Weekendowy Serwis informacyjny #11Jazzwhisky, 19:47 20.03.2016
    Niedziela, 20 marca, imieniny obchodzą: Crono oraz Terra. I jak co tydzień, zaczynamy od źródeł oficjalnych - Degica tradycyjnie opublikowała trochę nowych zasobów, oprócz darmowych materiałów na forum, pojawiły się też płatne paczki. A na dokładkę, przeczytać możecie kolejny z krótkich artykułów na blogu RM. Fajnie widzieć, że takie aktualizacje stały się wreszcie standardem.

    Steamowym hitem tygodnia jest niewątpliwie Jesus Christ RPG Trilogy (freeware!) by Wholetone Games. Zobaczcie to sami, a gumowy kurczak i nosidełko dla kota dla geniusza, który pamięta nasz własny, polski projekt w klimatach biblijnych, jego autora oraz głównego bohatera. Ja nadal czekam na demo.
    Poza tym, rzućcie też okiem na Helen's Mysterious Castle autorstwa Satsu, więcej informacji o grze znajdziecie także na stronie wydawcy, AGM PLAYISM.

    O tym co u nas już za kilka dni, a dalej, daleko, Kadokawa opublikowała na YT nagranie dokumentalne (poniżej) z wypowiedziami japońskich twórców RM-gier w roli głównej. Trochę więcej na ten temat znajdziecie także tutaj. Orientalna ciekawostka, ale być może pewnego dnia doczekamy się podobnych atrakcji także u nas? ;)


    No i oczywiście, w tym tygodniu minęło 10 lat istnienia Tsukuru Archive. Przez burzliwe i aktywne lata początkowe, przez zupełne uśpienie, aż po dziś, gdy wciąż nie pozwalamy o sobie zapomnieć. Jednak zamiast rozpisywać się w podziękowaniach i osobistych ocenach - zapraszam do sprawdzenia urodzinowych newsów sprzed lat - zobaczcie jak wyglądało to w roku 2007 (pierwsza rocznica), 2008 (kvach nie miał wtedy takiego avatara!), 2009 (komentarze od dołu) oraz oczywiście na samym starcie (gdyby nie Michu nie byłoby ani TA, ani naszego forum). Proszę o zaskakujące powroty i komentarze, no i do zobaczenia za rok. :):]

Ale ja tylko wrzucam info - odcinka dwunastego WSI spodziewajcie się w poniedziałek wielkanocny.
Jazzwhisky, 12:16 25.03.2016

Z perspektywy czasu wydaje mi się, że o naszym sukcesie społecznościowym zadecydowało podejście do moderacji na forum. Inne niż wszystkie - pozbawione prywaty, stawiające na obiektywne utrzymywanie porządku, dalekie od osobistych wojenek i zaczepek. Jesteśmy chyba pierwszym i ostatnim forum, na którym bany daje się tak rzadko, że w zasadzie mało kto już pamięta, jak wyglądają. I zawsze wcześniej sto razy ostrzegamy. No ale to także zasługa użytkowników, którzy często przymykają oczy i ze zrozumieniem wysłuchują ględzenia staruchów z ekipy moderatorskiej ;).

Nigdy Was nie widziałem, ale czuję z Wami mocną więź. Razem tworzymy miejsce w internecie, do którego z radością wracam od kilkunastu lat. Życzę sobie i Wam przynajmniej drugiej dychy!
Michu, 13:45 24.03.2016

Aż trudno uwierzyć, że to już tyle lat. Pamiętam, jakby to było wczoraj: wymyślanie nazwy, walka o to, jak powinna wyglądać domena, dyskusje dotyczące sposobu wyświetlania zasobów (w początkowym okresie każdą grafikę wklepywaliśmy w html ręcznie!), niechęć do forum i szerokiej redakcji. Cholera, w momencie startu TA byłem jeszcze niepełnoletni =D.

Nasze drogi różnie się toczyły, ja sam miałem kilka okresów, w trakcie których w ogóle zniknąłem ze sceny i odstawiłem RM. Ale to jest uzależnienie, którego nie jest łatwo się pozbyć. Choć życie prywatne i zawodowe mnie nie rozpieszcza, ciągle regularnie znajduję czas na dłubanie przy swoich produkcjach (Bracia ciągle się tworzą, ale baaaaardzo powoli).

Ogromny szacunek i gratulacje dla Jazza, bo prawda jest taka, że od wielu lat to on stanowi oparcie dla naszej sceny. Ludzie pojawiają się i znikają, a on ciągle trwa na posterunku.
Michu, 13:40 24.03.2016

Bardo ciekawe. Nie sądziłem, że kiedykolwiek dożyję czasów, gdzie do powszechnej sprzedaży wchodzą makerówki i to do tego zrobione w tak starych wersjach programu. =)
GameBoy, 16:35 21.03.2016

W ogóle to jest gierca sprzed 5 lat, w wersji japońskiej - darmowa. No a Jesus RPG leci na chwytliwej tematyce, takie tytuły z racji odmienności zawsze będą wzbudzały większe zainteresowanie.

Dzięki za komentarze, Preki nie łam się, rzeczywistość zmienia się jeszcze szybciej. Ofkoz materiały audio byłyby mega, od czasów Staniora nie było praktycznie nic. :)
Jazzwhisky, 16:27 21.03.2016

RM2000. :)
Jazzwhisky, 16:15 21.03.2016

Gra Jesus Christ wygląda okropnie, za to Helen świetnie, dbałość, klimat, ładne dla oka. Myślę Gameboy, że to 2k3, bo battleback jest na 256 kolorach, więc chyba importowane grafiki XP.
Fear, 15:02 21.03.2016

"Helen's Mysterious Castle" jest zrobione w 2k3, czy po prostu używa jego RTP w jakimś nowszym makerze? o_O
GameBoy, 13:50 21.03.2016

Dobra myśl, Noruj, bierz się za robotę. Imprezy nie było, to zamiast niej mógłby być jubileuszowy filmik. :)

Ta gra o Jezusie wygląda prawie tak źle, jak The You Testament. Stanowczo muszę jej się przyjrzeć bliżej.
Kleo, 12:09 21.03.2016

Qualrath, Caesum, Metruve aka Ludzix... ale wzięło na wspominki. Ciężko mi uwierzyć że to 10 lat, a za rok mi samemu stuknie "dyszka" kariery w Makerze, ale mimo to mało gier wydałem.

Czuję się staro :P
Preki, 11:17 21.03.2016

A tak w ogóle to sto lat! Bo zapomniałem...
Noruj, 02:23 21.03.2016

Łączą swoje zainteresowania i studia, chciałem kiedyś zrobić reportaż "radiowy" o rmie w Polsce. Może pomysł wróci?
No i chcę napisy do tego materiału na youtube :(

Najbardziej grzałem z kłótni z X-techem.. https://www.youtube.com/watch?v=cOeKidp-iWo
Noruj, 02:17 21.03.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Komnata
4. Asgun
5. Septerra Core: Dream About The Past
6. Manga Carta
7. Kruk
8. Wzór
9. Tale of Exile: Akt I
10. Wrota Arkany 3
» Goniec RM - komentarze
» [RPGXP] CMS
» [RMXP] Problem z blokowaniem
» [VXAce] Lost Saga
» [RPGXP] Gothic : Cena Wojny
» [VxAce] Tits and Magic [16+]
» Nobunaga's Shadow [MV]
» Legenda Pathory HD (RM VX Ace)
» --Junak--[RMMV]
» [VX ACE] SpaceSave
Reis Adventure by Picu
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
4.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.