Weekendowy Serwis informacyjny #8Jazzwhisky, 19:30 28.02.2016
    Niedziela, 19:30 - pora na wiadomości ze świata. Trwają wydarzenia powiązane z RMBB, a przede wszystkim - dobiega końca RPG Maker Birthday Sale, doskonała okazja na waszego ulubionego Makera (oraz dodatki) po niskiej cenie, zwłaszcza jeśli odstrasza Was platforma Steam.
    Poza tym Degica opublikowała artykuł z radami dotyczącymi mappingu w grach, a także wrzuciła zaktualizowane wersje kilku paczek z materiałami dla RMVXA/MV. Zapewne to jeszcze nie koniec atrakcji.


    Dalej, bez bomb, ale premierami tygodnia na Steamie są LiEat by Miwashiba oraz wydane jako kompilacja (wydanych już wcześniej przez Aldorlea Games) czterech epizodów Arvale autorstwa Jaybota7.
    Ponadto, na RMN (wykorzystując przebiegle pomysł na TACO#7!) wystartowała w pełni twórcza impreza pod hasłem Swap in the Middle. Nawet jeśli nie weźmiecie udziału - napiszcie co myślicie o konkursie w takiej konwencji. :)

    I zupełnie na koniec, ale pozostając w klimacie urodzinowym - jutro, 29 lutego minie równo osiem lat od premiery angielskiej wersji RMVX. Tak, naprawdę, literki przy tej wersji Makera oznaczają jej pełną funkcjonalność pod systemami Windows Vista oraz XP.Tylko RPG Maker MV daje takie możliwości.
Noruj, 18:04 04.03.2016

Witam wszystkich serdecznie, znalazła się chwila czasu i chęci, ktoś podsunął mi również pomysł by zrobić grę na telefony. Nie jestem od jakiegoś czasu zorientowany w temacie mam więc pytanie, jakiego makera polecacie do zrobienia przygodówki z elementami rpg z możliwością wydania gry na pc/androida/ios? Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
LasTTurN, 17:45 04.03.2016

Polecę osobiście. Ja to się do konkursów w ogóle nie nadaje. Nie umiem robić gier pod presją czasu. Dla mnie to jest tak, że jak mam wszystko ogarnięte prywatnie i na uczelni, to zazwyczaj dopiero umiem usiąść nad grą. Czasami jest tak, że wypadnie jakiś error w życiu prywatnym/na uczelni i choćbym nic nie mógł z tym zrobić na ten moment, to i tak wyłączam makera :P A wniosek tej przydługiej historii jest taki, że zwyczajnie nie mogę robić gier w innym klimacie niż "relaks totalny".
Noruj, 18:15 01.03.2016

Co do swapu in midle - pomysł ciekawy, boję się o wykonanie. Bo o ile dobrze rozumiem, na poczatku każdy robi to co chce do połowy, potem losowanie i ktoś inny kończy (bądź nie). Nie doczytałem tylko co kiedy ten ktoś po wylosowaniu nie ma akurat tego RMa (czy może trzeba wpisywać jakie się ma, a oni to uwzględniają?)? Trochę to dziwne jak na taką stronkę jak RMN. Bo w teorii mógłbym (mogłem, bo już za późno, ale raczej i tak nie wziął bym udziału) wystartować z projektem w RM95 (dowolny RM - a co) ale potem raczej nikt nie mógłby go dokończyć (no chyba że ktoś ma 95, a po stosunku RMN do tego programu - wątpię). Ale OK, pomysł fajny.

A z promocji zakupiłem RMVX (głównie dla ostatniego programu z muzyką w midi XD), chciałem jeszcze se po kupić jakieś paczki zasobów, ale 65% to troszkie mało, a zasoby na sreamie mi nie przeszkadzają - słowem czekam na większą promocję...
No i póki co brakuje mi tylko MV i sim95, tylko że z MV nie widzę nic sensownego do użytku, a sim95 - może kiedyś...
Dragon Kamillo, 23:15 29.02.2016

To w sumie też na tyle odległe, co projekt z GRMA, o którym pisał Michu, w sumie taki Alex (http://tsukuru.pl/index.php?link=news/komentuj&no=118) w wersji Grayhawk-style. Ofkoz mobilizacja to podstawa, pewnie dlatego dawno nie było TACO. :)
Jazzwhisky, 15:52 29.02.2016

Jezu, nie mogę czytać swoich starych postów z czasów późnej licbazy i wcześniejszych. xd
GameBoy, 15:46 29.02.2016

http://www.rmxp.vot.pl/index.php?topic=6323.0

Ostatecznie chyba tylko ja skończyłem swoją część.
GameBoy, 15:38 29.02.2016

Nie pamiętam, było coś na rmxp.pl?
Jazzwhisky, 15:29 29.02.2016

Ciekawy pomysł na konkurs, ale przypominam, że podobna inicjatywa u nas już raz nie wypaliła. :(
GameBoy, 15:07 29.02.2016

Pomysł na konkurs bardzo mi się podoba, przypomina trochę ideę budowania wioski w RM, nie pamiętam jak to wtedy nazwaliśmy =p Pytanie tylko, czy znalazłoby się u nas wystarczająco dużo zmobilizowanych odpowiednio twórców. Wersja RM to raczej kwestia drugorzędna.
Michu, 10:53 29.02.2016

Nic się nie działo, a to o czym piszesz to chyba jeszcze poprzedni tydzień, może Goniec coś napisze, bo ja na pewno nie. Anyway, od startu WSI nie obejmują polskich* premier gier, na tę okazję wrzucamy osobne newsy, no chyba, że jest to np. coś tak małego jak demko od Charliego Vermina. :)
Jazzwhisky, 00:17 29.02.2016

A gdzie tym razem wiadomości z kraju? Nawet niezgorsza scenówka pojawiła się w tym tygodniu na Ultimie.
Kleo, 00:07 29.02.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Septerra Core: Dream About The Past
4. Asgun
5. Komnata
6. Manga Carta
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Kruk
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
» -POWITANIA (i pozegnania)-
» RPG MAKER MV możliwości programu
» Kingdom (RPG Maker VX Ace)
» [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)
» [Vxa]Noire
» Ołówek, gumka, kartka. Czyli zajawka na rysowanie :)
» [TUTORIAL] RPGMAKER MV - Przenoszenie na Androida za pomocą INTEL XDK
» Problem z RM MV
» --Junak--[RMMV]
Terminal by X-Tech
wersja
Pełna,
RM 2003
rok wydania
2009
ocena
6.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.