NajstarszyJazzwhisky, 23:20 13.04.2016
    Ten rok może i mija nam pod znakiem raczej niewielkich, nietypowych lub niepoważnych produkcji, ale za to - jest ich całkiem sporo. Kolejną z takich gier na jeden wieczór jest wydany w zeszłym tygodniu Najstarszy autorstwa Adrapnikrama.
    W zasadzie trudno powiedzieć kim jest główny bohater i jakie są jego cele. Ważne, że pora założyć zbroję i wykonać misję. Pod przykrywką dungeon crawlera sci-fi z widokiem z pierwszej osoby (dzięki skryptowi otoczenie to coś więcej niż statyczne ekrany!) czai się przede wszystkim gra logiczna. Zbieramy klucze, broń, a jeśli trzeba - unikamy walk. Wszystko po to, by w kolejnym podejściu znaleźć schemat pozwalający na pokonanie aktualnej planszy. Tytuł (RMXP) nie jest długi, ale dopracowany i wymagający. Zrzuty z rozgrywki poniżej, a więcej szczegółów i download jak zawsze - na GRMA.

No może faktycznie prędzej Wolf 3D. Tam cała podłoga była na jednym poziomie, a ściany wyłącznie pod kątem prostym, czyli de facto gra 2D z trójwymiarową iluzją. Doom pod kątem budowy poziomów jest już dużo bardziej skomplikowany, pomimo tego że mapy są wciąż rzutem z góry renderowanym w 3D.
Preki, 13:37 15.04.2016

Kiedyś była jeszcze gra, która używała specjalnie napisanego pod nią silnika, ale w RMXP. Wyglądało to fajnie, ale niestety nie wyszło. The Corps: https://www.youtube.com/watch?v=4CTq6njWRpc
Jednak opcja własnego silnika to tylko dla profesjonalnych skrypterów, tamte które podałem wcześniej można spokojnie ogarnąć na eventach.
Dragon Kamillo, 16:47 14.04.2016

Nie nie da rady. Znaczy jak wpiszecie sobie w youtube DOOM RPG Maker XP, to znajdziecie próby na tym oto skrypcie, ale są raczej nie za dobre, do tego używają podstawowego systemu walki... Najlepszą próbą (próbą!!!) jest Evil Space: https://www.youtube.com/watch?v=aNloXxRYRBA który posiada już jakiś strzelankowy system, ale skrypt jest dosyć sztywny więc raczej nic lepszego na nim nikt nie zrobi.
Jest FPLE2, który posiada możliwość poruszania się w każdym dowolnym kierunku i nie po kratkach, ale jest to bardzo niestabilne, z niewiadomych przyczyn skrypt wywołuje APPCRASH, więc w tej postaci jest nie do użytku. Ale WOLFa na siłę się sklei.
3 sposobem jest H-Mode 7, mimo że jest to skrypt na widok trzecioosobowy, to jednak po kilku zmianach wartości i dosztukowaniu innych skryptów udało mi się sklecić coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=dyfeNa9LNe4 i w tym zapewne dałoby się zrobić coś pomiędzy WOLFem a DOOMem.
Dragon Kamillo, 16:42 14.04.2016

Pewnie, że da :)
Klon Dooma wisi gdzieś na angielskiej scenie RM chyba.
Adrapnikram, 00:53 14.04.2016

Ładnie to wygląda. To teraz czekamy na klon Wolfa 3D lub Dooma :D myślę że da radę zrobić.
Preki, 00:30 14.04.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Asgun
4. Komnata
5. Manga Carta
6. Septerra Core: Dream About The Past
7. Tale of Exile: Akt I
8. Wzór
9. Wrota Arkany 3
10. Wrota Arkany 2
» Kingdom (RPG Maker VX Ace)
» Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker
» [2k3] Alchemik
» PInroz podbija YouTube!!!
» ACTA 2.0 [Czy to koniec naszej społeczności]
» Dział "Dema"
» Ołówek, gumka, kartka. Czyli zajawka na rysowanie :)
» Goniec RM - komentarze
» 2k3 z steama vs twierdzówka - problem z warunkami !!!!
» [Vxa]Noire
Legenda Trzech Wysp v.1 by Giercmen
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.