nie tak.
Jazzwhisky, 00:40 24.01.2016

Nie wmawiaj mi że RMXP miał przez 10 lat słabą sprzedaż, bo w to nie uwierzę.

A co do zachodniego supportu RM to polega on na tym że dopóki jest to prosty błąd do załatania na poziomie co najwyżej RGSS to wszystko jest OK, ale jeśli tylko się trafi coś poważniejszego (ą w ACE, 3 linie tekstu w XP) - to bezradnie rozkładają ręce, mnie taki support ani trochę nie zadowala, według mnie powinno być zupełnie odwrotnie, w rubym każdy użytkownik może sobie sam załatać, w programie MUSI złamać licencję.

Na koniec dwa linki: http://forums.rpgmakerweb.com/index.php?/topic/40409-3-line-glitch-in-show-text-function/ i http://www.hbgames.org/forums/viewtopic.php?f=316&t=66366&start=0 Dlaczego wydawca nie chce naprawić tak prostego błędu, tylko woli tłumaczyć że program ma te X lat i ma to w dupie że coś tam się nie zgadza?
Dragon Kamillo, 00:15 24.01.2016

Zawsze możesz wpisać te uwagi w pola tekstowe na końcu, chociaż myślę, że jedynym argumentem, który ma w tym przypadku znaczenie to cyfry dotyczące sprzedaży starszych wersji RM. :)
Jazzwhisky, 22:41 23.01.2016

Faktycznie, chodzi im o tą najnowszą parodię makera, w starszych wersjach nie było plugin managera.

W takim razie tym bardziej nie będę tego uzupełniał, nie znam MV tak dobrze by odpowiednio ocenić coś po za systemem map (za co ocena 3 była by OK, 2 jeśli chodzi o ACE i 1 jeśli o VX XD).
Dragon Kamillo, 22:00 23.01.2016

Myślę, że docelowym makerem o którego się pytają to MV. Nie mniej jednak warto zjechać tam edytor map, który w porównaniu do tego z XP albo nawet i 2k/3 od lat jest popsuty.
Może w końcu się ockną i zauważą, że zbyt duża automatyzacja i prostota na tym polu jest tylko szkodliwa i wkurzająca.
GameBoy, 21:29 23.01.2016

Ta ankieta jest jakaś dziwna. Albo inaczej, jest niekonkretna. Przykład pytanie o ocenę części makera (11 i 12), przecież odpowiedzi na to są skrajnie różne jeśli wziąć pod uwagę RM 2k3, XP i VX (ACE)...

Do tego zabrakło mi pytania który RM preferujesz i dlaczego jest dla ciebie lepszy od innych programów z serii - to by chyba najlepiej oddawało oczekiwania użytkowników co do nowych RM.

Po za tym ja chętnie wypowiedziałbym się co myślę o samej degice (w szczególności do 3 najstarszych programów które ponoć wspierają...).
Dragon Kamillo, 21:01 23.01.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Asgun
4. Komnata
5. Septerra Core: Dream About The Past
6. Manga Carta
7. Kruk
8. Wrota Arkany 2
9. Wzór
10. Tale of Exile: Akt I
» RPG MAKER MV możliwości programu
» Kingdom (RPG Maker VX Ace)
» [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)
» [Vxa]Noire
» -POWITANIA (i pozegnania)-
» Ołówek, gumka, kartka. Czyli zajawka na rysowanie :)
» [TUTORIAL] RPGMAKER MV - Przenoszenie na Androida za pomocą INTEL XDK
» Problem z RM MV
» --Junak--[RMMV]
» [XP] Ilość przedmiotów, widoczna na mapie i statystyki
Drizzt Do'Urden by Twardy
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2003
ocena
6.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.