Aktualności

 
 
 
Aktualności
(ravenone)

23.09.2015
Gorący temat września to oczywiście Asgun. Przy okazji recenzji tej gry na Tsukuru zdałem sobie sprawę, że trafiają się tam oceny inne od tych proponowanych przez redakcję portalu. Dlatego też postanowiłem uwzględnić te rozbieżności w Rankingu RM. Jest tego raptem 6 sztuk:
Gromada, Super Mario: Druga Strona Medalu, Manga Carta, Komnata, Dragon Hell, przy czym dodatkowa ocena miała wpływ tylko na trzy ostatnie pozycje. W samym rankingu mamy dwie nowości: jedna mocno przeterminowana - Drizzt Do'Urden, demówka z 2003 roku (przeoczona przeze mnie przy układaniu pierwszego rankingu), a druga to oczywiście gra Noruja, która zajmuje miejsce bezpośrednio za... Opowieści z Asgun.
Dla tych, co kochają takie mało znaczące analizy, a cieszą się z tabelek i cyferek - zerknijcie na aktualną tabelę :).

15.09.2015
Witajcie!
Lato skończyło się dość brutalnie (jak co roku zresztą), niektórzy wrócili do nauki, inni do pracy, a jeszcze inni wydają gry. Końcówka wakacji to The Sounding Sea, anglojęzyczny projekt GameBoya. Po wielu miesiącach obsuwy doczekaliśmy się Asgun autorstwa Noruja. Recenzja już się smaży, wyczekujcie zatem kolejnej aktualizacji na Gońcu.
Po banie dla X-Techa szykuje się kolejny! Ozzaku ma dostać dożywotni zakaz pisania w dziale Powitań i pożegnań na Gospodzie;). Pierwszy raz w tym roku sypnęło newsami na Tsukuru Archive. Oby tak dalej!

Uzupełniając nieco news z sierpnia warto wspomnieć o tym, co dzieje się w świecie. Na Steamie jest już dostępne kolejne narzędzie do tworzenia gier, czyli GG Maker. Tymczasem Enterbrain zapowiedział następcę RM Ace, czyli Makera MV. Nowy RM ma przynieść szereg zmian, a najważniejsze z nich to zamiana RGSS na JavaScript i HTML5, eksport na wiele platform (Windows, Mac, Android, iOS, przeglądarki internetowe), obsługa myszy czy wyższa rozdzielczość. Będzie się działo! A premiery możemy spodziewać już najbliższej zimy.
Trwa Indie Game Maker Contest 2015. Do 2 października możecie testować wszystkie nadesłane projekty i głosować na te, które przypadły wam do gustu.