Aktualności

 
 
 
Aktualności scenowe
(ravenone 1.10.2010)

Październik na scenie minął dość sennie. Nie odbyły się żadne konkursy, nie wystartowało wiele nowych projektów, a premiery pełniaków można policzyć na palcach jednej ręki, a i tak zostanie nam jeszcze sporo reszty. Septerra Core Dream About the Past wreszcie ukończona. Wstępnie jej autor - Neko, zapowiadał grę już na sierpień, ale data premiery stale się odsuwała. Warto jednak było czekać, bo Septerra to kawał dobrego rpga. Erenius chyba wystawia więcej zapowiedzi niż ma lat. Jego kolejny projekt - KOD37 opowiada historię o nastolatku, którego rodzice zostali porwani. Oprócz tego w zasadzie nie wiemy nic więcej o projekcie. Jest hud i system walki, którego autor jeszcze nie rozgryzł;). Czy skończy się jak zwykle czy będzie przełom? Zobaczymy. Więcej informacji o swoim projekcie przedstawił nam Dr.Man, a jego Zakon ma zadatki na to, żeby być porządnym erpegiem. Ciekawa fabuła, kilka standardowych skryptów, tj.: dziennik zadań czy UMS i przystępny mapping. Czekamy na postępy. The Cult Sengi stale się rozwija, a już w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się dema.

Na Gospodzie pojawiła się pełna wersja Wiecznego Potępienia. To pierwszy projekt autora o nicku ProsTTuDiO. Proste błędy i kiepski mapping nie pomogły jednak twórcy odnieść sukcesu. Trwają prace nad Magiczną wieżą Rahaela, a forumowicze testujący demo pomagają autorowi niwelować kolejne błędy. Pełna wersja powinna ukazać się za 3-4 miesiące. Kolejny projekt o Pokemonach funduje nam Marcos, a jego Pokemon Marcos robiony w makerze 2k3 posiada już wersję beta gry. Dragon Ball Unleashed: Without Hope to projekt w wykonaniu Driftera. Gra jest robiona na makerze 2000 i będzie luźną adaptacją serialu. Oprawa wizualna wygląda ciekawie. W najbliższym czasie powinno wyjść demo, wtedy też dowiemy się więcej o samej fabule i zobaczymy system walki. Projekt Karsznickusa - Karsznickus Tale : Orphan Time znowu ruszył. Miejmy nadzieję, że tym razem autor dokończy swoje dzieło, bo wiele pełniaków na VX nie mamy.

W tym miesiącu doczekaliśmy się premiery drugiej gry spod szyldu TagTeam. Nie trudno więc zgadnąć, że na Ultimaforum System RPG Pustkowia Chaosu jest najczęściej komentowanym tematem. Tutaj również, kolejne projekty wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety, w przeciwieństwie do innych for - zalążki gier prezentowanych na Ultimie (w makerze XP) to zazwyczaj efekt pracy kilkuminutowej (3 potrzebne mapki do założenia tematu) i dwa zdania fabuły napisane na kolanie. Dział 2k3 systematycznie się rozwija, a nowe pozycje na liście to gry: Gakkou i Opowieść Miko oraz demo Elfen Lied. Spod szyldu VX również powstają nowe pozycje, a ciekawszymi projektami są Bionicelka's Story autorstwa bionicl (ciekawa fabuła, mapy na przyzwoitym poziomie) oraz H.O.L.L.O.W Pagdinga (gra w stylu point and click, intrygujące postacie, ścieżka dźwiękowa).

Z nowości na Zamthirze - trwają prace nad grami: The Cult, FireBlade Revenge i Quantino. W pełnych wersjach pojawiła się Septerra Core Dream About the Past. na forum TiTka znalazł się nowy projekt - Archipelag Wysp Wojny "Wyspa Arlichen" autorstwa Ray-extrema. Poza kilkoma zdaniami na temat fabuły (nasz bohater wyrusza na poszukiwanie zaginionego dziadka) nie wiemy za wiele, autor nie dodał nawet screenów. Na Tsukuru reklama pełnych wersji: System RPG: Pustkowia Chaosu oraz zagranicznego hitu spod 2k3 - Alter A.I.L.A. Genesis autorstwa Neoka. Twierdza zaprasza do ściągania kolejnych materiałów (battlers, charsety i inne) oraz na 9 odcinek Virtua Twierdzy. Pojawiły się również nowe gry: Eragon Journey, Labirynt i demo Magicznej Wieży.