Aktualności

 
 
 
Co nowego na scenie?
(ravenone 07.05.2010)

Na rmxp.pl pojawiły dwa kolejne pełniaki. Przypomniał o sobie arev, a jego The Siege, choć jest krótką mini-grą, prezentuje się świetnie.  Zakończyły się już testy do gry Shtamp - rpg'a autorstwa Noruja. Zagramy i niebawem ocenimy:). Po fali nowych projektów w zeszłym miesiącu, teraz przeważają newsy o postępach w pracach. TiTek czaruje, i to dosłownie, kolejnymi screenami z Parallel Worlds 2. Erenius zrezygnował już z grafik izometrycznych i tworzy Black Knighta na m.in. tilesetach Inquisitora, o czym świadczą ostatnie screeny z projektu. Z tych samych zasobów korzysta czeliosss w Tale of Arethium - tu także autor prezentował w ostatnich dniach wygląd lokacji.
Niedawno na scenie rm powstało nowe forum: golodir.cba.pl stworzone przez użytkowników z rmxp.pl - Guv'a i Streamer'a. Forum powoli się rozwija i co jakiś czas dołączają się nowi użytkownicy znani z rmxp.pl m.in. Abubaker czy Mephis. Życzymy udanego podboju sceny i zachęcamy do śmielszej reklamy:).

Na Gospodzie RMA dobiegła końca piąta edycja konkursu TACO (Tsukuru Archive Code-off). Tym razem tematem skryptu było stworzenie gry zręcznościowej. Wygrał zdecydowanie Foxer z projektem - Bitwa Kolorów. O tej i pozostałych mini-grach możecie przeczytać w artykule Noruja.
X-tech postanowił zaprezentować swoje stare gry, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Na początek - Zagadka Skał, produkt sprzed 7 lat! Zachęcamy do pobrania.
Ska'ciu wciąż zadziwia swoją pracowitością. Niedawno mogliśmy cieszyć się z jego kolejnej ukończonej gry - Gakkou, a już mamy krótkie demo Elfen Lied,  gry opartej na podstawie znanego anime. Dobry ABS i klimat mogą uczynić ten produkt obowiązkową pozycją rm'owego gracza. Pojawiło się również drugie demo - Przygody Harwina autorstwa Raptora2222. Gra na makerze XP i oparta o podstawowe grafiki jest pierwszym projektem tego użytkownika. Powodzenia w ukończeniu! W zapowiedziach pojawił się projekt Smocze Czasy i ... zaraz został zamknięty. Miejmy nadzieję, że takich historii będzie jak najmniej:).
Pod adresem www.krytykascenowa.e-blogi.pl możecie czytywać bloga założonego przez Staniora. W Krytyce Scenowej autor wraca do przeszłości, po raz kolejny rozpamiętując sojusze/wojny/podziały wśród makerowców sprzed lat.

Na Twierdzy tradycyjnie stare newsy zostały przeniesione do archiwum, a pierwsza majowa notka Reptile'a informuje o dwóch zdarzeniówkach na makera XP i VX. Dodano również programy: Character Maker XP oraz Character Creator Studio V2. Na tsukuru.pl pojawiła się krótka wzmianka o zakończeniu TACO oraz kolejna porcja zasobów - m.in. - z Might and Magic 6 i 7 oraz Dragon Ball Z.
Doczekaliśmy się zapowiedzi drugiej odsłony gry System na ultimateam.pl. Projekt prezentuje sie ciekawie i liczymy na to, że będzie lepszy od poprzednika. Na Zamthirze dobiega końcowy termin składania prac na Zamthir Society Contest. Tak więc niedługo będzie w co grać:)