Recenzja gry Road Pizza

 Chyba każdy z nas zna grę Frogger. Byliśmy w niej małą żabką i naszym zadaniem było przejść na drugą stronę ulicy. Mutacji tej gry stworzono setki, jeżeli nie tysiące. Kilka lat temu samego Froggera przeniesiono do trzeciego wymiaru. Gra, którą teraz będę opisywał jest kolejną już mutacją tego samego pomysłu. Tym razem przechodzimy przez ulicę w jakimś celu - mamy donieść pizzę do biura. I tak kilka razy na etap. Rajdzik w górę, w stronę biur z pizzą, później powrót na dół, po kolejną pizzę. Rozgrywka niby prosta, ale w wykonaniu naszego zadania przeszkadzają nam samochody, jakieś robactwo, no i chyba policjant albo inny człowiek, przypominający go. Ilość samochodów i ich prędkość wzrasta wraz z kolejnymi etapami. Spada równocześnie ilość czasu, jaką mamy do dyspozycji przy roznoszeniu pizzy. Zapomniałbym wspomnieć - samo przejście na drugą stronę ulicy nie jest automatycznie liczone jako doniesienie pizzy do odbiorcy. Musimy jeszcze wejść do otwartych drzwi. Drzwi często się zamieniają, tak, że kiedy już jesteśmy krok od wejścia, drzwi się zamykają i musimy donosić pizzę kilka pixeli w lewo, czy w prawo. Urozmaica to trochę rozrywkę, powoduje jednak też, że życia tracimy trochę szybciej.

Grafika nie jest zbyt dobra. Ale to już chyba tradycja w firmie ZeroIndex. Być może spotkał się ktoś z grą tej samej firmy - Zombie Mansion. Gra tak tragiczna, nie tylko pod względem grafiki, że aż nie warto o niej wspominać (główny bohater miał tam maksimum 10 pikseli wysokości, jeśli nawet nie 5). W tej produkcji (tj. Pizza Road) jest już o wiele lepiej, chociaż nasz bohater dalej jest wielkości główki od szpilki. Przynajmniej możemy rozpoznać, że donosi pizzę - widać kilka białych pikseli, symbolizujących zapewne pudełko. Animacji jako takowej to dużo tutaj nie doświadczymy - oprócz naszego bohatera poruszają się jeszcze tylko pewien robak, no i ten kolo, koczujący na nas przy drzwiach. Auta nie mają żadnej animacji - przesuwają się po prostu po asfalcie.

Pomimo takiej ilości wad, które opisałem, raczej polecam wam tą grę. Zajmuje mało, bo ledwie 22 kb, a jednak pozwala na chwilę relaksu. Z legalnym jej ściągnięciem będziecie mieli zapewne problem, ale są też inne drogi dostępu =p.

(Screeny pochodzą z Pizza Road 2, polegającej na tym samym, ale posiadającej lepszą grafikę. Nie mogłem znaleźć screenów do opisywanej wersji gry, ale te, które są, są stosunkowo podobne do oryginału)

arnvind

 


Copyright 2004/05 by Tokei. All rights reserved by Tokei.
Layout by dominiczeK(dK)