Aktualności

 
 
 
Ultima Tournament II
(Noruj)


Ostatnimi czasy na Ultimie odbył się kolejny już konkurs - Ultima Tournament II. Goniec RM po raz kolejny przedstawia relacje z minionej imprezy. Dla przypomnienia, ostatnie zmagania wygrał Sabbiku, a tematyka dotyczyła bajki „Czerwony Kapturek”. Tym razem administracja również postarała się o ciekawy temat gier lub filmów. Uczestnicy mieli do wyboru aż 5 tematów:
a) Gra/film stylizowana na brazylijską telenowelę
b) Gra/film o krwiożerczym potworze
c) Gra/film o kocie
d) Gra/film w klimacie westernu
e) Gra/film o inkwizytorze

Uczestników było dużo, bo aż 33, ale jak to bywa na naszej scenie tylko niewielu (10) oddało prace.
Nagrodę JURY otrzymał Sabikku (znowu), a uznanie publiczności przypadło dla Axera.
Przyjrzyjmy się jednak wszystkim grom.

Axer (nagroda publiczności) - Kicia i Złoty Pierścionek


Przyjemna platformówka z kotem w roli głównej. Nasza kicia musi odzyskać złoty pierścionek swojej pani, więc rusza za złodziejem przemierzając krainę pełną wystających kolców, lwów i Bóg wie jeszcze czego. Ładna grafika i miła muzyka stanowią plus tej produkcji, ale nieco wysoki poziom trudności i brak „checkpointów” daje się we znaki. Gra otrzymała 5 głosów.Crasher - Aerith is gone


Całkiem miła gra hack&slash opowiadająca o bohaterach znanych z gry Final Fantasy. Mamy tutaj kilka poziomów, w których rozkosznie sieczemy naszych wrogów(ABS) oraz kilku bossów. Gra otrzymała 1 głos.


Crisis Core - Wild West - Ulica Strzału


Jedyna gra mówiąca o dzikim zachodzie. Całkiem ciekawy pomysł, jednak rozgrywka jest nieco uboga. Ciekawym aspektem jest możliwość grania we 2 na jednym komputerze. Standardowo jak to na westernie, mamy za zadanie zestrzelić naszego przeciwnika po usłyszeniu sygnału. Gra otrzymała 2 głosy.

DarknessXIII - Przygody Kotka Mia


Kolejna produkcja z kotem w roli głównej. Tym razem mamy opowiedzianą historię przyjaźni między zwierzętami. Wszystko oprawione jest miłą, ciepłą muzyką i tłem. Gra otrzymała 1 głos.
Eleanor - Partnerzy


Tym razem mamy mieszankę dwóch tematów, z tym, że połączenie zostało wykonane w mało finezyjny sposób. W każdym razie główną częścią gry jest temat: „brazylijska telenowela” i dosyć rozwinięty wątek fabularny. Gra otrzymała 2 głosy.


Melvin - ANTK


Melvin uraczył forumowiczów produkcją składająca się z długiego wprowadzenia, kilku minut wybierania opcji i… w zasadzie to wszystko. Całość została okraszona dowcipem i nieco specyficznym doborem muzyki. Gra otrzymała 3 głosy.


Nightcrawler - Inkwizytor


Tym razem do boju rusza inkwizytor w pewnej ciekawej i klimatycznej platformówce. Co prawda w walce z niewiernymi może przeszkodzić nam kilka pomniejszych błędów i nieco toporny system, ale mimo to zabawa jest przednia. Gra otrzymała 4 głosy.


Preki - NINJA-CAT


Koty przodują. Tym razem nasz pupil jest zaznajomiony z tajnymi technikami ninja (i innymi). Jego planetę atakują psy, więc nasz bohater rusza w krwawą podróż, aby odbić dom i uwolnić przyjaciela. Znów hack&slash, lecz tylko dla hardkorów w tej dziedzinie. Gra otrzymała 1 głos.

Sabikku (nagroda JURY) - Zabić Heretyków!


Inkwizytor nie śpi i wybiera się do walki z niewiernymi w kosmosie. Mamy zaprezentowaną „shmupową” grę z rozbrajającym humorem, świetną muzyką i naprawdę dobrą rozgrywką. Pod koniec każdej z czterech plansz czeka na nas BOSS. Gra otrzymała 4 głosy.


Sojita - Pan Kuro


Koty wygrały. Tym razem mamy całkiem ciekawy pomysł polegający na przedstawieniu dnia z życia kota. W rozrabianiu w mieście będą przeszkadzały nam dzieci, wściekłe psy czy auta. Gra otrzymała 2 głosy.