Aktualności

 
 
 
Aktualności scenowe
(ravenone 1.12.2010)

W listopadzie pojawiły się pierwsze informacje o tegorocznych Golden Forkach. Do organizatorów: Gospody, Tsukuru i Twierdzy po kilku dniach dołączył rmxp.pl. Goniec również pomaga w przygotowaniach. Zatem jeśli uważacie, że któraś z tegorocznych gier nie została dostrzeżona, a powinna wystartować na GFach, to dajcie nam znać. Postaramy się ją zrecenzować, żeby mogła przejść autoryzację. W tym roku konkurs najprawdopodobniej zostanie rozszerzony o makera VX. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że w 2010 pojawiło się kilka pełniaków z najnowszej wersji RM.

Wreszcie Gra System RPG Pustkowia Chaosu wyszła poza środowisko Ultimy (tematy z grą na rmxp.pl i Gospodzie). Cieszy nas ten fakt, bo projekt jest godny zauważenia, poza tym pełniaków nigdy za wiele. Noruj w przerwie prac nad Agnosco stworzył The Bright Side Of Life, grę polegającą na pracy w mieście, rozwijaniu reputacji i dokupywaniu przedmiotów do domu. Po szerszy opis zapraszamy do recenzji gry. Na RMXP.pl MaTe wydał już wersję alfa Pokemon Shadows XP. Prace nad projektem trwają jednak nadal, a autor ostatnio uraczył nas nowymi, ciekawymi screenami. Oby tak dalej! Konkurencja jednak nie śpi - Shadower2 również wypuścił wczesną wersję swoich pokemonów: Pokemon Uvopia Version. Która z nich prezentuje się lepiej? Oceńcie sami. Nowością na scenie jest projekt Greyhawka: Insanity. Autor użył autorskich grafik nawiązując do oldschoolowych produkcji (wszystko w skali szarości plus czerwień dla pojawiającej się krwi). Demo niestety jest tylko w języku angielskim. Ciekawe czemu twórca zdecydował się na taki zabieg. Dużymi krokami zbliża się demo gry Sengi, The Cult. W zeszłym roku była Zapowiedź na Golden Forkach, w tym będzie wersja demonstracyjna, więc za rok wypadałoby wydać pełniaka.

Na Gospodzie narodził się nowy twórca, który w odstępie niecałego miesiąca stworzył: 3 gry i jedno demo: Friday The 13th The Game, dwie części Jaworlandii i Ed, Edd, Eddy: Robots Attack. Jednak Kuba pajączek, bo o nim mowa, dopiero szkoli się w rpg makerze. Czy zatem jest sens wrzucać każdy swój twór do oceny publicznej? Michu wreszcie wypuścił demo długo oczekiwanego projektu: Sztuka Bycia Potworem. Połączenie gry planszowej z klasycznym rpgiem wygląda bardzo ciekawie. Szkoda, że autor nie zamierza wydać pełnej wersji gry. Wyszła już poprawiona wersja Wiecznego Potępienia, opowieść o chłopcu, który nie wie, że nie zagląda się do studni;). Również poprawki do swojego projektu naniósł Rave, a jego Niezwykła Przygoda będzie startować w kategorii Dem na Golden Forkach.
Z nowości w Zapowiedziach: Cyrax pracuje nad Counter Strikiem. Wykorzystanie grafik 2D z oryginalnego CSa wygląda interesująco. Zobaczymy jak autor poradzi sobie z mechaniką strzelania. Karsznikus również zamierza się sprężyć na grudzień i wydać demo Karsznickus Tale: Orphan Time. Czekamy zatem do GFów! VX zaczyna śmiało wychodzić poza granice forum Ultimy. Kolejnym przykładem na to jest zapowiedź Czeliosssa - ToA, czyli Tale Of Arethium.

Ledwie miesiąc temu miała miejsce premiera Systemu RPG Pustkowia Chaosu, a już TagTeam szykuje kolejną odsłonę swoich gier, tworzoną tym razem na makerze VX. Jesteśmy bardzo ciekawi co z tego wyjdzie. Ponadto na Ultimie: W dziale z projektami XP tradycyjnie pojawiają się kolejne zalążki gier, jednak tylko D&D: Last Scenario (FilipsO) wyróżnia się nieco spośród tłumu. Nieco lepiej jest w dziale z VX: wyszła gra autorstwa Yoroiookami'ego - Kejbyl, prezent urodzinowy dla moderatora Ultimy. To krótka, pełna humoru opowieść mocno powiązana z użytkownikami Ultimy. Każdy user z tego forum powinien w nią zagrać. Oprócz tego pojawiły się dwie zapowiedzi gier inspirowanych DragonBallem: Dragon Ball: Zemsta Szatana i Dragon Ball:Defending Saiyan. Wśród działu 2k3 natomiast możemy znaleźć demo Sztuki Bycia Potworem (Michu).

Redaktorzy Twierdzy wzięli się w tym miesiącu do pracy i przygotowali nam recenzję sporej ilości gier: Czerwony Kapturek (Jajco2), Niezwykła Przygoda (Rave), Inny (X-tech), Wrota Arkany 2 (ravenone), Ninje bez honoru (WOOCASH), Przygody Podróżnika Edwarda (Damian Kluska), Friday the 13th - the game (Kuba pajączek). Ponadto Reptile i spółka wrzucają kolejne pożyteczne materiały do pobrania. Twierdza nawiązała współpracę z kolejnymi stronkami, dlatego mała reklama i buttony kolejnych site'ów możecie podziwiać w tym miesiącu na Twierdzy, m.in. stronę miłośników mangi i japońskiej popkultury (PolskaManga.pl).
Na Tsukuru przygotowania do Golden Forków ruszyły pełną parą. Z tej okazji w newsach pojawiły się wzmianki o kolejnych grach, m.in. Wrota Arkany 2, Necare, Niezwykła Przygoda i Sztuka Bycia Potworem.

Golodir zyskało nowego współwłaściciela - Xemixa, który na starcie zaserwował parę nowości technicznych dla polepszenia sytuacji forum. M.in. zmieniono serwer, domenę i aktualizowano skrypt. Doszła do tego mała reorganizacja działów, a całość wygląda zachęcająco i przejrzyście. Panowie, może czas powrzucać na forum jakieś unikalne zasoby/skrypty, żeby przyciągnąć nowych użytkowników? To mogło by pomóc, zwłaszcza, że baza techniczna jest już solidna. Na Zamthirze informacje odnośnie postępów prac przy projekcie The Cult oraz demo Sztuka Bycia Potworem. Na forum TiTka wciąż są żywe tematy z grami twórcy Czasoprzestrzeni i PW. Ponadto na obu frontach widnieje temat z najnowszą produkcją Noruja - The Bright Side Of Life.