Aktualności

 
 
 
Ultimateam - konkurs
(Noruj 25.06.2010)


Ultimateam.pl to specyficzne forum, ale najwidoczniej szał konkursów udzielił się i tam. Konkurs polegał na zrobieniu gry na któryś z podanych tematów, m.in. przedstawienie randki czy interpretacja bajki „Czerwony Kapturek” w rpg makerze. Uczestników było niemało, ale zwycięzca zawsze jest tylko jeden, a właściwie tym razem dwóch. Sabikku i Yoroiookami uzyskali po tyle samo głosów, jednak decyzją administracji to Sabikku został głównym zwycięzcą.

Czerwony Kapturek by Sabbiku


Sabikku już przyzwyczaił nas do świetnych produkcji. Przypomnijmy, że w Zamthir Society Contest zajął 3 miejsce. Tym razem autor uraczył nas grą logiczną. Żeby dostać się do kolejnych poziomów, musimy przejść po wszystkich wyznaczonych kratkach. Naszą postacią jest oczywiście Czerwony Kapturek, który gna do babci przez leśne ścieżki.
Czerwony Kapturek by Yoroiookami


Równie dobra produkcja co gra Sabikku, ale w nieco innym stylu. Mamy tu sporą dawkę śmiechu, ironii i sarkazmu. Całość jest dobrą, krótką grą, która w krzywym zwierciadle pokazuje baśń pt. „Czerwony Kapturek”.


Czerwony Kapturek by Karsznickus


Bardzo przyjemna gra, w której pokazaną mamy historię Czerwonego Kaptura w zgoła inny, ale ciekawy sposób. Autor wykazał się wyobraźnią. Humorystyczne dialogi i ciekawe minigry zręcznościowe przemawiają za tym tytułem.


Randka by Erienus


Tym razem dla odmiany autor wybrał inny temat. 'Randka' Erienusa opowiada o losach pewnej pary, całość polega na oglądaniu scenek z ich życia i przewijaniu dialogów. Trwa to mało ponad minutę.


Niesamowite Krainy by MoMarcin3


Kolejny temat randkowy, tym razem o wiele bardziej rozbudowany. Sterujemy postacią rycerza, który musi uwolnić księżniczkę z rąk złego maga. Walka jest niestety banalna, ale oprawa dźwiękowa i grafika nie budzi większych zastrzeżeń.

Little Red-Bleeding Hood by GameBoy


Gra GameBoya wyróżnia się od innych tytułów. Stylizowana jest na horror, w którym sterujemy Czerwony Kapturkiem. Całość jest dosyć krótka, ale ciekawa i przyjemna dla oka. Mamy tu zagadki rodem z klasycznych horrorów, fani gatunku powinni odnaleźć się w tej grze.


Czerwony Kapturek- przeróbka by Jajco2


Ostatnia gra niestety wydaje się niepełna, gdyż w pewnym momencie ucina się, a ewidentnie coś powinno się dalej dziać. Niemniej mamy historię opowiadaną przez dziadka, turowy system walk i prostą grafikę.