Aktualności

 
 
 
Wygasłe fora, nowe strony
(ravenone 24.06.2013)

Dziś mała wzmianka odnośnie for w trybie offline. Zapewne każdy z was zna rmxp.pl, które do niedawna było największą bazą gier spod makera XP. Wiosną tego roku przestało jednak istnieć. Backup dotychczasowej pracy możecie znaleźć pod tym adresem: http://www.rmxp.vot.pl/
Równie Ultima, która postanowiła utworzyć nowe forum, starą wersję zostawiła ku potomności: http://www.ultimateam.pl/ .
Ci, którzy na scenie są od niedawna zapewne nie znali innych inicjatyw, które nie wytrzymały próby czasu. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych, te następne nie zachowały się w żadnej postaci. Mieliśmy Zamthir - obiecujący portal z dobrze rozwijajacym się forum. Jednak wraz z malejącym zainteresowaniem rpg makerem, malał również zapał autora - DarkClouda, który coraz rzadziej interesował się Zamthirem, aż wkońcu przestał płacić za serwer.
Podobny los spotkał Golodir, niewielkie forum Guv'a, który zniknął ze sceny po kilkunastu miesiącach, a z nim ślad po jego forum.
W zamierzchłych czasach (czytaj - jakieś 5-6 lat temu) również Twierdza miała swoje odrębne forum, które posypało się wraz z bazą danych. Jedynym forum z dawnych lat, które jest dostępne w trybie offline jest Oaza. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądała społeczność RMowa z lat 2004-2008 zapraszam na tą stronę: http://www.oaza.rut.pl/. Oaza to świetna lekcja historii dla młodszych RMowców i podróż sentymentalna dla tych, co siedzą w rpg makerze od lat.

Poza forami w trybie offline na stronie dodaliśmy również linki do stron naszych redakcyjnych kolegów: nowy site Rahima możecie obejrzeć pod tym adresem: http://strefarm.cba.pl/ .
Noruj po wielu latach tworzenia postanowił zebrać swoje projekty i przedstawić je na stronie. Zapraszamy do odwiedzin - http://asgun.cba.pl .
Pamiętajcie, że X-tech również nie próżnuje i reaktywował swoją stronę, na której pojawiają głównie obszerne opisy zagranicznych gier: http://rmcwaniak1.blogspot.com/.