Gry  -» Scena  -» Inne  -» Redakcja
 
 

 

Wiosennie

   + Gry

- Tale Of Exile Akt 1
- The True
- 10 najbardziej oczekiwanych gier roku 2008

   + Scena

- Wywiad z BeVoo
- Kompleks polskości
- Nie cierpię
- Nie ma kawy bez tsukru, czyli z perspektywy zaangażowanego

   + Inne

- Przegląd jRPGowych BSów część pierwsza
- Poradnik "Bicika kleimy po arabsku"

   + Redakcja

- Redakcja
- Reklama
- Archiwum


     Od czasu ostatniego numeru wydarzyło się tyle rzeczy, że nie wiem od czego zacząć. TA obchodziło swoje drugie urodziny, zmieniliśmy oprawę graficzną strony i forum. Sukcesem zakończyliśmy trzecią edycję TA Code-Off i pierwszy (próbny) sezon Ligi Mapperów. Po luźne podsumowanie naszej działalności odsyłam do artykułu w "Scenie". Wyszło również kilka świetnych gier, a recenzję jednej z nich znajdziecie w tym numerze (reszta w następnych).
     Jeżeli chodzi o sprawy techniczne. Przede wszystkim nowy-stary lay. Mimo wielu zapewnień stwierdziłem, że obecna konstrukcja zinu idealnie się dla niego nadaje i nie będziemy za szybko zmieniać tego co dobre. Żeby jednak nie popaść w monotonnię - nowa, bardziej wiosenna kolorystyka. Zrezygnowałem z tej dużej, brzydkiej reklamy u góry na rzecz kilku mniejszych. Dodatkowo na stronie wstępniaka pojawia się spis treści po lewej, byście jednym rzutem oka mogli ocenić co zawiera numer.
     Na koniec sprawy najważniejsze - merytoryczne. Muszę przyznać, że numer ósmy (jeszcze dwa i będzie dziesięć O_O) jest według mnie numerem najbardziej zbliżonym do ideału. Zamiast przeglądu gier i zapowiedzi w końcu prym wiodą artykuły, które są chyba najciekawszą stroną każdego wydawnictwa. Mamy więc kolejne zestawienie najlepiej zapowiadających się gier (Kalashnikov), znana już z forum rozprawa Jazza ze stereotypami, wnikliwe spojrzenie na wady polskiej mentalności (FEI), bardzo ciekawy przegląd JRPGowych systemów walki (ponownie Jazzwhisky) oraz początek serii artykułów o tworzenie własnej muzyki do gier. Na dokładkę wywiad z BeVoo, w którym między innymi o kondycji naszej sceny oraz ostatnim projekcie przepytywanego - Komnacie.
     Mimo długiego czasu w końcu udało nam się wydać ten numer i mam nadzieję, że w wakacyjnym okresie znajdziemy czas na szybsze narodziny złotej dziewiątki. Do następnego!

Michu

 


Copyright 2004/08 by Tokei. All rights reserved by Tokei.
Layout by dominiczeK(dK) & Michu