Aktualności

 
 
 
Aktualności scenowe
(ravenone 21.03.2010)

Czas na kolejne podsumowanie minionych tygodni. Dziś przypomnimy sobie, co wydarzyło się w lutym i marcu na naszej rodzimej scenie.

Na Gospodzie pojawiło się kilka nowości, głównie projekty spod VX: pełna wersja Zwicze Opowieści cz1 -Powrót Króla, dema: System RPG - Stukoczące Kopytka alias Mord Kruków i R.O.B. Po prawie dwóch latach od premiery gry Kosmos Vahiman zdecydował się wydać poprawioną wersję gry. W lutym kolejnym projektem z downloadem okazał się Chronicles of Zirland autorstwa Santy5 oraz Tals i Woka : Kula Dartex Ruuuudego102. Wciąż trwają prace nad kolejną grą Kuby pajączka - Mariusz & Dominik: The Judgement Day. Może tym razem wyjdzie coś więcej niż przy poprzednich projektach, wszakże autor robi grę nie kilka dni, ale już kilka ładnych tygodni;).
W Zapowiedziach pojawił się projekt Mrozika - Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana, gra o charakterze scenowym. Czekamy na grywalną wersję.

Zima na rmxp.pl wpędziła użytkowników w głęboki sen... Nie doczekaliśmy się żadnej pełnej wersji gry na XP. Jedynie Yoroiookami postanowił dać obie części gry z VX - Kejbyl. A z gier xpekowych pojawiła się tylko zapowiedź The gods, rpg tworzonego przez shiwta. Całość oprawiona jest ładnymi graficzkami, hudem, systemem zmęczenia i walką w czasie rzeczywistym. Życzymy powodzenia i czekamy na jakieś dłuższe demko. Drugą nowością w projektach jest kolejna produkcja o pokemonach - Pokemon Paradise w wykonaniu venoma12.
Spory zastój na forum może uratować konkurs zorganizowany przez administrację.

Ultima znowu daje się poznać jako kolebka twórców VX. Przede wszystkim pojawiło się demo kolejnego projektu TagTeamu. Tym razem nie jest to jednak rpg. System VX - Stukoczące Kopytka jest bodaj pierwszym tworem o charakterze muzycznym na naszej scenie. Yoroiookami wydał już drugą część gry traktującej o społeczności Ultimy: Kejbyl II, opisana szerzej w dzisiejszej recenzji. Wśród nowych projektów wyróżnia się już drugi projekt Prometheriona (pierwszy robi na XP) - Temple Of Lies, czy wspólna inicjatywa trzech osób: Gamer Rebellion Studio - Crying Stars: Curse of Fate. Wśród masy rpgów pojawił się również nieco odstający od standardów produkt Kraciak autorstwa bartka2940, a jego pokaźne demo możecie ocenić sami. Znacznie mniej dzieje się w dziale z grami XP: z kilku nowości, poza wspomnianym wcześniej The gods, godnym zauważenia projektem jest zapowiedź Rattiego -  historia małego chłopaka, który trafia do opuszczonego miasta o wiele mówiącej nazwie - Horror.

Twierdza RPG Makera przeżyła małe roszady w redakcji. Po kilku intensywnych tygodniach pracy CookieMonster usunęła się w cień. Wypłynął za to Szezjo i ochoczo recenzował kolejne pozycje z naszej sceny. W minionych tygodniach w dziale Gier pojawiła się cała trylogia Czasoprzestrzeni, Misja Ska'Cia, Karty Arkany, Stara Kopalnia oraz Przygoda. a także poprawiona wersja Septerra Core: Dream About The Past. Oprócz tego, tradycyjnie Reptile i spółka dodali sporo ciekawych materiałów (ikonki, facety czy zdarzeniówki).
Na Tsukuru pojawiła się recenzja gry: Super Mario: Druga Strona Medalu, a także kolejna gra spod znaku Dragon Balla, tym razem w wykonaniu Kulilina. Ponadto Rave opisuje ciekawe patche: BetterAEP+Audieremony do makera 2003, a Jazz bazę gier zagranicznych.
Na Zamthirze, poza wspomnianym już wcześniej projekcie Crying Stars, pojawiła się zapowiedź futurystycznej gry autorstwa Dantego i Dave'a. Wkrótce ma się pojawić pierwsze demo ze Strefy 52. Liczymy, że będzie równie dobre co sama zapowiedź. Ekhart powoli kończy projekt Shattered, a co za tym idzie - wraca do Pragnienia Krwii. Życzymy szybkiej i owocnej pracy:).