FAQHelp   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   OAZA rut.pl 
Obecny czas to Pon Wrz 24, 2018 1:40 am  ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 RejestracjaRejestracja niedostępna 

Forum OAZA rut.pl Strona Główna -> Gra: Forumowa Mafia To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Mafia forumowa- pytania itp.  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny 
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co wy na przeprowadzenie tekiej akcji
tak
70%
 70%  [ 17 ]
nie
29%
 29%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 24

Czesio Odpowiedz z cytatem
Inwiziból kid  · Dołączył: 31 Gru 2004 · Posty: 381 · Skąd: Dębica
PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 6:24 am    Temat postu: Mafia forumowa- pytania itp.
Pamiętacie taką gre mafia? Taką z małym miasteczkiem katanim i mafiosami?
A co wy na to żeby przeprowadzić takie coś na forum. Gracze wypowiadalibysie w temacie a swoje głosy wysyłąliby mi pw. Co wy na to?

Oto zasady gry (pewnie je znacie):
Cytat:
Wszyscy, ktorzy sie do gry zglosza, stanowic beda spolecznosc malego miasteczka. Miasteczka, do ktorego niedawno zawitala zadna krwi i wladzy mafia. Mieszkancy wiedza, ze mafiosi sa wsrod nich, ze ksieciem zbrodni moze byc pan Zdzisiek ze sklepu spozywczego albo pani Krystyna z kiosku.

Role przydziela na poczatku gry prowadzacy, kazdy dowiaduje sie od niego jaka jest jego rola w zabawie, jest to informacja wylacznie dla niego i nikt wiecej jej nie poznaje. Troche inaczej jest w przypadku mafiosow (naogol jest ich 2, jezeli do gry zglosi sie naprawde duzo osob, ilosc te mozna zwiekszyc) - oni "znaja" sie wzajemnie, tzn. jezeli jestes w mafii, wiesz kto jeszcze jest. W miescie, oprocz mafii, jest takze tajny agent, dociekliwy detektyw, niejaki Katani. "Dobry duch", pomagajacy miastu w wojnie ze zorganizowana przestepczoscia. Jego tozsamosc rowniez jest nieznana.

Gra toczy sie w "cyklach" dzienno-nocnych. W trakcie 1szego dnia nic sie wlasciwie nie dzieje, mieszkancy dowiaduja sie, ze w miescie jest mafia, zapoznaja sie ze soba, etc. W trakcie nocy (1szej i kazdej nastepnej) mafia dokonuje morderstwa. Mafiosi musza podjac decyzje, ktora osobe "zlikwidowac", ta osoba juz od nastepnego dnia nie bierze udzialu w zabawie. W nocy dziala rowniez Katani - kazdorazowo moze zpaytac prowadzacego o jedna osobe i dowiedziec sie, czy jest ona w mafii. Jezeli zdarzy sie tak, ze Katani wskaze do sprawdzenia osobe, ktora mafia wskazala do "zlikwidowania" - osoba ta zostaje uratowana. Katani, w strachu o wlasne zycie, moze rowniez wskazywac na siebie. Nie da mu to zadnej wiedzy, ale zapewni calkowite bezpieczenstwo.

W dzien po morderstwie miasto rozpoczyna dyskusje - ktoz mogl to uczynic? Bierze pod uwage wczesniejsze wypowiedzi, wydarzenia, ewentualnych wrogow ofiary, etc. W dyskusji bierze oczywiscie rowniez udzial sama mafia, jej rola jest odwrocenie od siebie uwagi. Musi jednak robic to umiejetnie, zeby nie odniesc skutku calkiem przeciwnego. Podobnie Katani, jezeli posiada kluczowe informacje - moze sie ujawnic, musi jednak liczyc sie z faktem, ze moze sie to dla niego skonczyc rychla smiercia. Poza tym - Katani nie ma zadnych dowodow na potwierdzenie swej roli - w zasadzie za Kataniego moze sie podac kazdy. Juz jego glowa w tym, zeby dowiesc prawdziwosci tego co mowi. Na koniec dnia odbywa sie glosowanie i miasto dokonuje egzekucji na podejrzewanym mieszkancu...

Jaki jest cel gry? Mafia - chce wyeliminowac wszystkich mieszkancow (wlasciwie nie wiadomo czemu, to po prostu zadni krwi dranie), miasto - pozbyc sie mafii. Katani - pomoc miastu i oczywiscie przezyc.

I od razu kilka "szczegolow technicznych". "Dzien" trwac bedzie od rana (ok. 8-9) do 21. O 19 chce miec na PW po jednym glosie od kazdego mieszkanca (tzn. na kim dokonac samosadu). Oczywiscie, o tym na kogo chcecie glosowac mozecie mowic rowniez tutaj (jest to nawet bardzo wskazane), wszelka agitacja, akcje wyborcze Wink, etc. bardzo mile widziane. Tutaj mozecie sie zastanawiac, zmieniac zdanie, itp. Ostateczny glos MUSICIE wyslac mi na PW do godziny 19, inaczej nie zostanie uznany za wazny. Dla zachowania przejrzystosci i ulatwienia pozniejszej argumentacji, po 19 wraz z informacja kogo zabilo rozwscieczone miasto, podam rowniez kto na kogo glosowal.

Mafiosi dogaduja sie we wlasnym zakresie, kazdy z nich dostanie mailem liste pozostalych. Jako, ze bedzie Was az 3, proponuje Wam wybrac jakiegos przedstawiciela, ktory bedzie informowal mnie o tym, kogo zlikwidowac danej nocy. W koncu nie potrzebuje 3 takich samych PW kazdego dnia Smile Jezeli liderowi przydarzy sie nieszczesliwy wypadek, wybieracie nowego.
O 21 będzie zabójstwo mafii.

Ostatnio zmieniony przez Czesio dnia Sob Maj 28, 2005 7:35 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Llendar Odpowiedz z cytatem
PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 2:29 pm    Temat postu:
To może byc fajna zabawa. I ja się na to pisze prosze ja ciebie!

PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 2:35 pm    Temat postu:
No to powiecmy że będzie 15 osób grać. Zgłoszenia przysyłajcie pm. Te w temacie nie będą uznawane.I pasuje żeby gracze byli dość często na forum albo chociaż wieczorami po dokonanych zabujstwach Lendar jesteś pierwszy
I jeszcze jedno: to będzie przerobione na fantasy czyli nie mafia tylko np. demony itp.
1.Lendar
2.Papkin
3.Amadik

HiH Odpowiedz z cytatem
PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 3:35 pm    Temat postu:
Fajnie, ale szkoda, że fantasy. Mafia lepiej!
Powrót do góry      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen

amadik Odpowiedz z cytatem
  · Dołączył: 20 Lis 2004 · Posty: 795 · Skąd: Z miasta perwersji i rozputsy.
PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 3:47 pm    Temat postu:
Mi też jakoś terażniejsza mafia bardziej odpowiada, bo jakoś taka bardziej rzeczywista jest. A demony niby kto może śledzić ?? Łowca demonów Confused I kogo obchodzi, że dmon zabije człowieka, jak one to robią masowo XD??
No i demona łatwo rozpoznać z tłumu Smile
Powrót do góry      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 3:58 pm    Temat postu:
Jak chcecie gangste no to ok ;]
Gracze:
1.Lendar
2.Papkin
3.Amadik
4.HIH

HiH Odpowiedz z cytatem
PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 5:49 pm    Temat postu:
Sorry, niestety we wtorek wyjeżdżam i nie będę miał dostępu do komputera przez 3 dni czyli do czwartku. To chyba uniemożliwia mi grę?
Powrót do góry      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen

PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 6:50 pm    Temat postu:
No raczej tak HIH.

Lista graczy wygląda tak:
1.Lendar
2.Papkin
3.Amadik
4.Deamon Of Doom

Papkin Odpowiedz z cytatem
PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 8:38 pm    Temat postu:
Mam nadzieję, że wyjdzie, bo sesja forumowa na 100% by sięokazała niewypałem :/ Cóż, kiedy sięzacznie??
Powrót do góry      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 8:46 pm    Temat postu:
Jak będzie coś około 15 osób chętnych ;/ Ej no ,zgłaszajcie się

Lista graczy:
1.Lendar
2.Papkin
3.Amadik
4.Deamon Of Doom
5.FoXer13
6.Sandro

Foxer zadał kilka pytań. Oto one:
Cytat:
1. Jak wybierzemy tego Kataniego? Wyslesz mu PM?

No prosze ja wan ja to nawet akfarium specjalnie załatfiałem na losowanie ról . Nikt nie wie (oprucz nich samych) kto jest katanim i kto jst w mafii.
Cytat:
2. Co miales na mysli mówiąc "dokonuje morderstwa"

Jedna postać ginie. Nie gra dalej, umarła.
Cytat:
3. Czyli w nocy bedzie działac i mafia i Katani?

Oni działaja cały czas tylko wieczorem zapodają głosy.
Cytat:
4. Czy Katani bedzie w mafi?

Nie. Katani to policjant , ma uwolnić miasto od mafii , ale strasznie często sie zdaża że ginie na samym początku bo zabardzo zwraca na siebie uwagę.
Cytat:
5. czy Katani bedzie jakoms nieznaną osobą czy wszyscy bedziemy wiedzieli kim on jest?

Tylko on wie kim jest ale w sumie to każdy może sie za neigo podać. Polecam spiskowanie pm ;]
Cytat:
6. Czy wszyscy zgłoszeni bedą w mafi? Czy tylko niektórzy? Czy moze nie vedzie wiadomo kto jest w mafi?

Niewszyscy. Wylosuje 2-3 mafiozów, nie będzie też wiadomo kto jest w mafii(mafozi wiedzą kto jest w mafii)

I prosze ja was wymyślecie sobie jakąś przeszłość. Pierwszy post to powinna być właśnie historia postaci.

Weź misze od nowa wymyślać śmierci ;/ Trudno będziecie sie rozjeżdżać kombajnami i szlifierką tegować ;]
   Forum OAZA rut.pl Strona Główna -> Gra: Forumowa Mafia To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Strona 1 z 9  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny 
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
 Choose Display Order  
User Permissions