Kolejne wyścigi, tym razem od firmy TopGam, tym razem firmowane nazwiskiem innego rajdowca - Carlos'a Sainz'a (który notabene, postanowił skończyć karierę rajdową). 
     Gra, jak to wszystkie rajdówki, polega na tym, aby jak najszybciej dotrzeć do mety. W tym przypadku mamy nawet limit - 70 sekund. Jeżeli go przekroczymy od razu jesteśmy dyskwalifikowani i odpadamy z zawodów. Nie ma zatem mowy o uderzaniu w bandy - bo jeszcze w pierwszej planszy jednokrotne uderzenie nie skreśla naszego dalszego udziału, to już w następnej planszy trzeba się ostro pilnować. Przejście do następnej planszy jest łatwe - wystarczy zmieścić się w limicie 70 sekund, nie ważne jest, na którym miejscu znajdziemy się po zakończeniu rajdu. Ale łatwe jest w zasadzie tylko w praktyce. Za pierwszym razem wątpię abyście doszli do trzeciej planszy. Musimy się po prostu wyuczyć choć trochę plansz na pamięć, bo chociaż w jeździe pomaga nam pilot, to i tak jego wskazówki nie będą nic dawać za pierwszym razem. Same plansze są dość długie, a co do ilości - jest ich 5. Jeździmy po asfalcie, po szosie, po lodzie, a także po śniegu. Pełna rozciągłość patrząc na rodzaj nawierzchni (w jeździe i tak zbytnio nie odczuwamy tej różnicy). Samochód, niestety, jest tylko jeden i bez możliwości ulepszania go. Wielka szkoda, autorzy mogliby dołożyć jeszcze chociaż jeden wóz, a na pewno żywotność gry zostałaby zwiększona.
     Grafika prezentuje się bardzo ładnie. Wygląd torów jest estetyczny, zawsze widzimy, gdzie zaczyna i kończy się nawierzchnia, a gdzie już pobocze. Na poboczu znajdują się również odpowiednie co do planszy rzeczy. I tak np. w pierwszej planszy widzimy na poboczu drzewka, kontury domów i murki. Nie ma tylko publiczności.
     Dźwięk jest obecny. Kiedy pokazywane jest logo jest odgrywana dosyć ładna melodia i później, kiedy startujemy, odliczanie jest pokazane za pomocą pisków. Dosyć tego mało, ale jak na grę na komórkę wystarczająco - i tak większość gra z wyłączonym dźwiękiem.
     Carlos Sainz Rally to całkiem porządny tytuł, jeden z najlepszych wyścigówek na nokie z serii 30. Polecam.

Arnvind