Weekendowy Serwis informacyjny #17Jazzwhisky, 00:16 30.04.2016
    Ostatni dzień kwietnia, pora na kolejne podsumowanie tygodnia. Na dobry start - Degica odpaliła serię wyprzedaży z okazji Golden Week 2016. Zniżki obejmują prawie wszystkie produkty, a w nadchodzących dniach powinno pojawić się jeszcze coś ekstra.

    Dalej, steamową premierą tygodnia jest reedycja japońskiego megahitu i zarazem jednej z najstarszych gier stworzonych w RM (kwiecień 1996!) - Corpse Party teamu GrisGris. Wydany przez XSEED Games (ostatnio m.in. serie Ys i Wild Arms) tytuł łączy w sobie elementy gry przygodowej, RPG i horroru. Prosto i skutecznie.
    To jednak nie koniec, z darmowych produkcji RMN poleca w tym tygodniu pełną wersję przygodówki Trick & Treat by RaBooks oraz demo Weird and Unfortunate Things are Happening autorstwa unity (pamiętacie Luxaren Allure, prawda?). Obie produkcje prosto spod RMVXA.
    A jeśli będzie Wam mało i nie boicie się krzaczków oraz ciekawostek, Kadokawa wrzuciła na oficjalną stronę RM jeszcze jeden tytuł (RMMV) - Creatures od Child-Dream. Warto, choćby dla muzyki.

    A u nas - do aktywności powrócił Fear, zapowiadając swoją produkcję w stylu jRPG pt. Ostatnia Łza. Ponadto, uwaga, uwaga, dosłownie kilka godzin temu ruszyły zapisy do V Sezonu Ligi Mapperów, kolejnej edycji wyjątkowego konkursu na GRMA, w którym przez kilka tygodni uczestnicy walczą składając mapki w RM. Impreza ma bardzo otwarty charakter i niejednokrotnie nazywana była największym wydarzeniem roku, zaraz obok GF. Gorąco zachęcam do udziału!

    No i wierzcie lub nie, ale w tym tygodniu mija 8 lat od premiery pierwszego aktu Tale of Exile autorstwa LasTTurNa. Polecam jeśli nie graliście, tytuł oprócz jednoznacznego zwycięstwa w GF2008 zapisał się też w historii TA jako najczęściej ściągana (w tysiącach unikalnych zassań, poza tym swoje dołożyła też angielska wersja gry) produkcja stworzona w RM. A jeśli pamiętacie ToE i wciąż po cichu czekacie na ciąg dalszy (poza demem Aktu II), to w górę serca, mam dla Was coś specjalnego. :)

P.S. Jeśli nie działają Wam linki do niektórych gier - przez kilka ostatnich godzin rpgmaker.net był offline, ale wkrótce wszystko powinno być ok.Ja to bym postawił na półce z minecraftami.
lorak, 10:38 02.05.2016

Kusiło mnie wrzucenie opcji "dział indie", problem w tym, że nigdy nie widziałem by wydzielano w sklepach z grami (a trochę ich zwiedziłem) miejsce na takie produkcje, wydało mi się to sztuczne.

@DK - to screen z RMMV.
Jazzwhisky, 14:19 01.05.2016

Co do aktualnej ankiety. Długo zastanawiałem się nad odpowiedzią i ostatecznie wybrałem ostatnią opcję. Każda inna, z różnych powodów, wywołuje u mnie solidny zgrzyt. Najbliżej było mi do retro, no ale obecnie RM coraz mniej kojarzony jest z grami sprzed dwudziestu lat, a coraz bardziej z erpegowymi indykami.
Michu, 11:14 01.05.2016

Nie ma to jak kupić makera 2 tygodnie przed 70% zniżką ;) Żałować, nie żałuję i dzięki za promocję projektu!
Fear, 05:56 01.05.2016

Mi też się zbytnio nie podoba, ale akurat przy ToE byłbym w stanie to przeboleć jakoś. Zastanawia mnie tylko w jakim silniku powstaje ta tajemnicza część 3, nie wygląda to na żaden RM (charset za duży, nawet jak na MV).

Mimo wszystko trochę szkoda, część 2 to w moim odczuciu jedna z najpiękniejszych gier w jakie miałem okazję zagrać chyba nawet w ogóle (nawet sam suik 2 z którego ma grafy wygląda dla mnie trochę gorzej).
Dragon Kamillo, 14:24 30.04.2016

Tam trochę nie zgadzają się proporcje, ale z tego co widziałem - zostało to już poprawione. Co do klimatu - no nie są to już ripy z Suikodena zmieszane z origami, minęło 10 lat, więc wiadomo, że styl i odczucia muszą być inne. Mi się podoba, zwłaszcza, że LasTTurN od zawsze powtarzał, że piksle to nie jego najmocniejsza, czy ulubiona strona. Dopiero tego typu grafiki to jego żywioł, podejrzewam, że są też bliższe stylowi, który od zawsze chciał osiągnąć.

Gorzej, że RMN nadal nie działa.
Jazzwhisky, 13:12 30.04.2016

Jak dla mnie bomba, ostatnio trochę siedzę w tego typu "ręcznej" grafice.
Michu, 10:59 30.04.2016

Ten tajemniczy screen nie wygląda zachęcająco. Trochę jak parodia ToE, bo styl grafiki nie pasuje zupełnie do klimatu. Piksle robią jednak dużą różnicę.
Deathwing, 10:27 30.04.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Septerra Core: Dream About The Past
3. Qmai World 1
4. Asgun
5. Komnata
6. Manga Carta
7. Tale of Exile: Akt I
8. Wrota Arkany 3
9. Wrota Arkany 2
10. Kruk
» [RPGXP] Gothic : Cena Wojny
» [VXAce] Lost Saga
» [VxAce] Tits and Magic [16+]
» Legenda Pathory HD (RM VX Ace)
» --Junak--[RMMV]
» [VX ACE] SpaceSave
» [RPGXP] CMS
» [RPGXP]Charactery Fantasy(Gothic)
» Anvocun [XP]
» Games Gal Blog
Reis Adventure by Picu
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
4.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.