ExogenesisJazzwhisky, 20:39 22.06.2016
    Ostatnie tygodnie pozostawiały mi niezwykle mało czasu, ale dziś próbujemy powrócić do serii uploadów z odległych lat, oczywiście z przytupem. Druga, poprawiona wersja Exogenesis pojawiła się w 2009 roku i mimo, że chyba nigdy nie zdobyła należnego jej rozgłosu, to zdecydowanie zgarnęła zwycięstwo w GF w kategorii RMXP.
    Błękitna planeta po zagładzie atomowej to nieprzyjazne miejsce. Dlatego, gdy w zasięgu sensorów statku Nowa Ziemia pojawia się planeta nadająca się do zamieszkania, załoga postanawia zbadać ją dokładniej. A przynajmniej taki jest plan. Produkcja Rezydenta i GameBoya to - oparta o oryginalną oprawę, eksplorację i elementy przygodowe - gra akcji w klimatach sci-fi. Być może dialogi i strona fabularna Exogenesis bywają momentami naiwne, a by grać - będziecie musieli podkręcić monitory i poświęcić nieco czasu na opanowanie sterowania. Niemniej zdecydowanie polecam spróbować, bo cała reszta broni się co najmniej nieźle, także dziś. Screenshoty jak zawsze poniżej, trochę więcej szczegółów na GRMA, a sama gra (nie jest długa) od dziś do zassania prosto z naszego downloadu.

Mamo, zostawisz wieczorem okno otwarte na kwadrans i zaraz naleci syfu. :[
Dawno nie musiałem używać opcji masowego usuwania komentarzy, ale w sumie dobry news, nie wiedziałem kto dokładnie zajmował się czym w Exo, przynajmniej poza muzyką i grafikami. :)
Jazzwhisky, 23:17 25.06.2016

Tak dla zapobiegnięcia kolejnych tego typu oskarżeń. Rezy włożył w tę grę więcej pracy ode mnie - zrobił skrypty, część grafik otoczenia, grafiki postaci, mapy oraz HUD.
Ja natomiast zająłem się pisaniem fabuły, dialogów, robieniem grafik otoczenia oraz komponowaniem muzyki.
Jednakże Exo w takiej formie jak teraz nie powstałoby bez wspólnej pracy nas obu.
GameBoy, 19:25 25.06.2016

@Spider XDDD
A to nie GameBoy robił tilesety?
Soul, 18:44 25.06.2016

A do samej gry. Fajnie jakby walka była jeszcze ciut bardziej rozbudowana i tak ze 3 razy dłuższa. Bo pokonałem tego bossa (poszedł łatwiej niż reszta postaci) i takie... Ale dlaczego koniec?
Sam klimat mi się spodobał, bardzo pasuje do pomysłu na rozgrywkę.
Adrapnikram, 14:53 25.06.2016

Rozwaliłeś mnie xD
Czyli za Wiedźmina odpowiadają graficy? Bo reszta po prostu podpisała się pod nią i pff...
Rozumiem, że przeanalizowałeś wszystkie szczegóły ich współpracy. Na chwile zaczynają się śmiechowe wakacje :D
Adrapnikram, 14:51 25.06.2016

Ta gra zawdzięcza wszystko grafice którą wykonał Rezydent i to tyle, reszta to (...) a gameboy po prostu się podpisał pod nią i tylko tyle pff. Hańbisz konsolę mojej młodości swoim nickiem, kolesiu wstydź się.
Spider, 14:17 25.06.2016

Nadaje się świetnie. Jak coś nie wychodzi to każdy lubi zwalić na rma. Niestety tak nie ma. Wszystko w ramach logiki gry w rmie zrobisz - trzeba dłużej pomyśleć - lub inaczej.
~x, 11:30 25.06.2016

Tak, pierwsza wersja Exogenesis była zrobiona w miesiąc (była to praca konkursowa, jednak nas zdyskwalifikowali xd) przy użyciu skryptów i grafik które Rezy tworzył do The Thing. Wersja druga, czyli ta którą można pobrać z tsukuru była przygotowana chyba w parę tygodni, nie pamiętam już dokładnie.
Same skrypty były dosyć skomplikowane i tworzenie przy ich użyciu większej gry byłoby trudne.
Mimo wszystko RM średnio nadaje się do budowania tak skomplikowanych systemów (np. przeciwników przechodzących z mapy na mapę).
GameBoy, 17:16 24.06.2016

Tę muze da się przeżyć, ale ja nic więcej o niej nie mogę napisać.

Z tego co wiem na zrobienie podstawy gry przeznaczono kilka tygodni. Z samej podstawy grę na konkurs zrobiono w parę dni stąd właśnie jest ten zmarnowany potencjał. Spójrzcie tylko na te kurtki postaci przecie to są ubrania jak i ekwipunek z koncepcji gry Thing wzorowanej na filmie Johna Carpentera (Remake) wrzucenie tego na statek kosmiczny jest zrobione na siłę...Stąd głównie ten potencjał stracony.
X-Tech, 12:56 24.06.2016

Tu się zgadzam, mam poczucie, że gra zyskałaby ogromnie na przepisaniu jej od nowa (mechanika, drobne bugi/problemy techniczne, ciemności) i uzupełnieniu mocną stroną fabularną. Natomiast będąc ekstremalnie wybrednym - nadal do muzyki nie miałbym najmniejszego zarzutu.
Jazzwhisky, 12:53 23.06.2016

Ta gra to przecie szkielet Thinga z rmxp.pl , który nie powstał i był jedną z niekończących się zapowiedzi - przerobiony na grę o innym tytule pod konkurs. Ta gra nie jest zła - ujdzie na parę chwil gry. Nie chcę nikogo tu urażać, ale muza w tej grze męczy, ale nie w naturalny dla mrocznego charakteru utworów - sposób. Gra nie jest zła i sili się na podstawy rozbudowanej rozgrywki, ale ja tutaj tego nie dostałem. Rozgrywka jest bardzo powolna, a 30 fps rmxp jeszcze bardziej potęguje i mam wrażenie że cały potencjał i pomysły na rozgrywkę zostały niewykorzystane. Są ciekawe elementy,ale sama gra nie sprawiła, że chciałem pograć dłużej niż kilka minut (około5-10) Warto odpalić dla pomysłów w rozgrywce - dość niewykorzystanych. Wielka szkoda, że gra została zrobiona na szybko z całkiem niezłej podstawy. Brakuje mi w niej prawdziwego fabularnego ducha - jest bardzo sucho wg. mnie już w samej rozgrywce. Ogólnie weźcie pobierzcie pograjcie parę chwil może będziecie mieć podobne zdanie.
X-Tech, 12:41 23.06.2016

Dodałem newsa teraz, bo jak odpaliłem grę w południe, żeby porobić screeny, to złapałem się na tym, że ten czarny ekran w który patrzę to już gra. :)
Jazzwhisky, 21:48 22.06.2016

"będziecie musieli podkręcić monitory"

A mówiłem Rezemu kilka razy, że za przeproszeniem gówno widać i przydałoby się całość rozjaśnić trochę. :v
GameBoy, 21:16 22.06.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Septerra Core: Dream About The Past
3. Qmai World 1
4. Asgun
5. Komnata
6. Manga Carta
7. Tale of Exile: Akt I
8. Wrota Arkany 3
9. Wrota Arkany 2
10. Kruk
» Nobunaga's Shadow [MV]
» [VxAce] Tits and Magic [16+]
» [RPGXP] Gothic : Cena Wojny
» [VXAce] Lost Saga
» Legenda Pathory HD (RM VX Ace)
» --Junak--[RMMV]
» [VX ACE] SpaceSave
» [RPGXP] CMS
» [RPGXP]Charactery Fantasy(Gothic)
» Anvocun [XP]
Reis Adventure by Picu
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
4.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.