Gdzie jest Chaz?Adrapnikram, 15:38 24.10.2016
    Żyjemy w dobie gier 3D oraz okularów VR. Zdaje się, że gry w których nie uświadczymy niesamowitej grafiki, nie mają prawa bytu. Tak więc, dziś o grze, która nie ma prawa bytu.
    Grając w nową produkcję Revlisa nie uświadczymy rozbudowanych animacji czy przepięknych lokacji. Project2 (RMVX) jest grą tekstową, w której wcielamy się w człowieka próbującego przeżyć w postapokaliptycznym świecie. A niełatwo przeżyć, gdy wszystko co się rusza (nawet, gdy udaje, że się nie rusza) chcę Cię zabić, a za każdym rogiem czekają na Ciebie zmutowane potwory. Gra ma wiele opcji wyboru, które mogą zaważyć o tym z jakim wynikiem zakończymy rozgrywkę.
    Jeśli nie straszne Wam starcia z dużą ilością tekstu i mutantami, a macie rozwiniętą wyobraźnię, to tytuł jest godny zagrania. Gra dostępna jest tutaj, miłego czytania!

Znaczy, zaraz. Ja nie bronię WA bo nie muszę jakoś specjalnie, jest to bezsprzecznie jedna z bardziej popularnych gier POZA światem RMa.
Noruj, 22:35 27.10.2016

Świat zewnętrzny ocenia poziom gier sceny i scenę samą w sobie. Skoro wolą pisać o poszkodowanym artyście SSJ8 i o zbrzydzeniu kaleczeniem potencjału rma to znaczy, że chętnie pograli by w jakieś grywalne i ciekawe rzeczy najwyraźniej nie mają w co XD Naprawdę chcieliby. Każda opinia osoby, która jest fanem gier w rmie jest dobra, ale każda opinia graczy, którzy zarejestrują się jako nowi gracze będzie 10x więcej warta. Nie zrobicie nic z tym, że jedna z moich ulubionych gier CP3, którą uważam za pasjonująco opracowaną ma wielkie uznanie za sceną rma, a na scenie nie ma za wiele. TO znaczy, że argumenty przy ocenie gier na scenie nie pokrywają się z tym czego oczekują gracze...klimatu, przygody, grywalności, ciekawych postaci i fabularnej przygody.
X-Tech, 22:13 27.10.2016

Bronisz czegoś co jest alternatywna droga rmowa czyli robienie fanowskich produkcji na bazie innych gier, ale tym razem to nie wschód. Nic nie poradzisz na to jak prezentuje się ten tytuł i nie możesz tego zmienić. Owszem każda gra ma swoich fanów. Fanami Wrót są fani Gothica, którzy przede wszystkim znają gry CRPG z zachodu, a nie wiedzą/nie znają klasyków JRPG, które wyglądają podobnie do gier w RM. Zawsze każdy zrobi to co będzie chciał w rmie. CDA również napisze co myśli o RM wg. uznania, bo też może. Ogółem tak to wygląda. Aje
X-Tech, 22:07 27.10.2016

To jest tylko kwestia umowności. Nikt nigdy nie powiedział, że gry prowadzone jak Gothic, nie mogą mieć grafik w stylu jRPG. Dlaczego nie możesz tego potraktować jak indywidualny twór, który składa się po prostu z takiej, a nie innej fabuły (która jest zresztą ok) i takich, a nie innych grafik. To całe szufladkowanie - cRPG, jRPG, etc jest strasznie słabe, bo w rezultacie i tak chodzi o to, żeby się po prostu dobrze bawić.
Mnie nie przeszkadzało, że WA wygląda trochę jak jRPG dopóki po prostu gra mnie bawiła. To jest prostsze, niż się niektórym wydaje.
Noruj, 19:42 27.10.2016

Hoł hoł. Nie mogę się przyzwyczaić do tego, że wygląda jak JRPG, ale brakuje mi żywej opowieści prowadzonej tak swobodnie hop siup do przodu - naturalnie. To wszystko jest właśnie SPOWODOWANE tym, że gra wygląda jak JRPG, ale jest prowadzona jak GOTHIC - przynajmniej tak wywnioskowałem w pierwszych chwilach grania, a fanem Gothica za bardzo to ja nie jestem. Twarze i przeciwnicy mają inny styl i koncepta niż klimat, który grafa mi podsuwa w grze, który wskazuje na luz i przygody. Gra się sama gryzie trochę wg. mnie z tym jaki ma charakter. No nic. Trzeba zagrać od nowa Pany Jany i spróbować się przekonać do niej - w końcu trzeba odkurzyć kurz z pada.
X-Tech, 17:44 27.10.2016

"Dokładnie jest to najbardziej zauważalne w przypadku RMXP w Polsce gdzie praktycznie poza PW nie ma gier, które choć trochę dawały by prawdziwy JRPG klimat i zarazem pasję włożoną w fabułę."
A grał pan w Wrota Arkany (w 4 najbardziej tow widać). Albo w Opowieści z Edorii? Fakt, JRPG to to nie jest, ale pasja włożona w fabułę jest.
Adrapnikram, 14:16 27.10.2016

Brakuje mi prawdziwych pełnych przygód opowieści, których realizacja pokazywała, by spory wkład w fabułę i rozgrywkę, oraz postaci jak robi to choćby Czasoprzestrzeń 3 od Titka -O Chrono Trigger nie trzeba wspominać. Nie oczekuję kolejnych bardzo długich gier. Nie ! Problemem jest, że ludzie nie potrafią przetłumaczyć mechanik crpg na rpgmakera i własne, ale zarazem prawdziwie jrpgowe wizje. Wg. mnie nie udało się to nikomu, a szczególnie osobom, które nie czują jrpgów. Każde JRPGowe demo z własnymi pomysłami jest dobre. Każda zapakowana próba robienia Wiedźmina-CRPG bez znajomości jrpg i poszanowania rpgmakera - wygląda zwykle jak kolejna kopia nieciekawej wg. mnie rozgrywki i treści z bardzo dużymi szkodami dla samej grafiki i jakichkolwiek klimatów. Najbardziej brakuje, ciekawych postaci i przygód, oraz ducha opowieści. Taka "Przygoda Bartasa" z początków RPGMAKERA w Polsce ma więcej przygód, wrażeń i ciekawych postaci niż po kilka takich crpgowych prób robienia crpg w rmie na raz.
X-Tech, 23:14 26.10.2016

Widziałem rubryczkę w CD ACTION z motywem Mateusza SSJ8. Poruszono m.innymi jak twórcy gierek traktują rpgmakera w Polsce i zgadzam się z tym w 100% Dodam, że wg. mnie szkoda, że ten tekst nie pojawił się w czasach kiedy "rozkwitał" sajt rmxp.pl może ten program wtedy nie kojarzyłby mi się z niesmakiem i chaotycznymi, martwymi w klimacie próbami robienia gier z zachodu, ale czymś co wspominałbym miło i z klimatem jaki posiadały same oryginalne zasoby RTP idealnie nadające się na świetne i poruszające historie i fabuły...niestety wg. mnie, ale także i wg. CD ACTION rpgmaker jest zadeptany i opluty. Dokładnie jest to najbardziej zauważalne w przypadku RMXP w Polsce gdzie praktycznie poza PW nie ma gier, które choć trochę dawały by prawdziwy JRPG klimat i zarazem pasję włożoną w fabułę. Gdzie takie produkcje jak LAST SCENARIO na polskiej scenie zrobione w RMXP. RMXP kojarzy mi się z oplutym i totalnie zdewastowanym programem przez miliard prób robienia w nim schematycznych i nudnych CRPG.
X-Tech, 22:39 26.10.2016

Ano lekko żenujący był ten artykuł, szkoda że takie rzeczy tam przechodzą. Z tego samego numeru CDA bardziej dobijający był dla mnie jednak felieton wyśmiewający współczesne gierki w stylu retro i ogółem pixelart. I to od autora, po którym bym się nie spodziewał tego typu rozkmin. Nie polecam czytać, bo ciśnienie się podnosi od takich tekstów :P
Deathwing, 21:14 26.10.2016

Daj spokój, tekst jest wyraźnie z tezą, ok, częściowo prawdziwą, ale siła nagięcia sprowadza go do poziomu "typowo nastoletniej, żenującej zagrywki". Przypomnę tylko, że np. tytuł stworzony w RM, który *wygrał* ongi konkurs w CDA, został odrzucony na TA jako niegrywalny. Takich rzeczy jest więcej, no ale mniejsza o to, artykuł to zero szacunku do redakcji i publikacji przeszłego CDA, niewiele zrozumienia i wiedzy, taki typowy mainstream i o.
Jazzwhisky, 13:24 26.10.2016

No tak... Przeciętny zjadacz chleba u nas, gdy słyszy o RPG Makerze, ma na myśli zazwyczaj dzieła TiTka, reszta się nie liczy. A teraz jeszcze dowalili do publicznej świadomości Miasteczko Nowoczesne. Super renoma, nie powiem...
Preki, 12:37 26.10.2016

https://i.imgsafe.org/06a5c8ad7f.jpg
Macie.
Mnie to trochę zapienia takie podejście od lat do tematu RM.
Chyba napiszę o tym artykuł:D
ravenone, 10:34 26.10.2016

Miałem napisać do Actiona grubszy tekst o makerze, ale temat zdechł :/
Noruj, 10:23 26.10.2016

W CD Action od ponad dekady siedzą ludzie, którzy zerkają czasem w stronę RM.
Patrz - gry na CD, konkursy, artykuły... Jak widać ten temat ewoluuje razem z resztą gazety. ;)
Jazzwhisky, 23:30 25.10.2016

Przeczytałem XD: "To jest news o taksówce, a wy o przeglądarce spamujecie:D" XD

Zarzuć chociaż zdjęciem z fragmentem tego artykułu, ciekawi mnie jak o tym wspomnieli XD.
Dragon Kamillo, 23:11 25.10.2016

To jest news o tekstówce, a wy o przeglądarce spamujecie:D
Z innej beczki - umarłem - w CD Action 10/2016 jest wzmianka o Miasteczku Nowoczesnym.
ravenone, 23:00 25.10.2016

Ale firefox rozmazuje obrazki itp.
Ja podobnie jak preki, jestem za bardzo przyzwyczajony. Jak kiedyś się przeniosę to najpewniej będzie to opera. Wkurza mnie w tych wszystkich przeglądarkach że wywalają otwarte karty na pasek na samej górze - niby to oszczędność miejsca, ale ja tam lubię tradycyjnie mieć ten pasek tylko z tytułem itp.

Obrazki zawsze kopiuje do painta i tam se powiększam, albo używam systemowej lupy.
Dragon Kamillo, 17:53 25.10.2016

GB, zgadzam się, pamiętam to jako ból numer 1 po przesiadce ze starej Opery na nową, chociaż paradoksalnie to właśnie właśnie jest "filtr", reszta przeglądarek rozmazuje, bo to mniej zasobożerne. Ale żeby było zabawniej, to można dziś już ustawić w css, np. obrazki na Pixeljoincie wszędzie powiększają się tak samo ładnie. :D
Jazzwhisky, 17:26 25.10.2016

Ja po prostu zbyt bardzo zabrnąłem w Firefoxa, i tyle. Nie chce mi się znowu zakładek i innych bzdetów przenosić, to trochę jak ustawianie systemu od zera. Edge odpada, bo u mnie wciąż Windows XP :D A tak poza tym nie ma alternatywy, wszystkie inne przeglądarki to to samo.
Preki, 14:39 25.10.2016

Dla mnie Firefox jest wciąż niezastąpiony bo jako jedyna sensowna przeglądarka pozwala na powiększanie obrazków bez żadnego głupiego filtra, co przy częstym odwiedzaniu stron z pixelartem jest niezastąpione.
GameBoy, 10:47 25.10.2016

Nie no, wybaczcie, ale dziś można to już powiedzieć na spokojnie, Firefox to ociężała i spóźniona melodia przeszłości, tak jak IE, w wielu testach nawet Edge wypada lepiej. A na silniku Blink/Chromium bazuje dziś całkiem sporo przeglądarek (Opera, Iron, Vivaldi...) niekoniecznie tylko Chrome.
Kod strony jest ofkoz przestarzały, ale na pierwszy (i drugi) rzut oka w tym wypadku to zupełnie nie to, może w weekend spojrzę na to mocniej i wreszcie, wreszcie (!) wrzucę też jakąś aktualizację bazy gier.
Jazzwhisky, 21:54 24.10.2016

Niech żyje pirat i nowy news! RUMU! RUMU mu nalać!
Diablo, 21:15 24.10.2016

Jakie "nadal"? Przecież nie ma nic lepszego. A wy niby czego używacie, może przetestuję i się przeniosę. Od razu jednak zaznaczam że jakiekolwiek google chrome odpada...
Dragon Kamillo, 21:12 24.10.2016

Bo nadal używasz Firefoksa? :)
Poprawię to przy okazji, bo nowy IE też ma z tym kłopot.
Jazzwhisky, 19:25 24.10.2016

Dlaczego obrazki na stronie głównej dalej są rozsypane?
Preki, 18:23 24.10.2016

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Asgun
3. Komnata
4. Qmai World 1
5. Kruk
6. Wzór
7. Manga Carta
8. GRA2
9. Tale of Exile: Akt I
10. Septerra Core: Dream About The Past
» RPG MAKER MV możliwości programu
» Kingdom (RPG Maker VX Ace)
» [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)
» [Vxa]Noire
» -POWITANIA (i pozegnania)-
» Ołówek, gumka, kartka. Czyli zajawka na rysowanie :)
» [TUTORIAL] RPGMAKER MV - Przenoszenie na Androida za pomocą INTEL XDK
» Problem z RM MV
» --Junak--[RMMV]
» [XP] Ilość przedmiotów, widoczna na mapie i statystyki
Drizzt Do'Urden by Twardy
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2003
ocena
6.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.