Zapowiedzi  -» Recenzje  -» Scena  -» Inne
 
 

 

Deidre Nomezis (zapowiedź)

 

 

     Deidre Nomezis możemy z pewnością zaliczyć do jednych z lepiej prezentujących się gier na Rpg Makera XP, jednak stan produkcji jest bardzo wczesny, więc nie oczekujmy jej szybko. Jak szacuje autor, premiera będzie miała miejsce pod koniec 2008 roku, ewentualnie na początku 2009. Mimo wszystko sądzę, że nowy projekt DragonWingsa ma większe szanse na wyjście niż wiele innych. Autor stawia przede wszystkim na fabułę, a z tego co wiem, to w poprzedniej grze była bardzo ciekawa (sam tego świadkiem być nie mogłem ze względu na zbyt słaby sprzęt), a pomaga mu Ludzix. Myślę, że Deidre Nomezis pokaże się z jak najlepszej strony. Bylebym tylko mógł to sam zobaczyć, bo bardzo się boję, że ponownie wymagania sprzętowe będą na znacznie wyższym poziomie niż mój sprzęt.
     Wszystko zaczęło się od wielkiego konfliktu o surowce - najważniejszym jego elementem była bitwa, w której jedna ze stron przyzwała pradawnego demona - Deidre, zamkniętego przed wiekami między światem demonów, a Miliou. Demon niewyobrażalnie wspomógł przyzywających, zabijając wielu ich przeciwników, aż w końcu zamierzeniem jego stała się walka z Misuldirem, który stał się Osjan Cessairem - istotą półboską dzięki poświęceniu arcymagów Królestwa Reawen. Deidre został strącony w bezdenną przepaść, lecz podczas spadania stworzył pewien miecz, który zranił Osjan Cessaira. Misuldir został uratowany, lecz stracił swoje boskie moce. Mimo wszystko Królestwo Reawen zwyciężyło. Niedługo jednak okazało się, że ten, który strącił demona w przepaść został naznaczony przez Deidre, co w królestwie wywołało panikę. Zmusiło to do opuszczenia Reawenu przez Misuldira, który zamieszkał w lesie żywiąc się głównie roślinami. Po 10 latach dostał wiadomość, w której królestwo prosi go o pomoc. Tak jest przedstawiona historia, a przyjdzie nam kierować właśnie naznaczonym przez demona bohaterem.
     Co do grafiki... Miłą odmianą od poprzedniej gry DW będzie brak RTP. Prawda, jest całkiem niezła, ale do rewelacji nie należy. Za to co do muzyki jestem bardziej pozytywnie nastawiony, gdyż jej autorem jest Ludzix, a paru jego utworków wysłuchałem i całkiem mi się podobały. Mapping przedstawia się nawet przyzwoicie, szczególnie po obejrzeniu całej mapki i dodaniu w wyobraźni fogów.
     Jeśli chodzi o skrypty... Wiem, że w RMXP jest wszystko łatwiej, jednak mimo wszystko ta strona gry zapowiada się co najmniej nieźle. CMS... Jeszcze niedoszły, ale ABS... Oraz wiele przeróżnych innych skryptów. Plusikiem będzie wyświetlanie twarzy przy rozmowach. Będzie też, może i tak naprawdę nie wpływający na rozgrywkę skrypt ptaków, polegający na tym, że po podejściu do chodzącego sobie po ziemi ptaka ten odlatuje gdzie indziej. Niby nic nie znaczące, lecz na pewno niektórym przeganianie ptaków sprawi radochę.
     Podsumowując, myślę, że ta gra będzie bardziej oczekiwana niż wiele innych, bo projekt prezentuje się dobrze z wielu stron. Ponieważ autor już skończył jedną pełną wersję gry, myślę, że nie ma powodów, by uznawać, że ta gra i tak nie wyjdzie. Teraz pozostaje nam tylko czekać.

k-lafior

 


Autor
-» DragonWings  Wersja RM -» XP  Rodzaj -» RPG  Planowana rok wydania -» 2008

 


Copyright 2004/07 by Tokei. All rights reserved by Tokei.
Layout by dominiczeK(dK) & Michu