[ spis treści | kontakt ]
Makerowa sława

Jeżeli kiedyś dostaniesz się na stronę o tematyce makerowskiej, i będziesz awansował, to prawdopodobnie czeka cię jeden z czterech rodzajów sławy.
Pierwsza - stronowy, taka sława jest przywilejem wszystkich którzy robią stronę ale na makerze znają się słabo albo wcale lub po prostu bardziej wolą zajmować się stroną. Ich sukces polega na zamieszczaniu plików od jego podwładnych, zatrudnianie/zwalnianie kolejnych osób. Prowadzą forum, dają chata itd, itp. Ta sława jest chyba najlepsza ze wszystkich, bo każdy kto wejdzie na stronę od razu wie komu ją zawdzięcza. Jeżeli twoja stronka jest większa prawie każdy ze sceny będzie cię znał.
Druga możliwość - sława od gier - ten rodzaj sławy przysługuje ludziom którzy zrobili naprawdę niezwykłą gre, przez którą każdy cię rozpoznaje. Jednak prawdopodobieństwo zagrania jest mniejsze niż prawdopodobieństwo wejścia na twoją stronę. Co więc z tym idzie, rozpoznaje cię mniej osób.
Trzecia możliwość - Pisarz - gość, który ani żadnej gry nie zrobił, ani też strony zrobił, lub pomógł zrobić. Pisze teksty porady, questy, scenariusze, recenzje, robi skrypty, i wszystko inne. Oczywiście nie tylko oni piszą, ale oni robią to najczęściej i najszybciej. Jednak nasze polskie społeczeństwo które czyta pół książki rocznie nie zdaje sobie sprawy że pisarze też zasługują na ociupinkę splendoru, a ci wolą grać niż czytać, taka jest prawda. Nikt chyba nie czytał wszystkiego co jest napisane na wszystkich stronach o makerze w Polsce ,a tym bardziej nie będzie rozpoznawał stylu piszącego. Każdy kto pisze tylko i wyłącznie teksty, nie ma większych szans na rozpoznanie na scenie, takich osób jest dużo i nikt by chyba ich wszystkich nie zapamiętał. Czwarta możliwość- Przechodzień-Gość który dał jedną mała rzecz a potem odszedł w niepamięć zasługuje na ten rodzaj sławy, raczej nikt nie zapamięta go jako kogoś specjalnego, po prostu dostaje się na stronę a potem z niej odchodzi.
Oczywiście, nikt nie jest całkowicie stworzony tylko według tego wzoru, są różne mieszanki sławy, oczywiście każdy jest inny i raczej mało osób zgodzi się że należą równo do jeden lub dwóch z tych grup. Ale zauważyłem że właśnie tak na polskiej scenie można skutecznie, oceniać ludzi po sławie. Na polskiej scenie każdy może być sławny za coś, i te coś jest wymienione na górze.

[wgg]
Wstecz :: Index :: Dalej