Aktualności

 
 
 
Aktualności scenowe
(ravenone 30.05.2010)

W minionym miesiącu na pierwszy plan wysunęły się dwa konkursy: TACO na Gospodzie oraz Zamthir Society Contest. O tym pierwszym pisaliśmy już przy okazji siódmego numeru. A zakończone niedawno ZSC uraczyło nas pięcioma krótkimi grami, z których każda trzymała poziom. Ostatecznie zwyciężył projekt Szalonego Ivana - Devil with the Blue Eyes. Szerzej o całym konkursie możecie przeczytać w artykule Noruja. Przy okazji wspomnianego konkursu autorzy prac zdecydowali się reklamować je na kilku frontach. Tak więc na rmxp, grma oraz ultimateam pojawiło się kilka nowości z kategorii pełniaków.

Na drugi plan spadają nowe screeny oraz informacje o postępach w prac w innych produkcjach: Shippuuden RPG, Wrotach Arkany 2 i Parrallel Worlds 2. Na rmx wreszcie oficjalnie została zapowiedziana Apokalipsa, projekt kovalka4, który już od dłuższego czasu znali użytkownicy Zamthiru. Gra została dobrze odebrana, a to z pewnością da autorowi motywację do dalej pracy. Drugą ciekawą nowością jest Stary Zegar w wykonaniu Abubakera. Gra pierwotnie była szykowana na ZSC, ale autor nie wyrobił się czasowo i zdecydował się rozbudować projekt. Końcowy efekt mamy poznać już w czerwcu.

Ostatnio nastała moda na zakładanie blogów/stron w scenie rpg makera. Poprzednio pisaliśmy o Krytyce Scenowej Staniora. Autor jednak po pierwszych artykułach w kwietniu zaniechał pisywania. Kolejne blogi założyli Chod i X-tech. Ten pierwszy postanowił analizować kolejne postacie na scenie. Na pierwszy rzut poszedł erenius, a na drugi wspomniany X-tech. Uwagi Choda odnośnie swoich "kolegów" ze sceny możecie przeczytać pod adresem http://chod.blox.pl/. X-tech natomiast otworzył mały serwis pod wiele mówiącym adresem - http://rmcwaniak.tk/. Znalazł się w nim premierowy artykuł, który nie zyskał akceptacji większości redakcji w Gońcu, krótki tutorial oraz gra autora serwisu. Czekamy na kolejne zasoby i prace autora.

Na serwisie TiTka pojawiły się trzy części Miasteczka Nowoczesnego. Autor trylogii wszędzie zachwalał swoje dzieła i opowiadał o dwóch systemach walki w grze. Tymczasem tylko w jednym miejscu zdecydował się oficjalnie pokazać swoje projekty. Ciekawe dlaczego...
Forum Guva i spółki powoli się rozwija. Dobrym pomysłem na starcie było zorganizowanie konkursu. I tak oto na golodir.cba.pl odbędzie się Map Wizard, czyli konkurs mapowania. Chętnych nie brakuje, a zgłoszenia można nadsyłać do 4 czerwca. Zachęcamy do udziału w konkursie.
Na Gospodzie w ostatnich dniach pojawiły się dwie wersje demonstracyjne gier: zapowiadanej od kilku miesięcy Niezwykłej Przygodyoraz zupełnie nowego tworu - Wojny z Orcami. Jak prezentują się owe projekty? Oceńcie sami.
Na Twierdzy Reptile obsypuje nas kolejnymi przykładami questów, a Harven opisuje "Dlaczego zabieramy się za tworzenie gier." Na ultimateam.pl pojawił się dział makera 2003. Na razie rodzynkiem jest tutaj Rave ze swoją Niezwykłą Przygodą. Czekamy na rozwój wypadków i kolejne projekty spod 2k3. Doczekaliśmy się kolejnego pełniaka spod makera VX (a tych jest jak na lekarstwo!). Władca Zarazy - debiutancki projekt cadeka czeka na wasze ściągnięcia i komentarze:).