News

Remont
 

Na Twierdzy długo oczekiwane zmiany. Misiek po powrocie z zaświatów wziął się w końcu za stronę. Na początek wyczyścił Księgę Gości. Teraz panuje tam jakotaki porządek, a próby czatu, jak monologów hary są od razu nagradzane banem. Poza tym mistrz wykonał połowę planu odnoście redakcji - wywalił całe ziomalstwo pozostawiając tylko tych pracujących ( niektórzy mimo to twierdzą, że na stronie ostały się nuby ). Wystarczy więc czekać na wzrost poziomu i powrót jakiś znanych twarzy.
 
Wojna czy pokój?
 
Jak zapewne wiecie, mamy coraz szybciej rozwijające się forum. Wszystko spoko, ale wraz ze wzrostem userów i postów rośnie ilość spamu. Doszło do tego, że jeden ze starszaków - DE, zrezygnował z funkcji moderatora. Użytkownicy najwyraźniej nie przyjmują do siebie uwag, baaa, nawet kłucą się z modami/adminami. Teraz cała sytuacja jest jeszcze w miarę wczesnym stadium rozwoju. Jeżeli proces ten będzie postępował, możemy być świadkami istnej wojny między userami i modami.
 
Nowy maker XD ( znaczy sie XP )
 
News ten dość stary jest, no ale w końcu Tokei się ukazuje co dwa miesiące. Chyba nikogo nie ominęła wiadomość o wyjściu nowego Rpg Maker'a - XP. Ów program znacząco różni się od swoich poprzedników - więcej kolorów, dowolna wielkość charsetów, możnaby wymieniać jeszcze długo. XP został różnie przyjęty - starszaki go mówiąc ściślej olały, zostając przy, już chyba oldschoolowych, RM2K. Pojawiają się newbie, którzy poprzednich wersji w ogóle nie znały, swoją przygodę zaczynając z XP. Fakt ten dzieli scenę, ale chyba nie tak bardzo, jakby się wydawało.
 
Ahoj?
 
Ostatnio niejaki Atom będący pod wpływem wspomnianego RM XP postanowił założyć stronę. Zwie się Zatoka Rpg Maker'a. Mają się na niej znajdować zasoby wyłącznie dla nowej wersji naszego ulubionego programu. Ponadto jeden z naszych redaktorów ( pan a. ) postanowił wspomóc Atoma w pracy nad stroną. Z tego co wiem, Zatoka przenoszona jest na nowy serwer, a newsów brak =p.
 
Kolejna strona o XP
 
Troszkę wcześniej niż Zatoka powstała Rpg Makerz XP Site. Prowadzona przez Deathwing'a. Leży już na necie jakiś czas, a autor szczerze mówiąc nienajlepiej ją tworzy. Mało zasobów, słaba szata graficzna... Na stronie podobno znajduje się kilka gier, których jednak ściągnąć nie mogę :\. Życzymy powodzenia autorowi - może coś z tego wyjdzie.
 

michu


Copyright 2004/05 by Tokei. All rights reserved by Tokei.
Layout by dominiczeK(dK)