Ostatnio panuje moda na anime Hellsing. Kilka dni temu zakończył się premierowy pokaz tejże serii na kanale Hyper. W sklepach zakupić można czwarty tom mangi o wspomnianym tytule. Jak widać, opowieści o wampirach są hitem sezonu.
     Hellsinga spośród całej rzeszy innych anime wyróżniają nader ciekawe postacie. Victoria Seras - słodziutka policjantka, która została przemieniona w wampira na własne życzenie. Po ekranie biega z bronią przypominającą stalinowską rozrusznicę 44 mm. Walter - lokaj rodziny Hellsingów, znany również jako Anioł Śmierci. Walczy nitkami ze stopu srebra i uranu, a w wolnych chwilach konstruuje bronie. Są jeszcze Incognito - największy wróg Alucarda, Integral Hellsing - spadkobierczyni tytułowego rodu i ulubieniec publiczności - Alucard.
     Pewnie zastanawialiście się kim jest. Z pewnością wampirem, "Wampirem Kategorii A" jak o sobie mówi. Posiada niewyobrażalną moc pozwalającą zmieniać się w nietoperze, psa czy mgłę z czerwonymi oczami. Po jego zachowaniu stwierdzamy, że nie darzy zbytnim szacunkiem innych przedstawicieli swojej rasy. Ubiera się nade Elegancko. Czarny garnitur i biała koszula, czerwona chusta. Na to czerwony płaszcz i ogromny kapelusz. Często zakłada pomarańczowe okulary. Jest wysoki, szczupły, ma czarne włosy ( chociaż kiedyś miał inne :)) Na początku używał pistoletu Casull ARM 454, który wymienił na Jakala 13 mm.
     Tyle dowiadujemy się z serii anime. Wciąż jednak nie doszliśmy do tego, kim jest i dlaczego posiada taką moc? Zacznijmy więc od początku.
( Jeżeli nie oglądałeś anime/ nie czytałeś mangi to odpuść sobie dalszą część tekstu )
     Dawno dawno temu żył Vlad Tepes. - mołdawski książę znany z wyjątkowego okrucieństwa. Ponabijał 70000 ludzi na pal. Ponadto wymyślał różne dziwaczne kary jak przybicie do ciała nakryć głowy. Przegnał Turków, za co Rumuni oddają mu cześć :\. Godnym odnotowania faktem jest to, że widzieliście go ostatnio na ekranach kin w filmie Van Hellsing. Tiaaa. Toż Vlad to oczywiście Dracula! Dochodzimy więc do fajnala. Kim jest Alucard? Przeczytajcie jego imię od końca :). Tak więc są dwie teorie powstania Alucarda.

1. Dracula został ujarzmiony przez przodków Integral Hellsing. Zachciało mu się więc zmieniać imię xd.
2. Alucard jest synem Draculi i śmiertelniczki, dzięki czemu zyskał tak niewyobrażalną moc.
     Która wersja jest prawdziwa? Zgadujcie! Chciałbym jeszcze dodać, że na na ostatnim screenie pojawia się twarz wspomnianego Władzia.
 
Notabene:

Tekst pisany na podstawie anime. Z mangą nie miałem przyjemności się zapoznać.

Michu