Kojarzycie tę stronę? Tak. Obecnie jest w przebudowie, ale za czasów świetności zaglądałem tam codziennie. Bardzo dużo RTP, wspaniały katalog gier - to było to czego szukałem. Dodatkowo działy z emulatorami i nasza ukochaną mangą. Ehhh. Teraz musimy czekać, że władze strony zdecydują znów udostępnić ją szerszej widowni. Jednak, nie miałem pisać o stronie tylko o grze pod tym samym tytułem. Na grę natrafiłem przypadkiem na jakiejś innej stronie poświęconej tematyce rm.
     Fabuły tutaj nie ma żadnej. Jak wskazuje nazwa gry - jest to arena, czyli taki MMORPG w formie offline. Na początku do wyboru mamy 3 tryby:
- wspinaczka po wieży ( walczymy z coraz silniejszymi przeciwnikami )
- Arena Quickie - czyli losowo wygenerowany team i przeciwnicy.
- FreeStyle Tournament ( turniej )
Jeżeli chodzi o tą trzecią opcję najpierw wybieramy 4 postacie do drużyny. Po zalogowaniu możemy zobaczyć następnych przeciwników, nauczyć postacie dowolnych skilli. Możemy pozmieniać trochę opcji i zaczynamy turniej!!!
     Grafika nie jest wystrzałowa. Charsety głównych bohaterów są podstawowe, za to twarze - genialne!!! W opcji Wspinania znajduje się dużo ludków zrobionych w programie Chara.ex. Chipsety nie są podstawowe - duży plus. Animacje w walce są z RPG Makera 2003. Wszystkie grafiki są ze sobą "kompatybilne", więc nic nie razi w oczy.
     Bardzo ciekawe jest oskryptowanie. Gra robiona jest w RPG Makerze 2000. Autorzy zrobili całkiem nowy system walki - baardzo ładny i jakże ciekawy. Użyli w nim, jak już wspomniałem, grafik z rm2k3. Podczas rozpoczęcia gry można wybierać poziom trudności. W zależności od opcji dostępne są różne techniki i lokacje. Ogółem - skrypt gry jest bardzo dobry.
     Muzyka, eh, muzyka. Bardzo fajna. Już przy ekranie tytułowym można usłyszeć ciekawy kawałek. Później jest jeszcze lepiej
     Co do grywalności nie będę się rozpisywał. Gra wystarcza na jakieś 3 h - tyle wystarczy na nacieszenie oczu grafiką, a uszu muzyką. Mimo wszystko, polecam ściągnąć!!

Michu