[ spis treści | kontakt ]


[screeny]

Romancing Walker

Bardzo fajna (a miejscami nawet śmieszna) gierka z wieloma zakończeniami i... ech ładnymi dziewczynami ;).

O co chodzi w tym zamieszaniu?

Tak więc jest sobie potwór , a y mamy go zabić (banalne). Nasz bohater sobie sam nie da rady , dlatego musi prosić o pomoc koleżanki (numerek z bezradnością ;). Jak sama nazwa gry wskazuje nasz bohater musi znaleźć sobie przy okazji dziewczynę :D , lecz żeby zdobyć tą dziewczyne musi najpierw sie z nią bliżej zapoznać (to działa na zasadzie kup jej coś , a twoja atrakcyjność wzrośnie :P). Wędrując po świecie będziesz miał dużo sytuacji , w których dobre zagranie zwiększy twoją atrakcyjność w oczach dziewczyn. Nasz wojownik podczas podróży zwiedzi wiele wiosek , które trzeba będzie uratować.A kim jest bohater? Naszym bohaterem jest pewien "młody" chłopak , uczeń szkoły walki , który szuka sobie dziewczyny (ma dość mały wybór bo w jego wiosce są tylko 3 dziewczyny). Jedno co mnie zdziwiło to siła tych dziewczyn (dokońca niewiem co autor gry miał namyśli). Nawet po godzinnych ostrych ćwiczeniach mój bohater był słabszy od każdej z tych dziewczyn -_-'.Dziewczyny z początku nie będą za tobą przepadały ale to się zmieni , jak będziesz się starał.

Grafika


Emmm... Musze przyznać , że jak zobaczyłem intro i przedstawienie autorówto wziąłem i odrazu zrestartowałem gierkę aby ponownie ujrzeć to czegojeszcze nigdy nie widziałem w polskich tytułach(byłem totalnie zszokowanypomysłowością autora). Ale przejdźmy do konkretów... Menu główne nie jestzbyt dopracowane , można nawet powiedzieć , że jest to rodzaj wycinanki(szczerze mówiąc to moja siostra potrafi lepsze ;). Intro jest bardzo fajne , co świadczy o doświadczeniu i pomysłowości autora. Składa się z wielu animacji i innych efektów , co daje efekt bajkowy. Charsety są ładne , a chipsety poprostu rewelacyjne (dają gierce wiejsko-średniowieczny klimacik). Od czasu do czasu możnazobaczyć kilka obrazków , co też można pochwalić bo obrazki nadają gierce mangowy klimat. Cms-a w gierce nie znajdziemy , a troche szkoda bo to by podkreśliło jej poziom. Autor wolał zostawić podstawowe menu z Rpgmakera 2000. Dużym plusem jest jeszcze mimika twarzy postaci (szkoda , że tylko głównych bohaterów). Autor nie przemęczał się zbytnio z facesetami bo owe są tylko do postaci pierwszo-planowych.

Muza & dźwięk...


Muza raczej w tej grze nie zwala z nóg , ale jest dobrze dopasowana do tego co się w gierce aktualnie dzieje i gdzie się znajdujemy. Można powiedzieć, że jest na dobrym poziomie i nie mam jej nic do zarzucenia. Podobnie jest z dźwiękami dlatego to wszystko co można na ten temat powiedzieć.
Grywalność


Jest dość spora jeśli ktoś lubi tego rodzaju gry , albo lubi romansidła ;).Ale tak na poważnie to tu jest problem. Co prawda autor wzbogacił gierke o kilka mini-gierek , ale jest tu sporo bardzo prostych i szybko nudzących się walk. Nie ma też żadnego poziomu trudności , ale tą wade wynagradza kilka sposobów na przejście gry. A jeśli jest kilka sposobów na przejście gry to jest także dużo plansz , które będziemy odkrywać po wielokrotnym już przejściu gierki. Szkoda tylko , że autor nie pomyślał o urozmaiceniu walk poprzez nowy system walki , co jest niestety dużym minusem. Dużym plusem jest 25 do 30 godzin grania i 6 zakończeń.

Podsumowanie


Każdy znajdzie w tej gierce coś dla siebie. Początkujący makerowcy nauczą się wielu rzeczy , co nie znaczy , że ci zaawansowani też nic się nie nauczą. Gierka jest warta zachodu.

Oceny


grafika 10/10
dzwiek 10/10
grywalnosc 10/10
ogólnie 9/10

[luk]


Wstecz :: Index :: Dalej