Nasz mała scena cała : Ankieta - Twierdza

Jo jo jo! W tym numerze w ramach cyklu nasz mała scena cała, zamiast kolejnej postaci w galerii postanowiliśmy zaprezentować Wam ankietę. Naczelny ( znaczy się ja =p ) przepytał osoby ze swego gg ( i kilka spoza ). Pytanie było następujące:

"Co myślisz o twierdzy i co należałoby w niej zmienić?"

Oto odpowiedzi:
 
Nic nie myślę, bo nie byłem na niej dawno temu, należałoby w niej zmienić ... Może trochę bardziej przystępny dla oglądacza system, żeby się czuł jak w domku.

ADex  

-------------------------------------------------------

Klimat - jest swojski. Atmosfera bardzo przyjazna. Tematyka wiadomo. Każdemu daje szansę na zaistnienie w gronie . Duże zasoby, ale mogło by być trochę bardziej dynamicznie. Ostatnio było ok ale czasem są tygodniowe zastoje i jakoś tak pustką świeci.

Burgund  

-------------------------------------------------------

Myślę, że Twierdza to strona mająca już za sobą swoje chwile blasków i cieni... Wydaje mi się, że era cieni nadal tu dominuje... Nie było mnie tu w czasie świetności Twierdzy, zjawiłem się dopiero gdy zaczęły się te kłopoty z redaktorami, aktywnością itp itd... (tak jak we wszystkich miejscach w których zawitam ale to mało istotne). Ale mimo wszystko, nikt - tak mi się wydaje - nie poddaje się, a już napewno cześć ze 'starej elity', i dokładamy starań, aby strona ... nadal istniała, a nawet wróciła do dawnej świetności. Jedyne co bym zmienił w Twierdzy, to duchy redaktorów - wepchnąłbym im choć na siłę chęć do robienia resów, żeby codziennie był news z jakimiś plikami od redaktorów =p

Cooler  

-------------------------------------------------------

Ostatnio poziom Twierdzy BARDZO się obniżył, po części to wina nowego Teamu, kiedyś żeby dostać się do niego trzeba było "coś" sobą reprezentować a teraz... ehm... każdy nobek jak chce to zostaje webmasterem, zgroza, jaki ma to skutek na stronę chyba wyjaśniać nie musze. Co należy zmienić ? Przede wszystkim Team a reszta przyjdzie z czasem.

Drizzt  

-------------------------------------------------------

A wiec Twierdza jak wiemy jest jedna z największych stronek o rm (i jedyna XD) na polskiej scenie (shitu nie sceny, ale to już inna historia), tylko ze od dłuższego czasu dzieje się tam totalna hujnia, newsów brak, redakcja pozostawia wiele do życzenia, lolowskia księga gości etc., można by tak wymieniać bez końca. Kiedyś ... ech kiedyś ... to tej strony nic nie mogło przebić, zajebista redakcja, co rusz newsy, obszerny download etc. Jedynie Gildia RM była na tak wysokim poziomie jakim była Twierdza wtedy. Jeśli Misiek, jedyny prawdziwy i prawowity mistrz tej stronki nie zrobi czegoś (np. wypierdolenie polowy redakcji or sth) no to wtedy Twierdza, jedyna strona w Polsce będzie miała pecha tak ogólnie.

Gandisama  

-------------------------------------------------------

Twierdza to playground dzieciaczków, co należałoby by zmienić...... hmm wywalić ich wszystkich, czyli zamknąć twierdze, lol ?

Krulik  

-------------------------------------------------------

Uważam, że Twierdza ma ciągle bardzo pomocne zasoby i tak dalej, ale niestety od dłuższego czasu są duże problemy z redaktorami - ci dojrzalsi/bardziej doświadczeni/po prostu lepsi poodchodzili raczej bezpowrotnie i zostali głównie lekko ,,niedoszlifowani". Mam nadzieję, że jeszcze się wyrobią, ale cóż... W ogniu ciągłej krytyki/bez pomocy ,,weteranów" szybko to nie nastąpi. Uważam jednak, że Twierdza naszej scenie jest potrzebna - jako jakiś element spajający community.

Misiek  

-------------------------------------------------------

Jak dotychczas, Twierdza RPGmaker-a jest najczęściej aktualizowaną i największą stroną dotyczącą RPGmaker-a i rzeczy jego dotyczących. Jednak doskonała nie jest, gdyż nie wszyscy redaktorowie cokolwiek robią, a co za tym idzie, Twierdza nie jest taka jaka powinna być. Są liczne kłótnie, oraz ogólny poziom materiałów nie jest genialny...

Raziel  

-------------------------------------------------------

Zmienić należałoby kolorystykę strony, gdyż sprawia ona wrażenie wyblakłej i martwej oraz należałoby zatrudnić porządną redakcję, a wyrzucić całe to "ziomalstwo". A o stronie myślę to, że to cień dawnej potęgi i tęsknię za starym składem.

Stanior  

-------------------------------------------------------

 

Mimo że ja osobiście nic do Reptile'a nie mam gdyż swego czasu był moim najlepszym scenowym kumplem, zdaje mi się, że straciliśmy przez niego wielu redakcyjnych kolegów, ( przynajmniej ludzie tak mówią ), oraz nie jest on akceptowany przez polską scene... Wynika z tego, że jego odejście wiele by dało i pomogło by wprowadzić lepsza, przyjacielską atomosfere niegdyś panującą oraz trochę nowych ciekawszych pomysłów powstających w głowach scenowców, sam mam nawet kilka. Co do akceptacji przez scenę a głownie forumowiczów, w tym miejscu należałoby się zastanowić czyja jest twierdza, ogólnie "prawnie" ( ze tak badziewnie to nazwę ) jest ona własnością mistrzów, a kiedy Misiek jest zajęty, no i nie ukrywając prowadzi twierdze niemalże z przyzwyczajenia i nawyku, jest ona pod władaniem Repitle'a. Ale moim zdaniem twierdza jest własnością ogólnie narodową, na której wielkość ( ostatnio będącą w tendencji spadkowej) zapracowało szereg ludzi i wątpię by byli oni zadowoleni z panujących tam teraz zwyczajów. Ogólnie rzecz biorąc na twierdzy powstał reżim rządzący, pod postacią Reptile'a który ogranicza polskich odbiorców, od tego co jest na prawe. Po jego obaleniu i powolnym wprowadzeniu misji pokojowej która zjednałaby forum, scenę i twierdzę myślę że udałoby się zwrócić nam wszystkim miłą, ziomalską atmosferę i wielkość Twierdzy.

Braian

-------------------------------------------------------

Twierdzę należy darzyć mimo wszystko szacunkiem, korzenie jej i wręcz tradycja sprawiają, że jest prestiżową strona, ostatnio jednak czyli od odejścia tej wspanialej ekipy i kiedy to psychiczna jaszczurka o nicku Reptile dorwała się do władzy wszystko zaczęło się walić - Reptile wraz ze swoja nowa ideologia zaprowadził nowy porządek, najpierw knuł same intrygi będąc na twierdzy w paru osobach (Jargo, qulee, no i reptile), knuł potem przez cały czas czego ja byłem świadkiem (kiedyś nawet bardzo dobrze się z nim znalem)... ostatnio Misiek (od niedawna mój "prawie sąsiad") przestał się w ogóle interesować twierdzą, wtedy to właśnie reptile całkowicie ją rozpierdolił, zaprowadził dyktaturę, usunął z redakcji osoby mogące stawiać jakikolwiek opór i zaczął przyjmować do redakcji n00bow, debili i kretynów - gdyż, wg jego ideologii, ci są za głupi by cokolwiek skapować i będą posłuszni jak ślepe bydło... Produkują zatem od już dłuższego czasy taki shit że większość z redaktorów "porządniejszych" przestala bądź jawnie odeszła z szeregów twierdzy... aktualnie twierdza jest half-life XD (w okresie połowicznego rozpadu) i długo już nie pociągnie... sam reptile gdzieś się ulotnił (jeśli ofkoz hipoteza reptile = raziel jest nieprawdziwa) i na twierdzy żądzą nuby które robią znów shit... ostateczny mój wniosek: twierdzy nie da się uratować - reptile za bardzo nad nią zawładnął można ja co najwyżej zniszczyć i postawić od nowa.

Dragomir

-------------------------------------------------------

Myślę, że Twierdza jest jedną z najlepszych stron www która promuje program do tworzenia gier RPG o nazwie RPGMaker. Twierdza jest naprawdę wspaniałą stroną która pomoże nie jednemu fanu. Zarówno jak i początkującym jak i zaawansowanym. Na Twierdzy występuje "dobra" redakcja do których nie mam żadnych zarzutów lecz jest ostatnio trochę rozleniwiona. Moim zdaniem Mistrzowie czyli głowni autorzy strony powinni zmienić redakcje na bardziej dojrzałą. Czyli na bardziej dorosłą i bardziej zaawansowaną.

Hara

-------------------------------------------------------

Twierdza jest stroną bardzo ładną graficznie, (jest błąd w menu - na dole jest przesunięty o 1px obrazek) z niezłą porcją materiału. Jednak jakość transferu pozostawia wiele do życzenia. Księga gości jest niepotrzebna - zajmuje miejsce i nie wprowadza nic nowego. Przydałoby się więcej możliwości rozbudowy przez internautów np. dodawanie porad (oczywiście pod opieką moderatora). Nie działają dwa bannery. Troszeczkę nieskładnie - ale nie mam więcej zastrzeżeń. No może mało aktualizacji ale takie są polskie realia.

Darky

-------------------------------------------------------

Po primo download ma za mało programów, o które się upominają ludziska, po secundo zrobić spis osób, które pracują, a resztę odesłać, nie pracują niektóre osoby z wyższej sfery. Zmotywować redakcję.

Skull

------------------------------------------------------- 

Twierdza powinna zmienić rozleniwioną redakcje jak i mistrza.

Twardy

-------------------------------------------------------

 

 Tak więc co z tą Twierdzą? Najczęściej pojawiał się pomysł ze zmianą redakcji. Na dzień dzisiejszy Misiek w połowie ten pomysł zrealizował - wywalił z teamu prawie wszystkich, jednak nadal na stronę nie przybyły znane twarze. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać. Może nie wszystko stracone?

Michu


Copyright 2004/05 by Tokei. All rights reserved by Tokei.
Layout by dominiczeK(dK)