Seria Colin McRea Rally zadebiutowała niedawno także na ekranach telefonów komórkowych tytułem "Colin McRea Rally '04". Tytułem całkiem udanym, jak na pierwszą grę.
     Gra polega na jak najszybszym dojechaniu do mety - tutaj nie zmieniło się nic w stosunku do pecetowej czy konsolowej wersji. W spełnieniu tego celu będą pomagały nam trzy samochody - MG ZR, Citroën Xsara i Audi Quattro. Początkowo odblokowany jest tylko pierwszy wóz - MG ZR. Aby odblokować pozostałe dwa, musimy przejechać wszystkie 4 plansze danym samochodem. W międzyczasie możemy ustawiać sobie ustawienia wozu za pomocą trzech wskaźników tj. przyspieszenie, maksymalna szybkość i handling (nie wiem jak to przetłumaczyć). Odpowiednie ustawienie daje bardzo dużo, sam swego czasu nie wiedziałem, jak korzystać z tych cech, miałem wtedy wielkie problemy z przejechaniem bodajże 3. planszy. Kiedy już odkryłem możliwość modyfikacji ustawień samochodu trzecią planszę przejechałem bez najmniejszego problemu. Trzeba powiedzieć, że aby przejść od następnej planszy musisz ukończyć wyścig na pierwszej pozycji. Jeżeli przegrasz nawet sekundę - no cóż, musisz jechać jeszcze raz. Same plansze są bardzo ładnie narysowane, od razu widać, co gdzie jest i czym w ogóle jest. Trochę tylko szkoda, że nie dodano pilota, który mówił by nam o zakrętach, przez które będziemy za chwile przejeżdżać. Czyni to grę o wiele trudniejszą, ale tylko kiedy jedziemy pierwszy raz po danej planszy - później układ znamy na pamięć i pilot w tym wypadku zupełnie nie byłby potrzebny.
     Grafika prezentuje się bardzo ładnie. Każdy model auta wygląda inaczej, jest odpowiednio pomalowany. Auta różnią się też trochę wielkością, co jest stosunkowo dziwne, szczególnie kiedy porównujemy MG ZR z Audi Quattro. Przedstawienie plansz również nie szwankuje. Po bokach mamy piękne płotki, kamienie albo drzewa, a środkiem biegnie szosa, na której gdzieniegdzie pozostaje jeszcze woda w postaci kałuż. 
     Mam pewne zastrzeżenia co do obsługi menu. Na mojej Nokii 3510i menu działa skokowo, odczuwa się to szczególnie przy zmianie języka (języków jest kilka, naturalnie nie ma wśród nich polskiego). Tracimy wiele czasu, uważnie naciskając klawisze, aby trafić w odpowiednią pozycję. W samej rozgrywce to nie przeszkadza wcale, bo sama gra przebiega bez żadnych zakłóceń.
     Colin McRea Rally '04 to jak dotąd najlepsza wyścigowa gra, w którą przyszło mi grać na moim telefonie. Duża ilość pojazdów, rozbudowane trasy, grafika - to jest to. Szkoda tylko, że oszczędzono na dźwięku...

Arnvind