W tym dziale będziemy umieszczać krótkie opisiki gier, które już dawno wyszły na rynek. Zaczniemy od sławetnej serii Geomon.

 


Tytuł : Ganbarie Geomon
Producent : Konami 
Rok wydania : 1991
Gatunek : Rpg-zręcznościowa

     Pierwsza cześć przygód 2 przyjaciół : Geomona i Subaru jest jedną z najlepszych gier na snes'a w jaką grałem.
     Ganbarie Geomon jest grą Rpg z bardzo licznymi elementami platformówki . Każdy z etapów zaczynamy w mieście/wiosce w której walczymy z przeciwnikami i uzupełniamy ekwipunek , często też natrafiamy na etapy czysto platformowe jak np. w Mega Manie (Rock Men jap.). Gra jest bardzo długa i maksymalnie trudna. Grafika jest bardzo przyjemna dla oka, postacie są średniej wielkości, całkiem dobrze animowane. Levele są dobrze zaprojektowanie i czasem zmuszają nas do myślenia. Muzyka w grze jest miła dla ucha ale niektóre kawałki potrafią drażnić. Bardzo dobra gra która potrafi wciągnąć na długie godziny.

Nazwa : Ganbarie Geomon 2
Producent : Konami
Rok : 1993
Gatunek : Zręcznościowa

Druga cześć Geomona sporo różni się od swojej poprzedniczki. Gra jest bardzo szybką zręcznościówką. Postacie są bardzo duże i wyraźne. Muzyka jest rewelacyjna na każdym poziomie. Tym razem do naszej dyspozycji oddano 3 postacie: Geomona, Subaru i Sasuke (niskiego ninje ze śmieszną fryzurą), każda z nich się różni nie tylko wyglądem - np.sasuke jest bardzo szybki i może rzucać bombami. Leveli jest dużo i są bardzo zróżnicowane. W jednych chodzimy jak w zwykłej platformówce w innych natomiast sterujemy wielkim dziadkiem do orzechów i rozdeptujemy przeciwników. To jest moja ulubiona gra na Snes'a, polecam ją każdemu.

Picu