Aktualności

 
 
 
Aktualności
(PIroz)

08.03.2018
Siema Wszystkim!
Mamy już marzec... zimny i ponury. Nic dodać, nic ująć, a może coś jednak dodam. Pomyślałem sobie więc, że napiszę małego newsika podsumowujący nowinki z końca 2017 i początku 2018 roku. Mówiąc szczerze trochę się wydarzyło przez te dwa miesiące.

Na początek Gospoda. Mimo iż to zaledwie dwa miechy, to już mamy napływ nowych zapowiedzi. Historie zmyślone: Tulaśny terror to nowa produkcja autorstwa goblina!!!, jest niczym innym jak przygodówką z elementami RPG i masą zagadek logicznych. Co jeszcze w zapowiedziach? Gra osadzona w realiach dynastii Piastów... bedziu98 zapowiedział produkcję o tytule Endless Kingdom,, której fabuła rozgrywa się na terenach Polski i Czech, gdzie nieustannie toczone są wojny, w 1060 roku. Oprócz tego nowy użytkownik PuchaczJJ zaprezentował grę o tytule Osseus, która, jak sam twierdzi, będzie staroszkolną grą RPG z rozbudowanymi interakcjami między postaciami, systemem reputacji i wszystkim, co jest potrzebne, aby gracz czuł się częścią świata. Nic tylko czekać, by przekonać się jak to wyjdzie w praniu. Co ciekawe, w ciągu tych dwóch miesięcy możemy już cieszyć się trzema nowymi grami, dwiema pełniakami i jedną wersją demonstracyjną. Kimyona Yama autorstwa Ska'ciu, która oferuje zagadki logiczne, tajemnice do odkrycia i skakanie po platformach, Legenda Pathory autorstwa Gotryma to gra opowiadająca smutną historię Asana, który musi powstrzymać tajemniczego Mag Ghan przed zabijaniem bezbronnych ludzi, Pół Wieku Poezji... Później to kolejna produkcja bedziu98 osadzona w uniwersum Wiedźmińskim, która opowiada, historię samego Geralta z Rivii. Jak na razie powstało jedynie demo. Czy warto czekać na pełną wersję? O tym musicie przekonać się sami grając w tę produkcję.

Teraz Twierdza RM, która przechodzi istny renesans (Rok Cudów). Nie ma dnia, w którym nie pojawiłby się nowy news. Większość z nich prezentuje masę nowych zasobów graficznych, czasem pojawi się jakaś recenzja nowej gry, może też jakieś zasoby muzyczne. Reptile i Krisuroku starają się by tak pozostało, bo w końcu fajnie jest kiedy co miesiąc na Twierdzy góruje maj cudów ;) Ciekaw jestem czy uda im się zasypywać nowymi newsami każdego dnia przez cały rok? Trzymam za nich kciuki, by tego dokonali :)

Warto powiedzieć też coś o nowych inicjatywach naszych użytkowników. Inicjatywa, która powstała pod koniec grudnia 2017 roku przez Adrapnikrama. Piracka Łajba to blog, na którym możemy ujrzeć masę artykułów poświęconych RPG Makerowi. Oprócz tego są tam również prywatne przemyślenia Adrapa, artykuły o różnej tematyce jak i również treści napisane przez innych użytkowników. Natomiast w tym roku powstał nowy blog autorstwa goblina!!! (Ziemniaczany blog), który w humorystyczny sposób opisuje różne tematy ogólne oraz te związane z RPG Makerem. Warto zajrzeć na te oba blogi, jeżeli macie ochotę coś poczytać. Jeżeli chodzi o YouTuba, no cóż nic ciekawego nie napiszę, bo pod tym względem, wszystko stoi, leży lub przepadło z napływem słomianej ambicji.

A co z Gonicem RM, pewnie pytacie? Cóż od czasu, do czasu napiszę jakiś artykuł, Kryzz333 też coś doda od siebie. Jakoś się ciągnie, by nasz Goniec nie poszedł w zapomnienie. Na razie to tyle. Trzymajcie się, cześć i czołem, do następnego newsika ;D