Aktualności

 
 
 
Aktualności
(ravenone)

12.07.2017
Witajcie!
Dawno mnie tu nie było. Kilka miesięcy mnie ominęło. Więc może wy mi opowiecie, co ostatnio działo się na scenie? Z tego co przejrzałem, wiosna minęła pod znakiem oglądania grających niż robienia gier. Na YT cyklicznie swoje filmiki wypuszczali: EnterVPL i Diablo, do nagrywania wrócił również  Demonicskyers. W nowej roli pokazał nam się Yoroiookami, który zaskoczył wszystkich recenzjami w krzywych zwierciadle gier z rpg makera na kanale Sierotka RM. Kolejną ciekawą inicjatywą na youtube jest RPG Maker Polska. Na kanale są umieszczane 10-minutowe gameplaye z najpopularniejszych polskich gier RM.
Na Discordzie powstał kanał Gospody, na którym możecie porozmawiać na tematy wszelakie. Wystarczy kliknąć w ten link. Na facebooku natomiast na bieżąco pojawiają się aktualizacje na grupie RPG Maker News Polska.

Ok, scena żyje i rozwija się w kierunku nowoczesności... a co z grami zapytacie? EnterVPL powoli rozwija projekt Bez Sensu 3 - Krótka Piłka, goblin!!! Problem tajemniczego lasu, a AkiNebula_e zamieszcza postępy z tworzonej od lat Sagi Demonów. Kontunuacja Pogromcy Pustki wchodzi już w fazę wersji demonstracyjnej. Mikan, czyli autorka Legendy Legendarnej Pięści, wydała demo kolejnej dynamicznej gierki pod tytułem Bogini Wojny. Gotrym tworzy grę Niepamięć, która ma być wydawana w odcinkach. Pierwszy z nich jest już do pobrania. Jego drugi projekt to Gotrym "Nadzieja Umiera Ostatnia", typowe fantasy z krasnoludami i sołtysami;) Tu również możecie ograć już wersję demo i sprawdzić czego możemy się spodziewać w pełnej wersji. Czekamy również na zakończenie scenówki Amello Morello & Mr. Slime w wykonaniu Revlisa.
Na Steamie ukazała się anglojęzyczna gra robiona przez polskich twórców. The Tavern połączenie visual novel z rpg-iem w klimatach dark fantasy.  Jeśli chcecie zaś spróbować czegoś w innym środowisku, to sprawdźcie grę autorstwa Voduna. Merkury to tytuł usiany łamigłówkami na statku kosmicznym.

Na Twierdzy tradycyjnie maj był miesiącem cudów i newsy pojawiały się niemal codziennie. Poza pokaźną liczbą kolejnych zasobów załadowanych na Twierdzę, zrecenzowano również znane nam wszystkim gry: Historię Zaginionej Marchewki, Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie. Pojawiła się również recenzja niepublikowanego na forum projektu Odkrywcy Nowego Świata.

Na Gońcu do regularnie piszącego PInroza dołączył Kryzz333 i tym samym wszedł do grona redakcji. Nie chcę składać wielkich deklaracji, ale może i ja coś w tym roku napiszę;).
Do następnego!