Aktualności

 
 
 
Aktualności scenowe
(ravenone 30.05.2010)

Czerwiec, podobnie jak maj, upływa nam przy konkursach. Jeden stawiający za zadanie stworzenie gry i dwa dotyczące tworzenia map. W związku z tym na nudę narzekać nie możemy.

Na Gospodzie RMA rusza 3 sezon Ligi Mapperów. Uczestników jak zwykle nie brakuje. W dodatku po raz pierwszy Jazzwhisky zachęca do zabawy również twórców makera XP i VX. Będzie ciekawie. Ska'ciu nadal nie zwalnia tempa. Kolejna jego gra doczekała się właśnie premiery. Opowieść Miko to produkcja spod 2k3, akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy stylizowanym na dawną Japonię. Mamy duży świat, sporo zadań pobocznych, ABS zawierający 6 ataków specjalnych i ukrywalnego HUDa. Rahael zadebiutował na scenie z demem - Magiczna Wieża, a Sebastian M. z Rycerzem, który został sam. Oba projekty wydane na makera VX. Czekamy na pełne wersje. W dziale zapowiedzi wyróżnia się inna produkcja na makera VX - Elementalis autorstwa Darkfaulta.

Po obiecującym początku Golodir z powodów technicznych przeszedł niestety całkowity reset. Udało się jednak ponownie stworzyć konkurs Mapping Wizard. Z pięciu nadesłanych prac najbardziej do gustu przypadła forumowiczom mapka Streamera. Zwycięski screen możecie zobaczyć na końcu tego artykułu.
Na Zamthirze poza wspomnianymi już projektami (Agnosco, Magiczna Wieża) pojawił się również projekt Mikan pt.: Mikan wojownicza księżniczka oraz Karsznickus autorstwa... Karsznickusa ;).

Ultimateam dość nieoczekiwanie zorganizowała całkiem pokaźny konkurs, w którym udział wzięło 9 twórców. W głosowaniu forumowiczów padł remis pomiędzy Sabikku a Yoroiookami. Jury było jednak zdania, że to praca Sabikku wybijała się ponad pozostałe, on więc został ostatecznym zwycięzcą. Konkurs pociągnął za sobą tematy z krótkimi grami o Czerwonym Kapturku i randkach na niemal wszystkich forach scenowych.

Na rmxp.pl poza falą Czerwonych Kapturków i innych gier konkursowych, znalazła się również Kulka - prosta gra autorstwa Cudiego oraz Sewer Panic w wykonaniu Kamikadze. W zapowiedziach pojawił się Golodir: Księga Zmysłów Guv'a, projekt z ciekawą fabułą i z rozbudowanymi statystykami (wszystko liczone w setkach). Zobaczymy jak pójdzie z realizacją. Szalony Ivan po sukcesie na ZSC postanowił dać zapowiedź projektu Deseo Sangre, silnie związanego z Devil with the blue Eyes. Trwają intensywne prace nad dwoma dużymi rpgami spod rmxp - Apokalipsa (w czasie wakacji ma ponoć wyjść demo) i Wrota Arkany 2 (pełna wersja w najbliższych miesiącach).