Weekendowy Serwis informacyjny #9Jazzwhisky, 14:08 06.03.2016
    Trwa RPG Maker Birthday Bash. Newsem tygodnia jest niewątpliwie update RMMV do wersji 1.1, masę szczegółów wraz z linkami znajdziecie na oficjalnym forum Makera, a przetłumaczone info o nowych funkcjach - także na GRMA. Ponadto, Degica opublikowała trzy nowe zestawy materiałów, a kilka kolaboracyjnych, w tym darmowych, paczek zasobów (więcej wkrótce!) wypuściła Kadokawa. :)
    Tymczasem na oficjalnym blogu RM pojawiły się aż dwa artykuły, jeden - poświęcony budowaniu klimatu w grze, i drugi - o tym jak ważne jest projektowanie lokacji przejrzystych dla graczy. Polecam.

    U nas trwa posucha, ale nie jest tak, że nie dzieje się zupełnie nic. Czwartą serię let's play na YT odpalił VladArges, łącznie to już całe 20 nagrań i kilka godzin video ze świata RM. Nowych graczy szukają też intensywnie - prowadzone przez Noruja - Kroniki Asgun. Wszystkie szczegóły znajdziecie na miejscu lub na autorskiej stronie/blogu Świata Asgun.

    Na koniec, czas leci jak szalony, jutro mija okrągłe 12 lat od premiery jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier stworzonych w RM - Ahriman's Prophecy. Grę autorstwa Amandy Fitch - i wydaną przez jej studio Amaranth Games - można ustawiać zaraz obok takich klasyków jak The Way czy Legion Saga. Nie tak dawno doczekaliśmy się zresztą piątej odsłony serii wydawanej od dawna pod tytułem Aveyond. A jako bonus - chyba najbardziej obszerny wywiad z autorką na przestrzeni lat.Ja też jakoś strasznie nie szalałem na punkcie AP, chociaż z tego co pamiętam, to bawiłem się przy tym nieźle. Denerwowało mnie to samo co GB
Noruj, 14:55 09.03.2016

AP jaka jedyna z tych WIELKICH gier jest przetłumaczona na PL, więc więcej osób może ją ograć.
Dragon Kamillo, 18:46 08.03.2016

Też nigdy nie zachwycałem się AP, ale w moim przypadku podobnie było z The Way i Legion Sagą, więc chyba się nie liczy. :)
Jazzwhisky, 18:37 08.03.2016

Mnie dobijał tam system walki, w którym przeciwnik mógł nas uderzyć nawet z daleka, mimo że teoretycznie powinien dysponować tylko atakiem na bliski dystans. :/
Do tego pamiętam, że nawet jak sobie otworzyłem grę w makerze i dodałem trochę pieniędzy by kupić sprzęt w jednej z pierwszych lokacji to nadal dostawałem wciry od pobliskich potworów, a mikstury lecznicze szybko się kończyły.

A szkoda, bo gra ma niezłe lokacje i nawet w miarę otwarty świat, jednak ten system walki skutecznie zniechęca do jakichkolwiek podróży.
GameBoy, 15:28 07.03.2016

No właśnie nie wiem czemu, ale mnie Ahriman's Prophecy niespecjalnie urzekło. A przynajmniej nie na tyle, żeby wrócić po latach do gry, w którą przegrałem może ze cztery godziny (mocno zawyżam).
Michu, 08:49 07.03.2016

Dzięki za wzmiankę o Kronikach, nie spodziewałem się :)

Artykuł:
"As an example, if you don't have a single bookshelf in the first half of the game have any interaction, don't suddenly throw in one shelf that has something important on it! Why would they know to check shelves? You have trained them to ignore them as just decorations."
Wiedziałem, że już gdzieś o tym mówiłem :D

http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=4632&p=48184&hilit=skrzynie#p48184
Noruj, 17:07 06.03.2016

Jeeeej! Jak miło widzieć siebie w newsach na Tsukuru :V

Jeśli idzie o Ahriman's Prophecy to gra kusi, żeby ją nagrać, ale muszę chyba jeszcze troszkę się doszkolić :D
Diablo, 14:21 06.03.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Septerra Core: Dream About The Past
4. Asgun
5. Komnata
6. Manga Carta
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Kruk
» Dubbing/Voice Acting - Grupa NanoKarrin
» [VX] Kejbyl V
» Współpraca - Akamari Games
» [XP]Wyłączenie Kamery/Podążanie za zdarzeniem
» [ME] Oczy
» Handlówka 0.1.1 (RPG MAKER VX ACE)
» Gra Roku 2018
» [2k3] Paleta 256 kolorów do importu
» Dzieje Wojownika, Zjednoczenie - My Book
» Games Gal Blog
Pakit Racing 2 by pakitos
wersja
Pełna,
RM XP
rok wydania
2010
ocena
3.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.