Aktualności

 
 
 
Historia lubi zataczać koło
(Noruj 20.07.2014)

Historia lubi zataczać koło. Na Ultimie posypały się kolejne bany za psucie już legendarnej, niezmiennie dobrej atmosfery na forum. Mały bunt, jaki podnieśli użytkownicy został oczywiście szybko stłamszony, ale coś nam mówi, że blizny na wirtualnym ciele Ultimy, jeszcze dadzą o sobie znać.

Zacznijmy od początku. Na poniższym zdjęciu widzimy post, nazwijmy to, Wielkiego Wodza Kim-Dzong-Lartarin (zdjęcie prawdopodobnie mówi o charakterze osoby, ale to tylko spekulacje), która w typowy dla siebie sarkastyczny sposób, ocenia użytkownika własnego forum, dając mu do zrozumienia, że osoba która wydała tylko grę w wersji DEMO, nie ma prawa oceniać prac innych (mowa tu o wypowiedziach na temat gry Kable III). Tak w ogóle, to chyba nikt chce wiedzieć co Wielki Wódz:KDL sądzi o tych tfu, użytkownikach, którzy nie wydali żadnej gry!


CIEKAWOSTKA: 9/10 internautów stwierdziło, że właśnie TAKIE zaczepki są przykładem psucia atmosfery na forum i zasugerowało, żeby Wielki Wódz: KDL poddała się egze… dymisji.

Amelanduil – użytkownik forum Ultimy, odpowiedział w podobny sposób. Jego wypowiedź zamieszczamy poniżej. Pełna sarkazmu i ironii – niestety w tym przypadku została ona ocenzurowana. Obecnie można jedynie przeczytać post od „A co do Kejbla[…]”.
Nie jest jasne czemu – czy jedna wypowiedzieć godząca w inną osobę jest bardziej psująca nastrój od drugiej? Nasi eksperci starają się tego dowiedzieć.


Dosyć ciekawie sprawę opisuje na swoim blogu niejaki CrasheR, którego zbanowano na Ultmie.
„Postanowiłem dodać owy screen (red.ten powyżej) również do swojego podpisu. Długo nie musiałem czekać. Całość (wraz z moją częścią sygnatury zniknęła), gdyż została całkowicie wyłączona. Ja i Amel nie jesteśmy jednak jedynymi osobami, które spotkał takowy los. Kilka osób próbowało pokazać prawdę jednakże nikomu się to nie udało. […]Pragnę wspomnieć, iż przez ten wpis zostałem permanentnie zabanowany na forum Ultimateam.”
Źródło i więcej informacji: http://crasher-world.cba.pl/?p=195

Oto pamiątkowy screenshot CrasheRa. Redakcja sugeruje oprawienie tego zdjęcia w ramkę i powieszenie nad łóżkiem.


To jeszcze nie koniec. Na Ultimie pojawił się temat zatytułowany „ Dlaczego CrasheR dostał bana? ”, w którym użytkownicy dość jawnie prezentowali swoje niezbyt pochlebne opinie na temat zarządzania stroną. Temat został oczywiście zamknięty. Oto wyjaśnienie:

„Crasher dostał bana, ponieważ starał się zepsuć (i to mu wyszło) dobrą atmosferę na Ultimie. Notorycznie spamował linkiem do artykułu( red. we własnym temacie na temat własnej strony w dziale Śmietnik), nie licząc się z konsekwencjami. Za sianie fermentu na forum dostał bana, choć przyznam na chłodno, że mógł dostać dwa ostry w celu zablokowania spamu. To nie stara Ultima gdzie użytkownicy dostali RPU, a i tak gryźli. Tu za kąsanie nikt nie będzie nikogo głaskał. Kolejne próby przywrócenia wątku potraktuję jako ponowne rozsiewanie fermentu.
Wszystkie multi stworzone by wyrazić swoją solidarność z Crasherem zostaną usunięte.
Ban Crashera zostanie zamieniony na dwa ostry. Temat zamykam licząc na wasz rozsądek.”

Redakcja pozostawia wam pole do popisu jeśli chodzi o interpretację powyższego.

Na koniec chcielibyśmy zaznaczyć, że miejsc w Internecie do pisania jest mnóstwo – nie jesteście zmuszeni do przesiadywania na forum, na którym jest wam źle. Prawda jest taka, że sprawiedliwość nie istnieje, a administracja może wszystko. Po prostu miejcie na uwadze to, że poza Ultimą są jeszcze inne fora internetowe o RMie, na których raczej nie będziecie się bać o swobodę wypowiadania i co najważniejsze, nikt nie zmusi was do UTRZYMANIA DOBREJ ATMOSFERY.
Na koniec bonus: