Konkurs Co to za gra?

Dorwałem ostatnio wspaniałą gierkę. Aż nie mogę uwierzyć, że ta produkcja dotarła do mnie dopiero teraz. Przedstawia ona wspaniałą epopeję bohaterów o japońskich imionach, których nie wymienię, z powodu mojej postępującej sklerozy. Cel gry nie jest znany od początku, dowiadujemy się o nim po jakimś czasie. Musimy zanieść list do pewnego cesarza, także pochodzącego z Japonii. To tyle co do fabuły, nie będę jej zdradzał, żeby nie popsuć wam zabawy.

Grafika jest cudowna. Widać, że dobierał ją jakiś esteta. I pomimo braku wykorzystania jakichkolwiek resów spoza RTP wygląda to świetnie. w życiu nie widziałem lepszej gierki, która na dodatek zajmowała by tak mało miejsca na dysku. Dizajn map jest genialny, przemyślany. Od razu widać co jest co. Nie tracimy tutaj czasu na zbędne myślenie, nad tym, czym jest właściwie to coś, na które teraz patrzymy.

Dźwięk to kolejna dziedzina, w której ta gra przewodzi. I chociaż nie uświadczymy tutaj żadnej muzyki, to i tak możemy być dumni - w końcu mamy dźwięki przy decyzjach, a także w trakcie walk.

Dialogi - widać, że zatrudniono do tego prawdziwego fachowca. Są dowcipne, dosadne, rzeczowe. Autor nie bał się używać słów uważanych powszechnie za wulgarne, jest to wielkim plusem. Dzięki temu czujemy, że gramy w prawdziwie polską grę. Wtrącenia o ulubionym trunku Polaków także nas w tym przeświadczeniu zostawiają.

Po takim opisie to już chyba każdy powinien wiedzieć o jaką grę chodzi. Jeżeli wiesz i jesteś pewien, że wiesz dobrze, wyślij odpowiedź na adres wladca.swiata@wp.pl.  Nie pożałujesz tego, półki uginają się już pod ciężarem nagród, zgromadzonych specjalnie do tego konkursu.

arnvind

 


Copyright 2004/05 by Tokei. All rights reserved by Tokei.
Layout by dominiczeK(dK)