Gry  -» Scena  -» Inne
 
 

 

Tsukuru Archive Sprite Contest

     Wszystko zaczęło się od Custom Charset Contest zorganizowanego przez DE na przełomie 2004 i 2005 roku. Konkurs z założenia miał mieć formę czysto rozrywkową i tak też do końca pozostało. Dzięki temu, że odbył się w czasach największej świetności Oazy, frekwencja (jak na polskie community) była dosyć wysoka. Niestety, z wielu róznych powodów nie udało się po raz drugi przeprowadzić CCC.
     Niecałe 15 miesięcy później wraz z Kvachem i Jazzwhiskym założyliśmy Tsukuru Archive, które dziś jest jedną z najbardziej liczących się sił na polskiej scenie. Rozwijając się w różnych kierunkach stwierdziliśmy w pewnym momencie, że potrzebne będzie forum. I tak powstało RMArchive. Jakiś czas po tym powróciła idea CCC i postanowiliśmy stworzyć jego odświeżoną wersję - Tsukuru Archive Sprite Contest, na czele którego znów miał stanąć DE. Nasze pomysły ogłosiliśmy pod koniec kwietnia 2006 i zaplanowaliśmy rozpoczęcie konkursu na 1 maja tegoż roku. Niestety, znów z różnych powodów nie dane nam było owej rywalizacji przeprowadzić. Pomysł praktycznie martwy przeleżał do marca 2007. Na reaktywację wpływ miały 3 czynniki. Po pierwsze - urodziny TA (15.03), po drugie - ożywienie na scenie, które obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu. I wreszcie po trzecie - zainteresowanie samym konkursem. To głównie dzięki głosom forumowiczów nabraliśmy przekonania, że tym razem jesteśmy w stanie rozwiać widmo CCC nękające nas od lat.
     Idea TASC jest niemal taka sama jak założenia pierwowzoru. Do wyboru dajemy cztery obrazki postaci z gier. Zadaniem uczestników jest narysowanie sprita wybranego bohatera. Praca musi jednak spełniać pewne normy - ograniczone są wysokość i szerokość pola, reszta jest już w kwestii twórców.
     Zgłosiło się 14 chętnych, otrzymaliśmy 9 prac (z czego jedną nie mieszczącą się w normach). Trzeba przyznać, że poziom był w miarę wyrównany, decydowały głównie gusta oceniających, a nie wspaniała technika czy styl. Głosowanie rozpoczęło się w pierwszy dzień wiosny, a ogłoszenie wyników miało miejsce dokładnie 5 dni później. Wyłoniliśmy zwycięzcę, dwa drugie miejsca i trzecie. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne rangi na forum i możliwość skorzystania z aliasu @tsukuru.pl. Ponad to Cantide został moderatorem naszego działu Galeria, w którym "kiedyś ruch się podniesie, to tylko kwestia czasu".
     Jak oceniam konkurs z perspektywy organizatora? Zaskoczyła mnie stosunkowo duża ilość zgłoszonych konkursowiczów, jednak ostateczna ilość prac bardziej odpowiadała moim średnio-optymistycznym przewidywaniom. Poziom był całkiem niezły - tak jak podczas CCC oprócz standardowych RTP-style pojawiły się obrazki odbiegające stylem od reszty (tym razem miały liczebną przewagę). Lekko zasmuciła mnie mała ilość głosów, ale więcej pewnie nie dało się wycisnąć z mało popularnego forum. Mogę jedynie życzyć całemu polskiemu community kolejnej odsłony TASC.
     Na koniec prezentacja prac:

I Miejsce Alucard by CantideII Miejsce (ex aequo) Genis Sage by Raiden i Heihachi Mishima by Kikut

 

III Miejsce Genis Sage by GrimrothPozostałe prace

     

Michu

 


Copyright 2004/07 by Tokei. All rights reserved by Tokei.
Layout by dominiczeK(dK) & Michu