Witam. Niedawno natrafiłem w internecie na trop bardzo ciekawej gry. Mianowicie Chrono Trigger : Resurrection. Nie bacząc na przeciwności losu postanowiłem bliżej przyjrzeć się całej sprawie. Po długich i żmudnych poszukiwaniach natrafiłem na malutkie forum. Tam w dziale manga był temat CT:Ressurection. Ołkej (pomyślałem) wreszcie coś!! No i odpaliłem stronę.
     Prace nad tą grą rozpoczęły się w kwietniu 2003 roku. Twórca przyznaje, że początkowo gra miała być wersją Chrono Trigger'a na Nintendo 64.
     Wszystkie skrypty umieszczone w grze zostały napisane specjalnie na jej potrzeby - żadnego ściągania - wszystko oryginalne. Gra ma wyjść na 3 platformy : GameCube, X-Box oraz PC. Aktualnie całość gry jest programowana przez Nathana (wspomnianego Twórcę gry).
     Jak widać na screenach, grafika jest w pełni trójwymiarowa. Autorzy zapewniają, że dzięki użyciu najnowszych technologii sceny oraz animacja bohatera będą wykonane perfekcyjnie. Mówią również, iż pragną zachować oryginalny styl Akiry Totiyamy. Czy im to wychodzi? Sami oceńcie.
     Muzyka, ehh muzyka. Cały podkład dźwiękowy został od nowa nagrany na wyższej jakości instrumentach. Naczelny muzyk mówi, że spędził setki godzin starając się w pełni oddać "duszę" utworów ze Snes'a.
     Na tym chyba skończę tę bardzo króciutką zapowiedź. Wiem, że nie jest to szczyt moich możliwości, ale no cóż. Czekajmy cierpliwie. Prawdopodobnie Św. Mikołaj przyniesie nam pod choinkę demo tej zacnej gierki.

Michu