Weekendowy Serwis informacyjny #16Jazzwhisky, 23:49 24.04.2016
    Niedziela, 24 kwietnia, pora na RM-informacje z kraju i ze świata. Oficjalny blog RM przyniósł w ostatnich dniach dwa wpisy związane z obecnością wydawcy serii na kończącym się właśnie PAX East 2016. Oprócz informacji o szczegółach swojej obecności na tym amerykańskim konwencie, Degica przygotowała też trochę bonusów w formie Legendary Loot Giveaway oraz gry Harold vs PAX East (aktualizacja - download już aktywny!). O ważnych szczegółach przeczytacie w tym wpisie na blogu.
    W międzyczasie pojawił się też zapowiadany update RMMV do wersji 1.2.0, wszystko na ten temat znajdziecie tutaj.

    Dalej, Steam przyniósł w tym tygodniu aż trzy warte wspomnienia produkcje. Największą premierą jest niewątpliwie Moonchild od Aldorlea Games, ale zachęcam także do rzucenia okiem na Unveil (ta cena) autorstwa Particle Studios oraz (mój faworyt) Tales Across Time by Critical Games.
    A jako bonus - zbiór najciekawszych aktualizacji projektów na RMN, w sumie jest tego naprawdę sporo.

    A już u nas, poza cotygodniowymi premierami - EnterVPL zapowiedział swoją produkcję Bez Sensu 3: Krótka Piłka oraz podzielił sporym zestawem muzycznym, który skomentować możecie także na forum. Aktualizację prezentującą rozwijające się prace nad Sagą Demonów wrzucił też po miesiącach ciszy AkiNebula_e. :)
    I przy okazji, przypominam, że regularnie na YT swoje nagrania powiązane z RM wrzuca Demonicskyers. Aktualnie na tapecie już dziewiąta część nagrań prosto z Gromady (i stąd jej mocny powrót na szczyt naszego Top 10). Będę informował jeśli pojawią się nowe serie.


    Na koniec - trzynaście lat temu (ho ho!) pojawił się Canter & Thunderbot autorstwa DEMa. Gra jest trochę nieogarnięta, ale to prawdziwy kawał historii, no i pełen dowcipu w stylu, który znacie z komiksów czy kanału autora na YT. Han Solo polecałby, gdyby nadal żył. :)C&T to chyba prequel, a nie sequel Teleporterów. (opis)
pakitos, 20:41 28.04.2016

Tzn. może źle to ująłem, te filmiki ogląda się z poziomu gry, bo to w końcu główny bohater na konwencie, ale fakt faktem, 2/3 wagi to pliki webm z reklamami/trailerami.
Jazzwhisky, 22:29 26.04.2016

ROFL.

Przypomniał mi się jeden projekt z naszej sceny, gdzie twórca "przypadkiem" wrzucił swoje parkourowe filmiki. =)))))
GameBoy, 22:09 26.04.2016

DK - masz jakby rację, w paczce jako bonus jest 300MB filmików reklamowych. :)
Za to Audio zajmuje mniej miejsca od grafik.
Jazzwhisky, 21:20 26.04.2016

No oczywiście. Ja. Już nawet ją ściągnęłam, ale pogram dopiero, jak pozmywam gary, a trochę się nazbierało. :)
Kleo, 21:05 26.04.2016

Co takiego jest w tej grze, że ma ona prawie pół giga? Bo jeśli to zwykła RTPówka to dla mnie jest to jakiś żart. Ktoś jest na tyle szalony by to sprawdzić?
Dragon Kamillo, 20:50 26.04.2016

Btw, zagapiłem się, ale już zaktualizowałem download do Harold vs PAX East. :)
Jazzwhisky, 19:49 26.04.2016

Wybór dialogów to chyba najprostsza rzecz jaką można w makerówce zrobić, w przeciwieństwie do np. optymalizacji rozgrywki pod kilka startowych klas (i robieniu innych umiejętności dla danej klasy) czy dobrego systemu rozwoju postaci.

Ja bym w ankiecie dodał jeszcze opcję "wybór ekwipunku". Lubię jak gry oferują dużo broni i zbroi, gdzie nie ma zdecydowanego faworyta i wszystko może być jednakowo potężne oraz przydatne. Dark Souls mnie bardzo rozpieściło pod tym względem. =)
GameBoy, 14:00 26.04.2016

Przesunięcie się w stronę zachodniego cRPG jest na przestrzeni lat wśród userów RM bardzo widoczne, mamy procentowo znacznie więcej fanów otwartej rozgrywki niż kiedyś. Rozwój postaci i (jeszcze bardziej) wybory dialogowe to stały element gier w tym stylu.
Jazzwhisky, 12:46 26.04.2016

Swoją drogą, ciekawe są dla mnie wyniki ostatniej ankiety. Z pozostałymi wynikami się zgadzam, ale dziwi mnie tak wysokie miejsce prostych wyborów dialogowych. W RPGach spod rm mamy bardzo rzadko do czynienia z wyborami tak/nie dotyczącymi czegoś ważniejszego niż przyjęcie/nie przyjęcie pobocznego questa. Opcje dialogowe zmieniają zazwyczj maksymalnie kilka kwestii, czy to naprawdę jest najważniejszy z wyborów w typowym RPGu?
lorak, 12:13 26.04.2016

Grafika z Tales Across Time pochodzi z paczki dostępnej na RMweb, także w wersji dla 2k/3!!!

Demonicskyers ostatnio nawet zaczął mi się podobać, obejrzałem parę jego filmów i jest w sumie OK.
Dragon Kamillo, 21:47 25.04.2016

Tales Across Time wygląda obłędnie! Przepiękna, klimatyczna grafika.

Szczere mówiąc, podoba mi się wokal gościa od letsplaya. Generalnie mam alergię a tego typu rzeczy, ale w tym przypadku słuchało się tego całkiem znośnie.

No i Canter & Thunderbot to klasyka klasyki. Jako mało która gra w RM, bardzo mocno wytyczyła mój artystyczny kierunek =].
Michu, 19:41 25.04.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Septerra Core: Dream About The Past
3. Qmai World 1
4. Komnata
5. Asgun
6. Manga Carta
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Kruk
10. Wrota Arkany 3
» [2k3] Paleta 256 kolorów do importu
» Dubbing/Voice Acting - Grupa NanoKarrin
» [VX] Kejbyl V
» Współpraca - Akamari Games
» [XP]Wyłączenie Kamery/Podążanie za zdarzeniem
» [ME] Oczy
» Handlówka 0.1.1 (RPG MAKER VX ACE)
» Gra Roku 2018
» Dzieje Wojownika, Zjednoczenie - My Book
» Games Gal Blog
Dragon Hell by Luke
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2007
ocena
4.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.